Help Helena Cup - Lotus 98T Spa-Francorchamps

    

Kalendarz Project CARS
Yarek

Szczegóły wydarzenia


Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu planowałem pewną inicjatywę. Myślałem co by tu fajnego stworzyć. By choć raz w miesiącu( nie licząc ligowej niedzieli oczywiście) zebrać się większą paczką i stworzyć coś dobrego dla nas i dla innych. Zastanawiałem się czy jako tak mała grupa, zwarta a jednak podzielona w wielu rzeczach, jesteśmy w stanie zrobić coś naprawdę razem. Bez marudzenia( co mnie się zdarza bardzo często). Bez krzyku. Z poważnym podejściem do sprawy.

Więc do rzeczy. Jestem po dość długiej dyskusji z Sieniem uzgodniliśmy co i jak. Jak zapewne wiecie chrześnica Sienia, mała Helenka cierpi na Zespół Retta - rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną.

15380836_1142774582438891_5151486324817924662_n.jpg

Sieniu już poprosił was o wparcie jej 1%podatku. Ja nie proszę. Ja wymagam od was więcej! :) Dlatego proponuję wam połączenie przyjemnego z pożytecznym. Proponuję puchar pt.: Help Helena Cup. Puchar z nagrodami dla uczestników i mam nadzieję największą nagrodą dla potrzebującej. Pomoc Helence i szerzenie wiedzy o tej chorobie jest głównym zadaniem tych rozgrywek. Może jest nas niewielu ale razem możemy dużo zdziałać.

Oto warunki i zasady zawodów. Będzie pięć rund w odstępie miesięcznym i szósta finałowa. Pojedziemy Lotusem 98T z 1986 roku w Project Cars 2 oczywiście. Auto legendarne. Za jego kółkiem siedziała legenda wyścigów, Ayrton Senna. Mistrz zawsze walczył zacięcie i do końca. Mam nadzieję, że i my będziemy mieć takiego ducha walki.

278073188d364a0e983a242cf6a7f78f.jpg

Kalendarz i lista torów wygląda następująco:

11 listopad 2017r. - Tor Imola 40 okrążeń.

9 grudnia 2017r. - Tor Spa-Francorchamps 23okrążenia

6 stycznia 2018r. - Brands Hatch 55 okrążeń

3 luty 2018r. - Hockenheim GP 24 okrążenia

3 marca 2018r. - Monza GP 31 okrążeń

Wyścig barażowy 17 marzec  2018 - Algarve 40 okrążeń

Finał 24 marca - Monaco GP 55 okrążeń.

Godzina 21:15

Finał wyłoni zwycięzcę nagrody specjalnej. Nagroda jest niespodzianką i pozostanie na razie tajemnicą :)

Do finału kwalifikuje się pierwsza ósemka z największą ilością punktów po pięciu wyścigach i pierwsza ósemka z wyścigu barażowego. Do wyścigu barażowego będą dopuszczeni zawodnicy z miejsc 9 i niżej z głównej tabeli punktowej. W wyścigu finałowym nie ma możliwości oddania miejsca i dopełnienia wolnego miejsca zawodnikiem nie spełniającym warunku punktowego tabeli lub miejsca 9 i niżej z wyścigu barażowego.

Każdy z zawodników otrzyma swój unikalny numer. Numery będą przydzielane w kolejności zgłoszeń.

W wyścigu stosujemy ogólnie znane i stosowane zasady CRC. Kary za wyjazdy i ścięcia pozostawiamy do ocenie grze.

Jeśli jesteś zainteresowany tymi wyścigami a nie jesteś w lidze PMC&LTE PS4 to:

-Dlaczego jeszcze nie jesteś zapisany?! Zrób to natychmiast!

-Dodaj ligowców do znajomych (Sieniu, Sebaws, ArsenaHD, Errorpl, Kaczyvr6 i wielu innych), potrenuj z nami a my sprawdzimy czy można ci zaufać na torze.

-Organizator dołoży starań by robić w każdym miesiącu treningi i wyścigi testowe Lotusem 98T.

Wnioski o kary i przewinienia będą przyjmowane w odpowiednim wątku na grupie Discord. Link z zaproszeniem do tej grupy będzie na końcu tego postu i na życzenie wysyłane przeze mnie w wiadomości prywatnej. Wnioski należy złożyć i odpowiednio udokumentować do 48 godzin po wyścigu. Organizator ma 14 dni na rozpatrzenie każdego wniosku.

Każdy z uczestników ma obowiązek dołączenia do naszej grupy LTE&PMC Liga na Discord. Aplikacja Discord jest dostępna na urzadzenia IOS, Android, komputery PC i MAC.

