axeMaltesse

Wnioski, Kary, Ostrzeżenia

55 postów w tym temacie

W tym temacie zgłaszamy nasze wnioski o kary wraz z załączoną sytuacją do oceny przez sędziów. Temat ten będzie również zawierał ostrzeżenia i kary nałożone na uczestników, przez sędziów. Jeżeli jeden z sędziów jest zamieszany w sytuacje lub postąpi niezgodnie z regulaminem nie ma prawa głosu, a sprawę rozstrzygnie pozostała trójka.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Jako ze nikt się nie garnie;] do pokazania swoich ciekawych i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Chciałbym być pierwszy. Niestety w tym przypadku nie będę mógł zabrać glosy przy nakładaniu ewentualnych kar (sam uczestniczę we wszystkich sytuacjach). Drodzy sędziowe proszę was o sprawiedliwa ocenę sytuacji, które dla was wszystkich przygotowałem w oparciu o nasz taryfikator:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 wina Nvioli 

2 wina tego co ci w tyłek walną I potem twoja, bo rozwaliles zioło jak na tor wracales 

3 zdarza się. Nic się nie stało

4 Nvioli 

5 Nvioli 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wy to macie niebezpieczne wyścigi w porównaniu do nas. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieje ze niedługo zobaczę jak to jest u was :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, axeMaltesse napisał:

2 wina tego co ci w tyłek walną I potem twoja, bo rozwaliłeś zioło jak na tor wracałeś 

jakie wracał? przecież dostał strzała rzuciło go na bandę od której się odbił i wjechał na środek pod inne auto, tu trudno mówić o powrocie na tor jak zaraz za kerbem masz ścianę ;)  . w tej sytuacji winny jest tylko ten co wjechał w tyłek mu a reszta to tylko konsekwencja tego wjazdu .

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może się trochę kolega pogubił i stąd ten wsteczny

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak to był szok powypadkowy :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tak to był szok powypadkowy 

No i wszystko jasne , poduszki wystrzeliły i kolega był w szoku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tyle ze ty pojechales dalej a ja obrocony i....  po zabawie ;D

AxeMaltesse: ostrzeżenie. Na forum nie są dozwolone blizgi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry złapałem pobocze niestety nie miałem kontroli nad tym co się zdarzyło, ale niech się wypowiedzą sędziowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Adamcezary twoja winę widać ewidentnie ale z tego co widzę oddałeś pozycje. Później zobaczę jak wyglądała cała sytuacja na powtórce.

Adamcezary -30pkt za spowodowanie  groźnej kolizji 

Nvi -  DSQ za użycie auto drive co jest zabronione w naszym regulaminie punkt 8e

Edytowane przez Vulgar
nalozenie kar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 30.11.2017 o 08:05, Vulgar napisał:

Adamcezary twoja winę widać ewidentnie ale z tego co widzę oddałeś pozycje. Później zobaczę jak wyglądała cała sytuacja na powtórce.

Adamcezary -30pkt za spowodowanie  groźnej kolizji 

Nvi -  DSQ za użycie auto drive co jest zabronione w naszym regulaminie punkt 8e

O 30.11.2017 o 08:05, Vulgar napisał:

od mojego DSQ sie odwoluje do ponownej oceny
moje wejscie na chata (i rozgrysniecie go jak przez szablon sie przebic zeby odpalic klaw i napisac "..." nic nie wnioslo do ostatecznego wyniku i to ze gra ma wymuszone auto drive przy probie napisania czegokolwiek - imo regulamin do poprawki do czasu jak nie bedzie auto drive wlaczany umyslnie przez uzytkownika a nie za sam fakt wejscia w pauze/chat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nvi wiem ze to moglo nie miec, i prawdopodobnie nie mialo wplywu na wyscig. Ale zasada jest i nie mozna wybierac. Dsq

Sorry man, 2pkt straty tylko. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć! Chciałbym od razu po wyścigach pokazać trzy akcje, które zapadły mi w pamięć.

Zacznę od siebie: 

Sytuacja z R1. Totalnie moja wina - opóźniam hamowanie i po wewnętrznej uderzam w vulgar_army.

Co mam na swoją obronę?

W trakcie uderzenia sytuacja nie wydawała się jeszcze dramatyczna (widziałem, że Vulgara nie obróciło), dlatego nie zacząłem się rozpędzać celem oddania pozycji (widać, że nawet hamuję lekko przez ułamek sekundy) w momencie gdy zostaje wyprzedzony, ruszam do przodu z pełną mocą (okazuje się jednak, że to OsciPL mnie wyprzedza, więc z oddania pozycji nici). Nie zamierzam czekać na wyjściu żeby nie siać zagrożenia i jadę dalej. W dalszej części powtórki widać, że Vulgar nie został obrócony jak wspomniałem wyżej, zaczyna ruszać i przed sobą ma tylko mnie i Osci'ego. Na skręconych kołach dodaje za dużo gazu i obraca auto. Obrócenie auta nie było wynikiem kolizji ze mną tylko błędem Vulgara. Zdaję sobie jednak sprawę, że musiał się wkurzyć na sytuację i stracił rytm oraz skupienie. Gdyby nie obrócił auta, pojechałby dalej, tracąc dwie pozycje (wówczas miałbym okazję oddać mu pozycję bez dodatkowego zagrożenia dla Innych). To moja perspektywa tej sytuacji - czekam na Wasze i jeszcze raz przepraszam Cię Vulgar za ten błąd. :/

Teraz dwie sytuacje, w których ja czuję się poszkodowany:

R2

Widać jasno, że jadę wyścigową linią, Nvilol opóźnia hamowanie jak ja w R1 i wypycha mnie z toru na bandy. Na szczęście jadę dalej. Niestety Nvilol nie oddaje pozycji, a wydaje mi się, że jest to w tym przypadku o wiele łatwiejsze, aniżeli było w sytuacji mojej i Vulgara (R1). 

I jeszcze jedna sytuacja z R2.

Przed zakrętem widać wyraźnie, że mój przedni zderzak jest na wysokości co najmniej przedniego koła auta Meewosha. Niestety Kolega mnie nie widzi i zacieśnia zakręt tak, jakby mnie nie było. Oboje się od siebie odbijamy i uderzamy w bandy. Nie mam pretensji, jestem przekonany, że po prostu byłem w Jego martwej strefie, ale gdy Jego auto odbija się do bandy, ponownie uderza w moje. W wyniku tego, Meewosh obraca swoje auto o 360 stopni i za chwilę jedzie dalej. I wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że ja dostaję od gry 10 sekund kary od gry. Chwilę po tym zdarzeniu uznaję, że wolę dalej nie walczyć i wyprzedzają mnie Koledzy Meewosh i Painik. Niestety do końca wyścigu próbuję "zrzucić" niezasłużoną karę i nie mam już szans na walkę z w/w Kolegami, ponieważ na każdym nawrocie muszę sporo tracić, aby zejść z karą do 0. 

I właśnie chciałbym Was zapytać, jak to jest w takich sytuacjach? Z jednej strony w lidze GTS są sędziowie, a z drugiej gra narzuca śmieszne kary. Przecież zakładając, że udałoby mi się obronić przed Meewoshem i Painikiem i dowieźć 3 miejsce, to i tak spadłbym z pudła przez tą idiotyczną karę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja natomiast mam kilka sytuacji w których główną rolę odgrywa Aluzjonista.

Pierwszy klip pokazuje jak ogarniać swoje otoczenie i w drugiej części jak tego nie robi nasz główny bohater uderzając w mój bok.

Drugi pokazuje jak nie atakować.

Trzeci natomiast ukazuje naszego bohatera w roli węża. W pierwszej części proszę zwrócić uwagę co się dzieje w dalszym planie. A później już wszystko widać jak na dłoni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

2 godziny temu, Aluzjonista napisał:

Teraz dwie sytuacje, w których ja czuję się poszkodowany:

R2

Widać jasno, że jadę wyścigową linią, Nvilol opóźnia hamowanie jak ja w R1 i wypycha mnie z toru na bandy. Na szczęście jadę dalej. Niestety Nvilol nie oddaje pozycji, a wydaje mi się, że jest to w tym przypadku o wiele łatwiejsze, aniżeli było w sytuacji mojej i Vulgara (R1). 

Tu na swoja obrone napisze ze "bralem cie od wewnetrznej " nagle zjazd mi na maske i po hamulcach - no ciezko bylo nie uderzyc skoro 0 miejsca zostawionego jak juz bylem po wewnetrznej  )a ty odbijasz na prawo i nagle powrot "bo taka linia albo omg nie dam mu sie wyprzedzic" a to ze ktos tam juz jest i wymusisz hamowanie to wielce poszkodowany  - ale moze sie myle - zostawiam do oceny - ogolnie to bardzo agresywnie nie oddawales pozycji, a tor jest, jaki jest, lacznie 2 hamowania i nie trudno o taka sytuacja jak nagle auto z prawej strony pojawia ci sie przed maska i hebel

a i PS: nie - nie opozniam hamowania, bo tam spokojnie mozna hamowac duzo za znakiem "50" i spokojnie sie zmieścić(chyba ze viper ma droge hamowania malucha) zreszta zobacz sobie moje "czyste" okrazenia bez ludzi jak jechalem dlugo pierwszy i zobacz jak i gdzie hamuje 

Edytowane przez Nvi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę tłumaczenie ala Meeewosh który staranował mnie w podobny sposób. To że Ty hamujesz później nie oznacza że atakowany musi. Twój ewidentny błąd i powinieneś oddać pozycje.

To w Twojej gestii jest zrobić wszystko aby nie uderzyć w Aluzjoniste, który jechał swoim torem.

I nie, w żadnym momencie nie byłeś już po wewnętrznej, byłeś za.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj uważam jak mattaman. Nvi jedziesz z tylu wiec musisz uważać. Gdybyś był zrównany z Aluzjonista to wyglądało by to inaczej, wtedy musiałby udostępnić ci miejsce po wewnętrznej a sam jechać po zewnętrznej. Wina po twojej stronie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Aluzjonista nie możesz jeździć jak wąż po torze. Musisz się trzymać w miarę możliwości swojego toru jazdy, ale ten tor nie może być slalomem. Wedle regulaminu tor jazdy możesz zmienić raz na prostej i pod jej koniec przy zabezpieczeniu najlepszego toru jazdy przed zakrętem. Na chwilę obecną jest to upomnienie i - 25pkt, bo pozostałe sytuację, w których zawiniles są brane pod uwagę jako incydent wyścigowy i poszkodowanemu nic tutaj się nie stało (mattaman) natomiast vulgar_army traci sporo i nie można tego pominąć. 

@Nvi to, że ty masz inny punkt dohamowania nie upoważnia cię do taranowania innych. Wszystko byłoby ok jakbyś oddał pozycję, po chamskim zachowaniu, jednak tego nie zrobiłeś, wina leży po twojej stronie, a poszkodowany traci pozycje i  dostaje karę 10s od ułomnej gry. - 25pkt. Regulamin punkt 5. B

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz