axeMaltesse

Wnioski, Kary, Ostrzeżenia

176 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Dla Ciebie "tylko" jedno miejsce, a dla mnie aż jedno :) chyba po to się ścigamy? żeby walczyć o każdy punkt

Edytowane przez Aluzjonista
2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Aluzjonista napisał:

Dla Ciebie "tylko" jedno miejsce, a dla mnie aż jedno :) chyba po to się ścigamy? żeby walczyć o każdy punkt

Rzecz oczywista że każdy punkt na wagę złota :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadejszła ta wiekopomna chwila I oto obiecana powtórka.

Tłumacze i objaśniam. Pierwsze uderzenie następuje po tym jak Oldboy robi ruch w moją stronę co idealnie widać z ujęcia na jego masce.

Drugie uderzenie jest następstwem szerokiego wyjazdu Oldboya, celowego czy nie, nie mnie oceniać. W związku z powyższym wnioskuję o karę dla bum bum Oldboya.

A to moja całościowa, desperacka i brutalna obrona Częstochowy jakby się ktoś nudził.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm :)

Takie małe przepychanki a takie emocje :kierowcaw:

Jak to się stało że się na takim łuku nie zmieściliście :D ??

@GTPL_oldboy1957 miałeś wystarczająco miejsca żeby się zmieścić. (Sprawdzę jeszcze na swojej powtorce bo te kamery z GTS to jest tragedia) 

@matamanco do twojej obrony to w zasadzie w jednym. Miejscu tylko bym się doczepił 

(2 filmik 2:08) co prawda nie widać żeby oldboy hamował ale wyprzedziłeś go chyba na styk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jedynie wtedy bo mnie wyniosło po najechaniu na tarke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po obejrzeniu Twoich powtórek Mat mam kilka pytań.

1. Widzę, że moje auto trochę skacze po torze. Czy w czasie wyścigu też Ci tak skakałem?

2. Ja jeżdżę na kamerze ze zderzaka i z lusterkiem, a Ty? Więc jeśli możesz, to wrzuć powtórkę z mojej kamery ze zderzaka i z Twojego auta, z takiej kamery na jakiej jeździsz. Będziemy widzieć to, co podczas wyścigu.

A teraz do meritum, czyli to, co widać.

Filmik 2. - czas powtórki

0:47 - obrona pozycji poprzez cięcie zakrętu i jazdę poza torem

1:38 - to samo

2:07 - to samo

2:08 - poszerzenie wyjazdu, wjazd w moją linię jazdy i zmuszenie do zwolnienia. Na szczęście przewidziałem, że tak możesz zrobić i puściłem gaz, bo inaczej wpakowałbyś mnie w bandę po lewej. Przekroczenie zasady CR-2-A

2:44 - złamanie zasady CR-2-B, w związku z CR-1. Tu też przewidziałem, że tak pojedziesz dlatego wcześniej hamowałem i nie skorzystałem z prawa do ataku po wewnętrznej. Gdybym pojechał swoje, odbiłbyś się ode mnie i wyleciał z toru

6:39 - złamanie zasad PE-2 i PE-3, choć mógłbym na to przymknąć oko, gdyby nie Twoje opóźnienie hamowania i nie utrzymanie wewnętrznej w pierwszym zakręcie, do czego byłeś zobligowany zasadą CR-2. Tym wjazdem w zakręt po wyjeździe z boksu zablokowałeś mi wewnętrzną, a wyjazdem z tego zakrętu zewnętrzną. Na szczęście mnie tam nie było, bo wylądowałbym na trawniku.

7:59 - cięcie zakrętu i jazda poza torem

9:04 - Ty zjeżdżasz w kierunku wewnętrznej, a ja trzymam się środka toru (na filmiku z moich kamer nie widzę jakiegoś większego ruchu w Twoim kierunku i wydaje się, że jadę prosto). Dochodzi do kontaktu na środku toru, więc obaj mieliśmy miejsce na to, aby do kontaktu nie doprowadzić. Kto w tym momencie był bardziej winny? Ja nie podejmuję się rozstrzygną i gdyby to dotyczyło kogoś innego niż ja, uznał bym to za incydent wyścigowy.

9:05 - po tym kontakcie wyrzuca mnie na wewnętrzną tak mocno, że bez mojej chęci i kontroli tnę zakręt

9:07 - po tym przelocie przez tarkę odprostowuje mi auto i poszerzam przez to wyjazd z zakrętu, tak jak stało się z Tobą w 2:08, tylko w mniejszym stopniu. Ty zaś, w przeciwieństwie do mnie w tamtej sytuacji, dajesz po gazie i próbujesz mnie wyprzedzić po zewnętrznej. Na Twoje nieszczęście doszło do kontaktu, choć nie było to z mojej strony zamierzone, a Ty miałeś jeszcze sporo miejsca po zewnętrznej.

To wszystko widać na Twoich powtórkach. Więc przy wyniku łamania zasad 7 - 1 dla Ciebie nazywanie mnie bum bum oldboyem i wnoszenie o karę dla mnie jest trochę nie na miejscu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżdżę na kamerze ze zderzaka.

Jedyna sytuacja co do której mogę się zgodzić to 2:08. Reszta manewrów, a szczególnie po wyjeździe z boksu i twoją ich interpretacje pozostawienie bez komentarza.

Powiem tylko tyle, że kiedy spotkamy się na torze następnym razem będzie wyglądało to dokładnie tak samo.

Nie ukrywam też, że nie jestem zaskoczony Twoim referatem :D I między innymi dlatego wrzuciłem ten filmik, bo byłem ciekaw co tym razem wymyślisz.

Wniosek swój oczywiście podtrzymuje i absolutnie nie uważam go za bezzasadny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do sytuacji w odniesieniu do zasad CRC muszę przyznać @GTPL_oldboy1957 rację. Przyznaje że wcześniej nie brałem tego pod uwagę, a po to jeździmy wg tych zasad żeby był porządek na torze. Jeśli chodzi o ciecie zakrętów to obecnie pozostawiam to do oceny samej grze. Jeszcze nie wiem jak ocenić sytuacje z 9.05. Oboje mieliście miejsce na to żeby nie wchodzić sobie w drogę.

Stay tuned... :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
52 minut temu, mattaman napisał:

Jedyna sytuacja co do której mogę się zgodzić to 2:08. Reszta manewrów, a szczególnie po wyjeździe z boksu i twoją ich interpretacje pozostawienie bez komentarza.

Nie ukrywam też, że nie jestem zaskoczony Twoim referatem :D I między innymi dlatego wrzuciłem ten filmik, bo byłem ciekaw co tym razem wymyślisz.

Wniosek swój oczywiście podtrzymuje i absolutnie nie uważam go za bezzasadny.

16 minut temu, Vulgar napisał:

Co do sytuacji w odniesieniu do zasad CRC muszę przyznać @GTPL_oldboy1957 rację. Przyznaje że wcześniej nie brałem tego pod uwagę, a po to jeździmy wg tych zasad żeby był porządek na torze.

I wszystko w temacie kolego mattaman. Zasady CRC nie wystarczy raz przeczytać. Trzeba je znać, pamiętać i rozumieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem Twoim kolegą więc proszę sobie darować tego typu określenia. Zasady CRC są mi bardzo dobrze znane od lat drogi Panie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mataman niestety ale wyprzedzales na łuku, plus old jechał w tym wypadku po najlepszym torze jazdy. Wydaje mi się, że akurat tutaj się nie potrzebnie pchales i mogłeś znajdować się w jego martwym punkcie po lewej stronie.

Co do cięcia to gra gts niestety nie jest tak restrykcyjna i dla niej auto dopóki dotyka chociaż 2 kołami tarki to znajduje się na torze. Zobaczcie jak error ścina zakręty, a potem dostaje kary w pc2 :krzeslo:

No i old zabezpieczal wewnętrzną. Nie potrzebnie się tak tam pchales, było szerzej pojechać i wyjść szybciej na wewnętrzną... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Największy pic polega na tym, że mi ten kontakt lata. Normalne ściganie bez zbędnej ekscytacji.

Protest jest wrzucony dlatego że zostałem zirytowany zarzutami jakoby zbyt agresywnie się broniłem. Albo się ścigamy, albo klepiemy po pleckach. W żadnym momencie nie doszło do jakiś drastycznych kontaktów i zepsucia komuś wyścigu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli grzecznościowy zwrot "kolego" Ci nie pasuje, to ok. Nie będę się tak do Ciebie zwracał. Co do znajomości zasad CRC, to trudno mi uwierzyć, że ktoś, kto łamie je 7 razy w ciągu 9 minut wyścigu zna je bardzo dobrze i to od lat. No chyba, że zna ale tylko tyle.

Mnie ten kontakt nie "lata", bo to nie jest normalne ściganie i żałuję, że do niego doszło. I nigdzie nie pisałem, że zepsułeś mi wyścig i nie składałem żadnego protestu. Napisałem tylko tyle, że trudno czysto wyprzedzać i się ścigać z kimś, kto jeździ w taki sposób jak Ty, gdzie obowiązujące zasady mówią jedno, a na torze widzę coś zupełnie innego. Pewnie, że każdemu może się przytrafić jakiś błąd w wyniku którego popełni jakieś wykroczenie, tak jak mnie w R2 z Szogunem. Ale wielokrotne przekraczanie zasad, to już nie jest "normalne ściganie" i zdecydowanie wolę "klepanie po plecach" i ustępowanie sobie miejsca niż takie ściganie. Owszem, ostro, bok w bok, na maksa i na żyletki ale czysto i zgodnie z zasadami. Z takiego ścigania jest satysfakcja i nieważne kto akurat był lepszy w jakimś wyścigu. Mam nadzieję, że rozumiesz o czym piszę i że tak będzie w kolejnych wyścigach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz silną tendencje do pouczania innych co jest momentami irytujące. Zajmij się ściganiem i będzie wszystko w porządku.

Bo jak narazie za każdym razem kiedy ja pojawiam się na horyzoncie robisz z igły widły. Rozumiem że taki jest Twój styl podchodzenia do każdej sprawy, bo udowodniłeś to już nie raz.

Ja nie mam w zwyczaju puszczania kogoś w imię wyższych idei. Jeżdżę ostro lecz fair i do tej pory nikt się nie skarżył, wręcz przeciwnie.

Nie pasuje Ci mój styl? Trudno. Obyśmy jak najmniej spotykali się na torze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Halo panowie. 

Przypominam, że jesteście na forum, w dziale wniosków skarg itd. Nie ma co tutaj spamować, a jak chcecie sobie coś wyjaśnić to albo na dyskusję ogólna albo na pw. :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam nic do dodania. Mattaman złożył protest, a ja w toku obrony udowodniłem, że pomylił adresata i to raczej na siebie powinien złożyć, a nie na mnie. Ale jak niepodważalna prawda widoczna na powtórkach wywołuje u mattamana takie reakcje jak w jego ostatnim poście, to już nie moja wina. A co do pouczania, to jeśli starszy i bardziej doświadczony kolega (przepraszam za wyrażenie) zwraca mi na coś uwagę, to raczej warto się zastanowić czy czasem nie ma racji, zamiast się irytować i dodawać mu do nicka jakieś niestosowne przedrostki. Ale cóż, widocznie taka już jest ta dzisiejsza młodzież. Jedynym ich argumentem jest krzyk i siła fizyczna :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli mozna sie wtracic z obserwacja. 
Mamy doczynienia na filmie z walka dwoch naprawde dlugo jezdzacych juz gosci. Jest to jazda na granicy.  Raz jeden idzie za bardzo raz drugi. Jednak kontrole na torze maja wielka.  Dlatego ja bym podszedl do tego filmu w taki sposob ze lwia czesc filmu nalezy traktowac jako film walki na granicy. Wg mnie petarda. Doskonale dla osob ktore juz wiedza jak jechac ale jeszcze nie maja odwagi do takiego ryzyka. Dopiero niestety barwne okreslenia po wyscigu i wieksza chwila na zastanowienie powoduje ze sie panowie porozniaja.. Natomiast co do mlodziezy to mozemy juz w sumie wszyscy napisac jak mawial poeta..."To co mnie najbardziej wk... u mlodziezy to to ze juz wiecej do niej nie naleze". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że możemy zakończyć dyskusje na ten temat. Walka na granicy, traktuje to jako incydent wyścigowy. Jeśli Panowie macie coś jeszcze ze sobą do wyjaśnienia to proszę was o kontaktowanie się  przez PW.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Młodzieży :D Te czasy już dawno minęły ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mattaman, ja od wczoraj oficjalnie jestem emerytem, więc dla mnie zawsze już będziesz młodzieżą :D

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, mattaman napisał:

Nadejszła ta wiekopomna chwila I oto obiecana powtórka.

Tłumacze i objaśniam. Pierwsze uderzenie następuje po tym jak Oldboy robi ruch w moją stronę co idealnie widać z ujęcia na jego masce.

Drugie uderzenie jest następstwem szerokiego wyjazdu Oldboya, celowego czy nie, nie mnie oceniać. W związku z powyższym wnioskuję o karę dla bum bum Oldboya.

A to moja całościowa, desperacka i brutalna obrona Częstochowy jakby się ktoś nudził.