Dyskusje po każdym z wyścigów będą prowadzone także na grupie Discord. Ten wątek jest tylko ogólną dyskusją na temat serii.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu wyścigu i dołoży wszelkich starań by poinformować i skonsultować zmianę ze społecznością odpowiedni wcześniej. Tak na wszelki wypadek ;)

Ponieważ jestem dobrej myśli co do frekwencji jest opcja kilku pokoi z wyścigiem. Każdy pokój ma tą samą punktację. Każdy z zawodników będzie miał swój numer i będzie przydzielany do pokoju A, B, C itd. na zasadzie losowania. Losowanie odbędzie się na 2 godziny przez wyścigiem i ma za zadanie równomierne obłożenie pokoi zawodnikami. Z tego też względu proszę o poważne podejście do tych zawodów. Jeśli nie czujecie się na siłach w dany weekend lub nie jesteście pewni obecności dajcie znać odpowiednio wcześniej.

Parametry szczegółowe każdego wyścigu podane zostaną najpóźniej tydzień przed. Lista zawodników uprawnionych do wyścigu będzie publikowana na 12 godzin przed wyścigiem.

Punktacja wygląda następująco:

Miejsce:       1       2       3       4       5       6       7       8      9      10      11      12       13      14      15      16

Punkty:       30     27     24     21     18     15      12     9      8       7        6        5         4        3        2        1

                                UWAGA!

NAJWAŻNIEJSZA REGUŁA TYCH MISTRZOSTW

Przed każdą rundą by być dopuszczonym do wyścigu należy wesprzeć Helenkę i przesłać dowód wsparcia organizatorom. Reguła ta jest żelazną zasadą nie do ruszenia. Oto link jak możecie wesprzeć Helenkę w walce z chorobą:

Na dzień dzisiejszy organizatorem jestem ja ale chętnie przyjmę pomoc. Co jest dowodem wsparcia? Skan, zdjęcie czy pdf z dowodem wpłaty na konto pomocy. Nie interesują mnie wasze dane czy kwota dotacji. To możecie zataić. Istotne jest dla mnie wsparcie i czas. Macie czas do 24 godzin przed każdym wyścigiem by dać dowód wpłaty. Wysyłać możecie na prywatne wiadomości tu na forum. Na moje konto PSN do ArenalHD i na Discord do Yarek#2361. W dyskusji poniżej podajcie czy wam odpowiada taki sposób dokumentowania. Jeśli macie lepszy pomysł chętnie poczytam.

Być może nasuwa się niektórym cyniczne pytanie " Co jeśli ktoś wyśle pięć razy złotówkę i do tego wygra?". Ano nic. Wygra. Dostanie nagrodę. Każdy ma swoje sumienie.

Żeby nie było nieporozumień. Tu nie chodzi o chwalenie się. Dajecie ile możecie, chcecie czy was stać. Przecież każdy z nas wie jakie jest życie i jak trudno jest czasami finansowo zabezpieczyć swój i rodziny byt. Jeśli robicie transmisję z wyścigu to dodajcie link z pomocą dla Heleny. Wrzucajcie to na swoje strony społecznościowe, fora i czaty. To też jest nieoceniona pomoc.

NAGRODY? OCZYWIŚCIE!

Ten event będzie też próbą. Charakteru i społeczności. Sprawdzimy czy nadajemy się na ligę z nagrodami. Ja wierzę, że tak. Wy musicie to udowodnić.

Tajemniczy sponsor ufundował trzy nagrody do rozlosowania:

1 nagroda - kod PSN 200pln

2 nagroda - kod PSN100pln

3 nagroda - kod PSN 50pln

Nagród z losowania nie można zamienić na gotówkę lub inne, odpowiadające wartością przedmioty. Nagrody zostaną rozlosowane po finale wśród wszystkich uczestników pucharu. Z losowania trzech nagród, kodów PSN, wykluczony jest organizator,czyli ja, Yarek. Warunkiem dopuszczenia do losowania jest ukończenie MINIMUM 2 wyścigów w serii, łącznie z wyścigiem barażowym. Wyścig uważa się za ukończony gdy zawodnik przejechał minimum 70 procent okrążeń w wyścigu. Obowiązek udokumentowania ukończenia wyścigu spoczywa na zawodniku.

Nagrody losować będzie osoba bezstronna. Losowanie będzie udostępnione w transmisji na żywo na platformie Youtube lub Facebook. Link do transmisji będzie podany na grupie Discord.

Jeśli chcecie się zapisać do tych mistrzostw to w pierwszym swoim poście tego wątku dodajcie formułkę zgłoszeniową porzedzoną swoim nickiem PSN. W moim przypadku będzie to:"ArsenalHD - Rozumiem zasady i obowiązki Help Helena Cup i zgłaszam swoje uczestnictwo w zawodach"

Link do Discord https://discord.gg/rfjhwZXBrak komentarzy do wyświetlenia

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz