cieglo

Użytkownicy
 • Ilość dodanej zawartości

  104
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez cieglo

 1. Akurat przy mx5 nie widzę informacji o depozycie. Przy innych autach jest.
 2. Elo. Czy ktoś jeździł po tym torze? Warto wybierać pakiety przejazdów oferowane na miejscu? 30 min w Mazda MX5 Cup to 165 EUR a więc chyba przystępnie (http://www.slovakiaring.sk/en/products/renting-a-car/mazda-mx5-cup/) a i na start powinno spokojnie takie toczydełko wystarczyć (do tego żadnych kaucji czy ubezpieczeń, przynajmniej tak wynika ze strony). Szukałem podobnej oferty w Polsce ale nie bardzo widzę - 2 okrążenia po jednym z polskich torów w superaucie za 1000 zł to nie dla mnie :) A może znacie inny tor, niekoniecznie w Polsce, w zbliżonej odległości i przystępnych cenach? Nurb póki co odpada, nie wnikając już czy jest przystępny cenowo :)
 3. No właśnie nie i chciałem spróbować. Gocarty się nie liczą.
 4. 1984 Ferrari 288 GTO Fajnie też, że nowa NSX się pojawi :)
 5. Ja nie rozmawiam w trakcie wyścigu i sam to tępię więc na pewno nie przeszkadzałem. Jakieś pojedyncze trzaski mogły się zdarzyć bo mikrofonu nie wyłączyłem tylko miałem zarzucony za plecy i sam widziałem, że pojawiam się jako "gadający" ale nie miało to nic w spólnego z komentowaniem czy nawet pojedynczymi słowami - jadę milcząc :) Na przyszłość wyłączę mikrofon żeby nie było nieporozumień.
 6. Przepraszam wszystkich za dzisiejszy występ - jechałem z kokpitu i czasami nie zdawałem sobie sprawy, że robię komuś koło pióra :) Totalnie brakuje mi w tym widoku dobrego przeglądu sytuacji, słaby komfort jazdy i ocena akcji na torze - ekstra przeprosiny dla Errora (coś tam chyba w R1 było, nie wiedziałem - czułem tylko, że coś dziwnie mi auto tańczy a to chyba był Bentley gdzieś martwym punkcie) oraz kolegi w McLarenie, którego wykolegowałem z co najmniej jednej pozycji późnym dohamowaniem i stukiem w tył (końcówka R2 kiedy goniłem całą trójkę). Krzyżyka na kokpicie nie stawiam, zrzucam to na tor ale jak ktoś mówi, że w tym widoku przegląd jest najlepszy to naprawdę chyba nigdy nie jeździł z maski. Planuje sprawdzić jeszcze jak ma się ten widok w jakimś bardziej technicznym wyścigu (torze) i dopiero wyrokować ale nie wygląda to super słodko. Dzięki za dzisiaj, dzięki za event.
 7. @GTPL_oldboy1957niezupełnie Old bo zawsze można zgłaszać wątpliwości i jeśli sędziowie oficjalnie wskażą, że dopuszczalna jest jazda poza limitem - nie będzie to oczywiście karane podczas wyścigu. Widzę też, że czasy kosmiczne. Mój bl to jak na razie średnie 1:56 i raczej lepiej nie będzie :) Na dzień dobry kilka sekund straty nie wróży dobrze, pozostaje liczyć na pogodę ;) @axeMaltessenie mam pojęcia jak ustawić Z4 lepiej - u mnie max. 298.
 8. Źle Cię zrozumiałem w takim razie. Ale skoro pisałeś o zakręcie Mulsanne to tam jest biała linia i w sumie nie jest wielkim wyzwaniem się tam zmieścić. Co do wyjazdu na pierwszą prostą to tam trzeba się pilnować bo wyjazdy dają się nieźle napędzić. To samo dotyczy tego fragmentu po zakrętach Porsche. Przyda się tutaj oficjalna wykładnia jak jeździć. Moim zdaniem powinniśmy jednak pilnować techniki (a nie ciąć na chama) i sam proponuję respektowanie białej linii ale nie wątpię, że znajdą się tacy, którzy pojadą tam szerzej, wielokrotnie :) Generalnie trzeba się tam mocno skupić (mowa o pierwszym zakręcie), żeby nie pojechać za szeroko. Ja np. jeżdżę ostatnio tylko z kokpitu (trzeba ćwiczyć) i mam spore wyzwanie by pojechać tam z jednej strony niezbyt szeroko a z drugiej - nie dohamowywać za mocno bo to odbija się potem na wyjściu na prostą.
 9. A gdzie tam jest niebieska część? Chodzi o szarą? :) Poza tym tam przecież jest linia, dobrze widoczna.
 10. Przecież ten Ruf na Catalunia miał takie szatańskie odejście na prostej...Bez obaw, BMW też za szybkie nie jest co daje już kilka autek, które na Le Mans nie polatają. Będzie z kim jechać.
 11. Ja nie widzę problemu, balans hamulców na przód i w dyfrze bardziej zblokowany i jest przyzwoicie :) Może Merc bardziej dziki :)
 12. W regulaminie stoi jasno, że usterki mechaniczne włączone. Ale zaraz okaże się, że ktoś na psn 2 miesiące temu pisał, że jest inaczej i weź tu bądź mądry :)
 13. No właśnie jedziemy (chyba) z usterkami i do tego piję. Na dłuższą metę z zamkniętą chłodnicą zatem nie pojedziesz :) Jeśli jest inaczej i się zasady zmieniły to się zasmucę bo na każdym poprzednim GP otwierałem i hamulce i chłodnicę (czasami dość znacznie) i cenne ułamki sekundy na pewno szły się kochać :) SLS naprawdę szybki widzę. A po co tam tak duży docisk z tyłu? Przydaje się raptem w kilku miejscach, przez chwilę więc ciekawe ile to SLS poleci na 0/0 :)
 14. Pozostaje dokupić bardziej uniwersalną domenę, zmienić logo i dodać przekierowanie bo to nie tylko na centrum pcars wyrasta ;)
 15. Testujecie na secie wyścigowym czy pod bl? Ja zalałem na 5 okrążeń, pod R1. Chłodnica, hamulce też pod dłuższe obciążenia.
 16. Nie ma wielkiej przepaści, ja póki co na docisku 0/0 robię max. chyba 296 albo 297. Na filmiku widziałem, że koleś ledwo ale 300 zapina. Kwestia wyjścia na prostą jeszcze.
 17. Nie no, napisałem to w ramach wesołej ciekawostki ale prawdopodobnie to po prostu kolejny postęp między sesjami treningowymi, zawsze tak mam. Dochodzą przemyślenia, okrzepnięcie, korekty setupu itd. ale muszę przyznać, że jeździ się nadspodziewanie dobrze a spodziewałem się tragedii. To na razie wnioski na gorąco i tylko w singlu a mam spore obawy jak sprawuje się ten widok w walce bezpośredniej. Ile robicie na Le mans w swoich GT3, tak z ciekawości?
 18. Serio takie graty działają? :) Ja mam jakąś dziecięcą, z dużymi, kolorowymi przyciskami ale na usb więc chyba obejdzie :) Nie wiem czy nie powinienem czegoś odszczekać ale dzisiaj na widoku z kokpitu poprawiłem swój bl na le mans o...1,2 sek. Ciekawe :)
 19. Ale ja tylko piłem do tego, że nikt nie aktualizuje regulaminu a niektórzy się na niego wciąż powołują :)
 20. Skoro dużo ostatnio się mówi o widoku z kokpitu to ja poproszę o małą pomoc w dostosowaniu tego pod siebie. Konkretnie: - czy istnieje widok/tryb, który pozwala na dokonywanie zmian i ich bezpośredni pogląd na bieżąco? Czy trzeba ustawić, wejść w trening, sprawdzić, wyjść, ustawić i...tak w kółko? - co można ustawić w widoku kokpitu? Jakaś szerokość widzenia? Strasznie klaustrofobiczny to widok... - kierownicę można ukryć? Rozumiem, że mówimy o widoku podstawowym z kokpitu a nie z kasku czy ze środka szerokości auta?
 21. Prawo zwycięzcy. To też nie mój styl ale jeśli ktoś lubi głosić wszem i wobec, że jest dobry to ma do tego mandat. A jeśli dodatkowo wygrywa dzięki treningowi a nie fartem to pozostaje pokora i kopiowanie metod :) Poza tym czy tylko ja widzę, że w postach Olda nie ma 100% powagi?
 22. Tak, gdyby mieć idealne narzędzia do sprawdzania takich wybryków - można to robić dla wszystkich i wszędzie :) Puszczasz skrypt testujący wg zadanych kryteriów i masz na wyjściu wynik. Utopia :) Moim zdaniem w dojrzałej paczce można pójść na kompromis i w imię oszczędzania czasu organizatorów/sędziów założyć sprawdzanie na wniosek a nie obligatoryjne i dla każdego. W końcu liczy się jakość ligi w dłuższej perspektywie. Jeśli ktoś prześlizgnie się w jednym czy dwóch GP to szczęście - wcześniej czy później zostanie zauważony i za to zapłaci. Można też przyjąć dodatkowo, że sędziowie - wedle własnego uznania - robią w ograniczonym zakresie - kontrole wyrywkowe, wybranych/wszystkich graczy na wybranych/wszystkich zakrętach z tendencją np. do cięcia. Pracy znacząco to nie dołoży a pomoże doszczelnić system. Oczywiście nie ma tu gwarancji na 100% znalezienie oszustów ale tacy powinni w ciągu sezonu wykiełkować i zostać odsiani a kolejny event będzie już lepszy pod tym względem. Mówię Wam, nie oczekujcie, że w ciągu jednego weekendu zbudujecie jakość w lidze - to trwa. @Sieniuwłaśnie tutaj pies pogrzebany. Trzeba tak określić zasady sprawdzania by z jednej strony mieć stosunkowo wysoki współczynnik wykrywalności a z drugiej nie zajechać sędziów bo wtedy nie dziwne, że nikt nie chce pełnić tej roli i rezygnują. Życie :) Myślę, że w imię komfortu pracy sędziów można poświęcić wykrywalność i zamiast np. 90% zgodzić się na 75% a liga w ogólnym rozrachunku tylko na tym zyska (a przy tym wszyscy będą zadowoleni). I to co piszę powyżej oczywiście dotyczy sytuacji, w której w lidze mamy stosunkowo dużo potencjalnych oszustów. W miarę jak sytuacja będzie się poprawiała to i pracy ubędzie i sprowadzi się to do incydentów. Moim zdaniem sędziowie bardziej powinni dzielić się wiedzą a nie swym nieskończonym czasem :) Dodam też, że powinni świecić przykładem i pełnić rolę nie tylko oceniających ale też autorytetów (i jeśli akurat o Tobie Sieniu mówimy to Twój styl oceny incydentów mi zawsze pasował więc o ile to przyjmiesz - proponuję Cię na sędziego w przyszłości :)).
 23. A kto zabrania trenować innym? Bądź poważny seba :) Po wprowadzeniu nagród spinka na wynik wzrośnie i kto nie będzie trenował i tak dostanie baty. Tak to chyba powinno być, trenujesz, masz wyniki i masz prawo się nimi chwalić bo na nie zapracowałeś. Nie rozumiem z kolei usprawiedliwiania braku wyników brakiem treningu - leń nie powinien mieć pretensji, że pracowity ma wyniki :)
 24. W regulaminie dalej stoi, że mamy spadki/awanse podyktowane wynikami z ostatniego weekendu wyścigowego. Tymczasem Error na psn wykładał co innego i że to zasada obowiązująca do końca obecnego sezonu. Co w końcu obowiązuje? Wiedza w Waszych głowach (dostosowywana do bieżących wydarzeń) czy jasny, niezmienny regulamin spisany w wątku i podany do wiadomości?
 25. Sieniu, to nie powinno chyba tak wyglądać, że oglądacie skrupulatnie wszystkie przejazdy, można się zniechęcić, masa roboty (chyba, że robisz to w ramach hobby). Ja myślę, że sprawdzenia powinny być na wniosek, jeśli ktoś w wyścigu widzi, że auto przed/za nim jedzie na dłuższą metę nieprawidłowo - wtedy wniosek i sprawdzenie wybranego delikwenta. Przy sprawdzaniu całości to chyba znaczna oszczędność czasu i powinno wystarczyć by wyłapać tych co bardziej niegrzecznych.