A ja tutaj stanę po stronie Matamanna moim zdaniem miał mimo wszystko dwa razy hendicapa co ja przez to rozumiem dwa razy jego maska była na wysokości kasku olda 

czyli już adam musi mieć dla niego miejsce już nie ma pierwszeństwa do lini jazdy 

I również jak popatrzycie na tabelę Mata jest dwa razy przed Oldem w klasyfikacji.

Sedno w tym temacie Adam i Mat winni tak jechać żeby sobie tutaj przejechać zakręt w dwóch miejsca dużo bardzo dużo lotnisko normalnie i jechać obok ataki ewentualnie to rozpykania na następnych zakrętach.

I bez kar jako Racing Incydent  z uwagą do naszego emeryta tak nie do końca masz rację OLD moim skromnym zdaniem jak miałbym wskazać kto tu nie fair do końca pojechał to ty Old. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godzin temu, Vulgar napisał:

od następnych eventow będziemy używać ciężkich uszkodzeń, Może co niektórzy będą bardziej się starać jeździć bez kontaktowo.

Jestem za i w związku z tym oświadczeniem organizatora składam formalny wniosek o wyłączenie w grze kar za kolizje (otarcia bokiem) żeby zobaczyć za co gra będzie karała. Składam ten wniosek dlatego, że stosowanie jednocześnie dwóch systemów kar (GTS i CRC) nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo gra w większości nie karze za to, czego zabrania CRC, a każe za to, co wg CRC faulem nie jest bądź może być uznane za incydent wyścigowy. Rozumiem decyzje o pozostawieniu grze oceny jazdy poza torem, bo sprawdzanie każdego pod tym względem to kłopotliwa sprawa. Jednak taka jazda na jaką pozwala GTS jest w sprzeczności z punktem GC-1, RT-1 i RT-3 zasad CRC, które to zasady jazdę poza torem uznają jako wypadnięcie z trasy, a powrót, jako powrót na tor po wypadnięciu. To zaś wiąże się z konkretnymi obowiązkami takiego kierowcy. Dlatego należałoby w regulaminie zaznaczyć, że w przypadku cięć i poszerzania wyjazdów poza obrys toru, na jakie pozwala GTS w/w punktów CRC się nie stosuje.

7 minut temu, Gustaw napisał:

A ja tutaj stanę po stronie Matamanna moim zdaniem miał mimo wszystko dwa razy hendicapa co ja przez to rozumiem dwa razy jego maska była na wysokości kasku olda 

czyli już adam musi mieć dla niego miejsce już nie ma pierwszeństwa do lini jazdy

Zgadza się Gustek ale pokaż mi choć jeden moment, poza ostatnim kontaktem, w którym nie zostawiałem miejsca. Mattaman miał zawsze więcej miejsca niż potrzebał.

10 minut temu, Gustaw napisał:

OLD moim skromnym zdaniem jak miałbym wskazać kto tu nie fair do końca pojechał to ty Old.

Masz takie prawo ale napisz jeszcze w którym momencie pojechałem nie fair, żebym wyciągnął naukę na przyszłość :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wskazałem nawet dwa razy nie będę się bawił w tą grę z Tobą i podawał sekundy Mat miał dwa razy hendicap nad tobą dwa razy był przed tobą w klasyfikacji i powinno to tyczy się was obu przejechać ten zakręt razem tu już nikt nie miał lini i pierwszeństwa.

ps.

Adam wszystkiego dobrego na emeryturce kurde ile to już lat gdzieś tam jeździmy obok siebie ja się dorobiłem Żony dziecka domku a ty zapracowałeś w miedzyczasie ma emeryturę , pamiętam nawet dla mnie Mazdę 3 oglądałeś :) kupiłem później inną "3" 

Odnajdujesz się nie masz za dużo czasu czy wręcz rodzina teraz dziadka eksploatuje i wnukami się zajmujesz?

Teraz już będziesz miał za dużo czasu na nasze hobby każdy tor o strategia rozpykana do granic niemożliwości życzę Ci tego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Gustaw napisał:

wskazałem nawet dwa razy

No nie wskazałeś ale pomińmy to już, choć gdy ktoś mi pisze, że jechałem nie fair, to chciałbym wiedzieć gdzie i kiedy :)

Co do emerytury, to mogę na nią przejść już dziś ale pracodawca nie ma mnie kim zastąpić, więc obiecałem zostać jeszcze 3 miesiące aż kogoś znajdą, a proste to nie będzie, bo jestem niezastąpiony :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze cąła ta sytuacja z Oldem i mattman to RA .. mattman strasznie momentami chaotycznie jeździsz ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz