axeMaltesse

Wnioski, Kary, Ostrzeżenia

171 postów w tym temacie

Mattaman oj przestan. Droczylem sie tylko:) Bylo bezpiecznie jak u mamy

Sent from my Samsung SX

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Errorek piękny Strzał

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

9 minut temu, Vulgar napisał:

Errorek piękny Strzał

jaki material dokumentalny o errorze :D brakuje dzwiekow ptakow i glosu Czubównej:D
"Error w swoim naturalnym srodowisku ( zauwazyl niebezpieczenstwo) zaatakowal ... czytala. Krystyna Czubówna"

Edytowane przez Nvi
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oddal na 19 okr :D 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ty Nvi też mógłbyś w lusterko czasem spojrzeć jak chcesz kogoś wyprzedzić Czy może czasem ktoś was obu w tym czasie nie wyprzedza ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oddalem pozycje.. Fakt trochę pozno ale oddalem.

Sent from my Samsung SX

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja chciałem przeprosić Szoguna za puknięcie w tył po którym się obrócił na początku R2. Dostałem od GTS karę 10 sek. choć hamowania jakie wykonał Szogun w tym miejscu zakrętu to chyba nawet on sam się nie spodziewał, a co dopiero ja, jadący tuż za nim :)

Drugie 10 sek. dostałem za zahaczenie Adamacezarego, który zakręt nr 5 na pierwszym okrążeniu R2 pojechał tak niesłychanie dziwną linią, że nagle wyskoczył przed moją maskę i nic nie mogłem zrobić.

Oddzielny temat to moje pojedynki z mattamanem w R1. Niestety nie zapisałem powtórki ale dawno nie miałem "przyjemności" walczyć z kimś w taki sposób postrzegającym wyścigi. Trudno jest czysto walczyć z kimś, kto za punkt honoru przyjął obronę pozycji za wszelką cenę i wszelkimi sposobami, nawet niezgodnymi z zasadami, a kontrujące ataki przeprowadza na ślepo i bez oglądania się na ich skutki. Gdybym ja nie przewidywał za niego, to już po paru zakrętach oba nasze auta byłyby na lawetach. Szkoda, że ostatecznie po takiej kontrze wyleciał poza tor, bo aż takiej nauczki dla mattamana nie chciałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minut temu, mattaman napisał:

A ty Nvi też mógłbyś w lusterko czasem spojrzeć jak chcesz kogoś wyprzedzić emoji14.png Czy może czasem ktoś was obu w tym czasie nie wyprzedza ;)

ta wiem zajechalem ale zawalidroge mialem to troche gwaltowny myk zrobilem przy okazji zajezdzajac tobie - ale mozna to podpiac pod defensywna obrone pozycji a przy okazji nie jechac za spowalniaczem:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oddzielny temat to moje pojedynki z mattamanem w R1. Niestety nie zapisałem powtórki ale dawno nie miałem "przyjemności" walczyć z kimś w taki sposób postrzegającym wyścigi. Trudno jest czysto walczyć z kimś, kto za punkt honoru przyjął obronę pozycji za wszelką cenę i wszelkimi sposobami, nawet niezgodnymi z zasadami, a kontrujące ataki przeprowadza na ślepo i bez oglądania się na ich skutki. Gdybym ja nie przewidywał za niego, to już po paru zakrętach oba nasze auta byłyby na lawetach. Szkoda, że ostatecznie po takiej kontrze wyleciał poza tor, bo aż takiej nauczki dla mattamana nie chciałem

Słucham? Nie było żadnego "za wszelką cenę w mojej obronie". Doskonale wiem jak walczyć i bronić się fair na torze. Czasem jest to twarda walka, ale nie ma w niej złośliwości i nic na siłę.

Natomiast ty bardzo ładnie poszerzasz sobie tor jazdy kiedy ja jestem obok. Po jednym z takich Twoich manewrów ja wyleciałem z toru. Poćwiczycz jazdę bok w bok następnym razem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z chęcią zobaczę jak to na powtórce 

.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja jechalem caly czas za wami w R1 i widzialem "walke" caly czas na ogonie i proba wyprzedzenia - na moj gust troche za bardzo broniona pozycja ale co ja tam wiem - nie wiem w ktorym momencie sie konczy a gdzie zaczyna "fair"

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko mogę dodać od siebie, że starałem się jechać czysto jak mogłem po 13h pracy, gdzie i tak ledwie zdążyłem na R1 jeszcze dzwoniąc telefonicznie do vulgara, że jestem tu i tu, no i że zajmie mi to trochę, byłem o 21:31 na serwerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do obrony.

RA-1 Obowiązkiem kierowcy jadącego z tylu jest, podjecie wszelkich działań, ostrożności i odpowiedzialności, by nie wjechać w samochód z przodu.

RA-2 Kierowca jadący z przodu nie może złośliwie, czy nieodpowiednio hamować ani zwalniać.

Kierowca ten ma jednak prawo być wolniejszym i używać dłuższej drogi hamowania, wcześniejszych punktów hamowania. Jest upoważniony by skręcać wcześniej lub później i zbliżać się do wierzchołka zakrętu wcześniej lub później. Ma prawo być niekonsekwentny i niepewny.

Od kierowcy z tyłu wymagane jest by przewidywał możliwość, że kierowca z przodu może mieć dłuższą strefę hamowania. Powinien dostosować swoja jazdę zawsze zachowując odstęp.

Oldboy zasady CRC zna i bardzo dobrze. Szkoda, że z ogarnięciem otoczenia jest już problem. Później wrzucę filmik z wnioskiem o karę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to dla Ciebie mattaman :) no i czekam na film z protestem :) I nie pisałem, że cos robisz złośliwie. Bardziej bym to nazwał zapalczywością. Chciałbym też widzieć jak byś się odważył tak pojechać w prawdziwym aucie na prawdziwym torze, a nie w wirtualu. :D 

CR-1 Aby mieć prawo do wewnętrznej strony zakrętu, musisz przed jego początkiem wypracować istotny overlap (pozycję do ataku) w stosunku do samochodu przed Tobą.

"Istotny overlap" oznacza, że przód Twojego samochodu powinien znajdować się na wysokości miejsca kierowcy samochodu jadącego przed Tobą - jest to niezbędne minimum. W niektórych sytuacjach overlap powinien być większy. Kierowca przed Tobą ma prawo podążać wybranym przez siebie torem, jeżeli przed początkiem jego manewru nie został wypracowany istotny overlap.

CR-2 Jeżeli znaczący overlap został ustanowiony przed początkiem zakrętu, to kierowca z tyłu ma prawo do niezbędnego miejsca w zakręcie. Kierowca z przodu ma wtedy obowiązek takie miejsce pozostawić.
CR-2-A Samochód po zewnętrznej ma prawo do miejsca na całej długości zakrętu. Nie może więc być przyciskany do brzegu w drodze do końca zakrętu.
CR-2-B Samochód po wewnętrznej ma prawo do miejsca na całej długości zakrętu. Nie może więc być przyciskany do brzegu w drodze do wierzchołka zakrętu.

Godzinę temu, mattaman napisał:

Natomiast ty bardzo ładnie poszerzasz sobie tor jazdy kiedy ja jestem obok. Po jednym z takich Twoich manewrów ja wyleciałem z toru.

Wyleciałeś, bo się odbiłeś, gdy za bardzo ściąłeś do wewnętrznej próbując wjechać w mój tor jazdy :) Kłania się CR-2-B.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa dyskusja się wywiązuje. Powtórka prawdę ci powie :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odbiłem się za pierwszym razem w tym zakręcie. Na następnym okrążeniu to ty wjechałeś we mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Szkoda czasu na puste gadanie. Bez powtórki nie dojdziesz kto i co :) Tylko poprosiłbym całość. Od startu, do momentu gdy wyleciałeś poza tor. I tak z Twojej kamery jak i z mojej.

Edytowane przez GTPL_oldboy1957

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, GTPL_oldboy1957 napisał:

No ja niestety nie mam :(

Spokojnie mam wszystko zapisane. Mogę też wrzucić swoja z 'waszych momentów' :) dla porównania. GTS dziwnie możne pokazywać niektóre rzeczy wiec może to i dobry pomysł. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że wrzucę ujęcia z obu kamer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@KaczyVR6 przeprosiny przyjęte, rozumiem emocje. Niestety punkty straciłem ja :| 

i dziwne jest, że chciałeś w kogoś wjechać z premedytacją... :) 

peace

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Aluzjonista napisał:

@KaczyVR6 przeprosiny przyjęte, rozumiem emocje. Niestety punkty straciłem ja :| 

peace

@KaczyVR6 otrzymał kare -25pkt myślę, że dostał nauczkę i już więcej tak nie zrobi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Włączcie te usterki jakieś bo jazda w ping pong jest słaba. Druga sprawa wczoraj podawało m że jest na 12 a było 13 w rzeczywistości Error mnie nie widział a ja jego :) gruba zawiecha 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

32 minut temu, Aluzjonista napisał:

peace

Tam chyba tylko jedno miejsce na szczęście Ci uciekło....A mi przez Błęda 25 pkt uciekło.....:placz:

29 minut temu, Vulgar napisał:

@KaczyVR6 otrzymał kare -25pkt myślę, że dostał nauczkę i już więcej tak nie zrobi.

A ja myśle, ze wszyscy bedą teraz ostrożnie mnie wyprzedzać.....bo nie wiadomo kiedy znów żyłka pęknie....:hahaha:

Edytowane przez KaczyVR6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz