axeMaltesse

Wnioski, Kary, Ostrzeżenia

169 postów w tym temacie

@Nvi Nikt nikogo nie chce tutaj oczerniać w zadym wypadku. Jedyne co powinieneś zrozumieć to fakt ze byleś za @Aluzjonista i powinieneś dostosował swoje tempo do tego który jest przed tobą. Dlatego została nałożona kara. Nikt tutaj nie chce z ciebie chama robić. Fakt jeździsz bardzo agresywnie dlatego dostajesz kary. Od ciebie zależy czy będziesz chciał wyciągnąć z tego jakieś wnioski. I proszę cie nie wciągaj w to błędów gry bo to nie jest argument.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Aluzjonista napisał:

@Nvi nie do końca rozumiem do kogo i o co masz pretensje... 

Napisałem:  Widać jasno, że jadę wyścigową linią, Nvilol opóźnia hamowanie jak ja w R1 i wypycha mnie z toru na bandy. Na szczęście jadę dalej. Niestety Nvilol nie oddaje pozycji, a wydaje mi się, że jest to w tym przypadku o wiele łatwiejsze, aniżeli było w sytuacji mojej i Vulgara (R1).

Jak widać, NIE NAPISAŁEM, że zrobiłeś to specjalnie, albo że Twoje zachowanie było "chamskie", albo, że leciałeś we mnie z prędkością światła niczym kamikadze bez hamowania. Więc nie rozumiem tego co piszesz wyżej - zarzucasz mi coś czego ani nie powiedziałem, ani nawet nie insynuowałem. To trochę nie fair, tak jak fakt, że nie oddałeś pozycji. 

ok - to raczej atak do axe i vulgara i calej gamy sedziowskiej o przyje.. sie do mojej osoby jaki to nie jestem cham i burak ze jeszcze jak pokazane na zalaczonym obrazku - whatever - kazdy ma swoj pkt widzenia - a taki bezposredni atak do ciebie to sorki - glownie  - sedziowska opinia mnie zdenerowala i oberwales za co przepraszam a juz nie bede edytowac bo poszledl slowotok

___

ADDED

porpostu kara mialaby sens jakby ktos stracil przez to pozycje a nie za 200m ja odzyskal i na dobra sprawe nic sie nie stalo... a proba wyprzedzenia na tym torze jest na dlugiej prostej na ktorej alfa nie ma szans, a kazdy zakret gdzie ewiedetnie bylem szybszy byl "defensysnie" zajezdzany i nie trudno o stluczke (ktora podkreslam - niczego nie wniosla)

5 minut temu, Vulgar napisał:

@Nvi I proszę cie nie wciągaj w to błędów gry bo to nie jest argument.

no i imo jest- bo dostal z predkosci wozka sklepowego a odepchnelo go jakby tir przywalil - wiec troche wine mechanike / fizyke gry  - a jak wspomnialem niejednokrotnie - o kontakt na tym torze nie trudno - bardzo delikatny kontakt podkreslam - 

Edytowane przez Nvi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czy inaczej własnie za ten kontakt zostałeś ukarany. My oceniamy dana sytuacje, a  nie jej wpływ na  cały wyścig. @Aluzjonista Dostał ostrzeżenie za jazdę wężykiem i myślę ze wyciągnie z tego wnioski.  Jeśli chodzi o sytuacje z Painikiem będzie to dopiero wyjaśniane. 

27 minut temu, Nvi napisał:

no i imo jest- bo dostal z predkosci wozka sklepowego a odepchnelo go jakby tir przywalil - wiec troche wine mechanike / fizyke gry  - a jak wspomnialem niejednokrotnie - o kontakt na tym torze nie trudno - bardzo delikatny kontakt podkreslam - 

Tak w sumie to gdybyś oddał pozycje po fakcie to nie byłoby całej tej rozmowy. Nawet jeśli dla ciebie to był delikatny kontakt to @Aluzjonista stracił przez to pozycje. Taryfikator mówi jasno:  5b. Kolizja powodująca utracenie pozycji przez poszkodowanego w tym również na starcie kara -25 pkt./ za każdego poszkodowanego/ Oddanie pozycji poszkodowanemu znosi kare.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Aluzjonista napisał:

Jaka sytuacja z Painikiem?

Ta która wrzucił Nvi parę postów do góry

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem czy to coś w niesie do waszej dyskusji o defensywnym blokowaniu nie oddawaniu pozycji i trudności wyprzedzania na torze który w mojej ocenie był dość szeroki i można było dobrze przygotować atak bez uderzeń zepchnięć itp. w ramach takiego jak by szkolenia zamieszczam Filmik z mojego kokpitu z niedzielnego wyścigu w Monaco fakt nie GTS lecz project cars 2 ale chodzi o pokazanie że można jechać czysto i wyprzedzić co prawda trwało to 11 minut,chodzi o to żebyście się szanowali na torze i potrafili czysto walczyć bo to że ktoś ma lepsze tempo nie upoważnia go do spychania innych,albo że ktoś ma inny punkt hamowania trzeba mieć ograniczone zaufanie do jadącego z przodu i atak przygotować z głową a nie na hura.Jeśli uznacie że złe miejsce na taki filmik i post to śmiało go możecie usunąć lub przenieść.Pozdrawiam i miłego oglądania,jak znajdę czas to przygotuję coś z GTS bo też było ciekawie 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem filmik jak najbardziej tutaj pasuje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to macie tutaj moją walkę z Diego z ostatniej rundy w GTS czyli Tokyo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

23 minut temu, Sir Siekier napisał:

To nie było na mnie wniosku o kare?? Toszto szok! 

Jeszcze ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 7.12.2017 o 17:04, Nvi napisał:

@Painik tutaj niestety twoja wina. -5pkt 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadal nie do końca wiem co tam się wydarzyło? Nvi wrzucił to jako moją winę... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc,

Wrzucam do oceny. Jako ze oboje z painikiem bralismy udzial Axe musisz ocenic przykro mi :). Ogolnie jak dla mnie ni byloby sprawy gdynym nie dostal kary ktora zrzucila mnie na 3 miejsce. Jesli oczywiscie wina po mojej stronie to zwracam honor Painikowi i oczekuje kary:). 

Milego ogladania

P.s pisane na kalkulatorze wiec sorry za bledy. 

Edytowane przez Vulgar
Dodanie filmu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pierwszej sytuacji painik mógł zostawić troszeczkę więcej miejsca w drugim zakręcie, z drugiej strony już był przed tobą I ty mogłeś tez bardziej uważać. 

Nie należy się tutaj kara. To są incydenty wyścigowe tam ledwie się dotkneliscie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok mysle ze kazdy z nas wyciagnie z tego wnioski. Ciekawi minie tylko moja kara narzucona w grze przez to spadlem na 3 miejsce i nie do konca jestem pewnien czy tak powinno byc?? Kontakt byl w pierwszej sytuacji, ale nie do unikniecia moim zdaniem.  Jako ze byla to koncowka wyscigu to wszystkim skoczyla adrenalina. Mimo wszystko czuje ze nieslusznie zostalem pokarany przez gre mimo ze na mecie bylem 2. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybaczcie, że się wtrącę, ale 1 sytuacja to wyprzedzanie poza torem - w 0:31s widać wyraźnie jak BMW ścina nie dotykając nawet zewnętrzną częścią opony toru. Zgodnie z obowiązującymi zasadami wyścigowymi za to należy się kara. W przeciwnym wypadku będzie to karcące dla osoby, która jeździ poprawną linią wyścigową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minutes ago, meewosh said:

Wybaczcie, że się wtrącę, ale 1 sytuacja to wyprzedzanie poza torem - w 0:31s widać wyraźnie jak BMW ścina nie dotykając nawet zewnętrzną częścią opony toru. Zgodnie z obowiązującymi zasadami wyścigowymi za to należy się kara. W przeciwnym wypadku będzie to karcące dla osoby, która jeździ poprawną linią wyścigową.

Wynika to z tego, że zabezpieczal wewnętrzna, a Vulgar nie zostawił mu miejsca i inaczej doszłoby do zderzenia. Nie zdobywa on tutaj pozycji także nie można nazywać tego wyprzedzaniem. 

Vulgar oboje wiemy jak kary działaja w GTS. Wydaje mi się że dostałeś ja za to stuknięcie jeżeli była to kara 10s. Jak mniejsza to raczej za ścinkę drugiego zakrętu w szykanie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w Tokio dostałem 10sek kary przez meewosha i też pytałem Was co w związku z tym... i nadal nie ma odpowiedzi :) 

P.S. podobną akcję widziałem dziś na daily (tyle ze tam uderzenie było dużo konkretniejsze i ewidentne) na szykanie na nurburgring gp koleś puknął na wyjściu w kolesia po lewej (jadącego na 1 pozycji) i ten wyleciał na trawę. W tym momencie ja wyprzedziłem poszkodowanego i dojechałem do mety na drugim miejscu (długość buta dzieliła mnie od kolesia który wygrał - jechaliśmy łeb w łeb). Okazało się jednak ze ja wygrywam bo kolesiowi doliczyło 1sek kary - najpewniej za to wypchnięcie. Pisze to po to, by pokazać ze gra wcale nie musiała doliczyć aż 10sek za uderzenie. (Mam replay jak coś). 

Edytowane przez Aluzjonista

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minutes ago, Aluzjonista said:

Ja w Tokio dostałem 10sek kary przez meewosha i też pytałem Was co w związku z tym... i nadal nie ma odpowiedzi :) 

serio? Przeoczylem tamto zdarzenie. Niestety ale meewosh lekko cie punkal co spowodowalo odbicie sie go od sciany i w efekcie wpadl na ciebie, nie bylo to jego intencja i ciezko to jakkolwiek traktowac czy karac. Taki wybraliscie tor, to tak samo jakby ktos mial pretensje, ze na Monaco zostal poobijany, przez osobe odbijajaca sie od sciany. Mozna wylaczyc te durne kary za kolizje w tym GTS, a zostawic jedynie te za scinanie zakretów. Widac, ze gra nie nadaje sie do zandego scigania przez bledy jakie non stop wychodza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Otóż to - te kary czasem to totalna porażka. Żaden z nas nie zrobił tam nic specjalnie, wyszło jak wyszło. Podejrzewam, ze kara nałożona na mnie była tak surowa ze względu na to, iż Kolegę obróciło. Szkoda ze GT pod tym względem kuleje. Chyba pozostaje nam jedynie wierzyc w patche i dopracowywanie tej kwestii przez PD. A tymczasem musimy liczyć się z tym ze kary mogą popsuć nam całkowicie efekt końcowy wyscigu. :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Aluzjonista napisał:

Chyba pozostaje nam jedynie wierzyc w patche i dopracowywanie tej kwestii przez PD.

To raczej złudne nadzieje. Wszystkie te problemy z systemem kar były wielokrotnie raportowane podczas testów Bety, w tym i przeze mnie. Jak widać bezskutecznie. Kaz ma taką wizję i "co zrobisz, jak nic nie zrobisz", że zacytuję Errora :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez wątpienia kara dla Szoguna, bo spowodował, że straciłeś pozycję na rzecz Painika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obiecałem, to wstawiam :) Moja powtórka zapisała się tak, jak było faktycznie i jakie miałem wówczas wskazania pozycji z gry :) Poza tym, na koniec wyścigu mam 44 sek straty, a nie + 1 lap :) 

Wczorajsze wyścigi określam mianem: 

Stranger_Things_logo.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.