GTPL_oldboy1957

Użytkownicy
 • Ilość dodanej zawartości

  366
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez GTPL_oldboy1957

 1. Ponieważ nigdzie nie znalazłem tematu traktującego ogólnie o wadach, zaletach, różnicach pomiędzy PC1 i PC2, pozwoliłem sobie na założenie takowego. Proszę wszystkich którzy już mają i grają, o zdawanie relacji ze swoich doświadczeń z tym produktem aby ewentualni przyszli posiadacze wiedzieli co ich spotka Więc piszcie proszę co jest ok, a co nie tak. Co was zachwyca, a co wkurza do granic przyzwoitości. Piszcie o offline i o online. Piszcie wszystko o czym chcecie, a co dotyczy PC2. Ważne żeby to były fakty, a nie bezzasadne wychwalanie bądź wieszanie psów.
 2. Nie wiem o czym piszesz ale niech Ci będzie
 3. Chętnie pojadę nawet 24h ale bryczka mi nie odpowiada. Poczekam na coś przyjemniejszego w użyciu
 4. Przesiadamy się na demo?
 5. Niestety moje przypuszczenia się nie sprawdziły i nadal jestem głupi. Myślałem, że ciśnienia w strategii pozostają takie, jakie były w aucie ostatnio wybranym albo narzuconym przez grę przy wejściu do jakiegoś pokoju online. Miałem takie przypuszczenia, bo wczoraj w Ferrarce miałem w strategii minimalne ciśnienia 1,29, a po wejściu do cudzego pokoju, gdzie gra dała jakiegoś Jaguara, i powrocie do siebie, minimalne ciśnienia w strategii dla Ferrarki zmniejszyły się do 0,99. Próbowałem to jeszcze kilka razy wieczorem ale już się to nie powtórzyło i ciśnienia cały czas pozostawały na 1,29. Tak więc, jak pisałem na wstępie, nadal jestem głupi
 6. Ta gra to jedna wielka zagadka. Ja dziś w strategii mogłem w Ferrarce napompować miękkie slicki od 0,99 Mam pewien pomysł ale muszę to sprawdzić.
 7. Łod razy lepij
 8. Ja ma taką sama prośbę
 9. Darkman, radzę włączyć sobie lusterko wsteczne.
 10. Dla mnie to klasyczny incydent wyścigowy. Zdarzenie nie wynikające z czyjegoś przekroczenia przepisów i taki werdykt podam organizatorowi.
 11. Moją ocenę sytuacji wyślę organizatorowi na pw. Mam jednak uwagę do Seby. To, co zobaczyłem na Twoim filmie od 1:36:10 nie jest tym, co chciałoby się oglądać, a tym bardziej w wykonaniu organizatora.
 12. Gorzej będzie jak trzeba będzie na deszczowych wystartować. Wtedy zjazd do boksu żeby zmienić ciśnienia to strata czasu nie do odrobienia.
 13. Pozwoliłem sobie dodać temat z setupami, bo może ktoś zechce się podzielić A to mój na Spa. Na tę chwilę czas 2:09,960 ale sporo da się jeszcze urwać. No i to dopiero początek pracy nad tym setem
 14. Dziś przy okazji deszczu na Spa zauważyłem kolejną dziwną rzecz. Podczas wyboru opon deszczowych w "tuningu" nie można ich napompować mniej niż 1,30 ale w ustawianiu strategii zjazdów można te same opony napompować nawet od 0,69 i tak napompowane zakładają po zjeździe. Coś tu jest nie halo, jak mawia mój wnusio
 15. Kwali w pokoju B
 16. Sieniu ale to jest oczywista oczywistość. Ja piszę o czymś zupełnie innym. Chodzi o sytuację w której jeden kierowca, Diego, Ty, GabRielo czy ktokolwiek jedzie na tym samym torze, w takich samych warunkach ale za każdym razem innym autem. I te różnice w czasach jakie osiąga, czy to best lap, czy na dłuższych przejazdach pokazują różnicę w możliwościach tych aut. Jeśli ma to być event z dozwolonym tuningiem, to auta do takiego testu muszą mieć możliwie najlepsze setupy, bo w przeciwnym razie cały test jest do d.... Bo co wynika z testu na domyślnym secie, gdzie jeden "domyślny" jest lepszy od drugiego, a później i tak każdy ustawia auto najlepiej jak potrafi lub znajdzie. W efekcie różnice mogą się pogłębiać, bo najlepszy set w jednym aucie daje zysk 3 sek., a w innym tylko 1 sek. Jeśli się taki test dobrze zrobi, a różnice będą takie, że trzeba je zminimalizować, to wtedy szukamy innych sposobów, takich jak np. zezwolenie lub zabronienie systemów wspomagania. Jeśli i to nie da oczekiwanych efektów i różnice są na tyle znaczące, że utrudniają bądź uniemożliwiają wyrównaną walkę tak samo dobrym kierowcom ale w innych autach, wtedy można auta dla uczestników losować albo przydzielać w zależności od umiejętności. Można to zrobić np. podczas pierwszych eliminacji do pierwszej rundy ale pod warunkiem, że wszyscy jadą te eliminacje tym samym autem na domyślnym setupie. Po takich eliminacjach najlepsi dostają najsłabsze auto, a najwolniejsi najlepsze. Myślę, że nikt podczas takich eliminacji nie będzie robił celowo wolniejszych czasów, bo może wylądować w pokoju B lub C, jeśli frekwencja będzie duża. Jeśli więc Ty, Diego, Sylwester czy ja będziemy w grupie najszybszych, to dostaniemy np. najwolniejszego Nissana, ci z grupy najwolniejszych dostaną najszybszego Mercedesa. Dla Ciebie w sumie to żadna różnica, bo Ty wszystkimi robisz podobne czasy ale stawka się trochę wyrówna i nie będzie to event jednego auta. Nie piszę tego, żeby zmieniać coś już teraz w GT1. Ta gra jest dla nas wszystkich wciąż nowa i stale się jej uczymy, więc piszę to bardziej jako propozycję, radę dla organizatorów przyszłości, bo to od ich pracy włożonej w przygotowanie eventu zależy, czy jego uczestnicy będą zadowoleni z zabawy jaką się dla nich przygotowało.
 17. Pewnie masz rację Sieniu i trzeba więcej popracować nad setupem, choć jazda Mercem z TC i ABS-em to nie to samo co jazda Ferrari bez wspomagaczy, i dobrze o tym wiesz. I to niezależnie od tego czy używasz kierownicy, czy pada. Racja też, że uzyskiwane czasy tym samym autem zależą w przeważającym stopniu od umiejętności kierowcy jak i od poznania toru ale nie tylko, bo auto także ma znaczenie. Chodzi mi jednak o co innego. Piszesz, że wszystkimi autami robiłeś czasy 1:32 - 1:33. Rozumiem także, że w jednym aucie miałeś mniejsze problemy z regularnym utrzymaniem tempa, a w innym większe, ze względu na trudności w prowadzeniu. Ale nie sprawdzałeś jak to się prezentuje gdy wszystkie auta mają włączone TC i ABS? Może wtedy są bardziej wyrównane? Przecież dwaj kierowcy o takich samych umiejętnościach i znajomości toru jadący dwoma innymi autami, z których jeden ma o 0,5 sek. wolniejsze tempo i trudniej się prowadzi, nie powalczą ze sobą nigdy. A chodzi o to, żeby w ich walce decydowały właśnie umiejętności i znajomość toru, a nie różnice w ich autach. Jeśli te różnice dałoby się wyeliminować, to byłoby super. Jeśli jednak umożliwienie wszystkim korzystania z TC i ABS nic by nie dało, to nie ma tematu.
 18. No to jak się poprawię o 2 sek. to i tak mi jeszcze braknie 2 sek. do sienia w Mercu. I to nie są żadne pretensje tylko sugestie co zrobić, żeby w evencie były różne auta ale żeby rywalizacja w nich była wyrównana. Bo chyba o to właśnie chodzi? No i nie odpowiedziałeś, czy przygotowując ten event sprawdzaliście możliwości wszystkich aut z dozwolonym dla wszystkich TC i ABS. Bo może sprawdzaliście i wyszły jeszcze większe różnice?
 19. Nie o to chodzi Seba. Pytałem, czy sprawdzaliście te auta z udostępnionym TC i ABS dla wszystkich, bo wydaje mi się, że wtedy Merc by tak nie odstawał od reszty, a ci na padach nie mieli by trudniej niż inni. Popatrz na Popiołka. Jeździ mercem, gdzie ma TC i ABS i nie ustępuje innym mercom. Myślę, że nie byłby w czołówce gdyby jechał bez ABS i TC. A że wszyscy znali auta tydzień przed, to żaden argument. Wszyscy wiedzieli, że merc najlepszy ale nie wszyscy go wybrali, bo to nie miał być even jednego auta, tylko klasy. Ale żeby tak było, trzeba przed startem eventu sprawdzić i zrobić wszystko, żeby dozwolone auta były jak najbardziej do siebie zbliżone. Jeśli w tym przypadku udostępnienie TC i ABS dla wszystkich aut taką rolę by spełniało, to można to zrobić w każdym momencie. Tylko trzeba to najpierw sprawdzić.
 20. Foty z pokoju B wrzucę wieczorem jak wrócę do domu, chyba że ktoś zrobi to wcześniej. Dla mnie runda 1 pechowa. Najpierw brak czasu na testy seta i treningi, na szybko robione TT, brak neta od piątku i brak zgłoszenia w kalendarzu na czas. Kwali zgodnie z przewidywaniami, czyli ostatnie miejsce startowe. R1 wygrany nie dzięki szybkości ale dzięki błędom kolegów. W R2 dsq za przekroczenie prędkości w boksach. Z braku czasu i dzięki sklerozie nie sprawdziłem od którego miejsca jest ograniczenie prędkości i choć ogranicznik włączyłem, to nie zdążyłem wyhamować. Kara +50 sek. Po zmianie opon ruszyłem z pod boksu i dzięki braku TC koła poszły ślizgiem i na liczniku pokazało prędkość ponad 60 km/h, przy włączonym ograniczniku. Gra oczywiście nie mierzy prędkości z jaką porusza się pojazd tylko bierze tę prędkość, jaką pokazuje licznik, no i dostałem dsq. Tak więc kolejna nauczka dla mnie i przestroga dla wszystkich A mogłem to R2 też wygrać, bo Gustka miałem w zasięgu, a Mariusz gdzieś się zaplątał. Graty dla wszystkich, szczególnie tych z pudeł i dzięki za fajne ściganie i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wyścigów. Ps. Jazda na padzie tą Ferrarką to mordęga. Z brakiem TC jakoś sobie poradziłem odpowiednio ustawiając dyfer ale z brakiem ABS trudno mi sobie poradzić. Koniec każdego hamowania to zablokowane koła, dymiące opony i albo jazda na wprost, albo zarzucanie tyłu, w zależności od ustawienia balansu hamulców. Musiałbym drastycznie obniżyć ciśnienie w hamulcach, a już mam 70, ale wtedy musiałbym hamować 50 m wcześniej niż inni żeby nie przestrzelić zakrętu. Szkoda, że są fabryczne asysty włączone, bo każde auto ma inne, a jak widać po wynikach i czasach, Merca nie bije nic. Może gdyby we wszystkich autach umożliwić korzystanie z TC i ABS stawka aut bardziej by się do siebie zbliżyła. Sprawdzaliście to w przygotowaniach eventu?
 21. Nie ma takiego nicku w PSN jak marcin2013s
 22. Przepraszam, że dopiero teraz kliknąłem "wezmę udział" w kalendarzu ale od wczorajszego wieczora nie miałem neta i nie mogłem tego zrobić wcześniej. Myślałem, że już to zrobiłem dawno, a tu jednak nie Jeszcze raz sorka.
 23. Z dozwolonym setupem i fabrycznymi ustawieniami "wspomagaczy" merc jest poza zasięgiem, ale co mi tam Jadę ferrari bez TC i ABS #51 chyba
 • Kto jest online?   0 użytkowników, 0 anonimowych , 2 gości (Zobacz całą listę)

  Brak zarejestrowanych użytkowników online