MaXyM

Krzywa kierownica

6 postów w tym temacie

Czesc

Dzis, przygotowujac sie dzis do wyscigu na Zolder, przytrafilo mi sie to po raz pierwszy. Mianowicie podczas jazdy zaczela mi sie stopniowo skrecac kierownica w lewo. Wydaje mi sie ze najbardziej sie skrecala przy spinach. Podczas wyscigu mialem dwa male spiny i wyscig dojechalem z kiera skrecona o ok 30*. Oczywiscie wizualizacja kierownicy w grze pokazywala ja "pionowo", auto jechalo prosto a ja ja mialem lekko skrecona.

Po wyjsciu do systemu wprawdzie zadnych sil centrujacych nie ma, ale krecac w jedna ze stron (prawa), zamiast uderzyc w blokade mechaniczna, natrafiam na soft steeting lock o tyle stopni przed koncem o ile kierownica jest skrecona. Oczywiscie w ruga strone do oporu. W systemowych wskaznikach osi, widac ze w prawo dochodzi do limitu wczesniej, a w lewo nie dochodzi (bo natrafia na mechaniczna blokade)
Zeby przywrocic kierownice do porzadku potrzebny jest jej restart (wyciagniecie i ponowne wlozenie USB co wymusi rekalibracje)

Zastanawiam sie czy to przypadlosc pC2 czy raczej kierownica sie konczy (G25)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że kiera już się poddaje. Sprawdź w innej grze ( iracing, assetto, itp. ) czy nadal to samo występuje.

Ja miałem podobnie ( podczas wolnych prędkości i skręcania kierownicy były wibracje i kierownica skręcała a auto nie )  na G27 ale w PC1 po przejściu z Win7 do Win10. Na PC2 to nie występuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki. Faktycznie lekko pekl optical encoder (takie koleczko z 60 otworami po obwodzie). Skleilem, wzmacniajac metalowa podkladka. Po wstepnych testach i wczorajszym wyscigu nadal dziala poprawnie :)

Wiem ze taki elemento mozna zamowic z tajlandi. 38USD z przesulka chyba. Ale bym czekal na to miesiac... wiec sie ciesze ze moglem naprawic tak szybko.

Przy okazji wymienilem wiazke do swego custom dasha na kierownicy. W skrocie sukces.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba na simracing.pl ktoś sprzedawał takie encodery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiem, ale raczej planowal produkcje do ktorej nie doszlo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha, a myślałem, że jednak wypaliło.. bo było kilka chętnych osób.,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto