sebaws

19.11.2017 Runda Pierwsza PMC& LTE

41 postów w tym temacie

Zapraszamy na Pierwszą Rundę ligi             

PMC & LTE – GT 1 EURO SERIES

na torze:   

Hockenheim GP

Runda 1.jpg

Runda odbędzie się w Niedzielę 19.11.2017

o godzinie 21:00

Ustawienia serwera:

wyścig w grze | godz 13:00 | 

Data | 11.06.2017

Progresja czasu × 2

Progresja Pogody- dopasowana do wyścigu 

R1 – 20 minut

Q- 15 min

Pogoda - bezchmurnie  

R2 – 45 minut + kółko formujące

rozgrzewka - 2 min

Pogoda: 4 sloty 

Słoneczne

unknown.png

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, że dopiero teraz kliknąłem "wezmę udział" w kalendarzu ale od wczorajszego wieczora nie miałem neta i nie mogłem tego zrobić wcześniej. Myślałem, że już to zrobiłem dawno, a tu jednak nie :D Jeszcze raz sorka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za nami pierwszy TT który dzieli nam pokoje w niedzielnej GP

Liga A 

PS_Messages_20171118_184658.jpg

Liga B

PS_Messages_20171118_184705.jpg

YodaTH . Po 12 wysłałeś zaproszenie do znajomych więc nie miałem Twojego czasu w TT. Zapisałes się tylko w kalendarzu. Jedziesz w grupie B .  

Host w A - sebaws 

Host B - .....???

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Q1

Edytowane przez pioniu
2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyniki dzisiejszej GP. Gratulacje dla Zwycięzcy i podium 

Kwalifikacje

Screenshot_2017-11-19-21-23-34.png

R1 

Screenshot_2017-11-19-21-48-21.png

R2 

Screenshot_2017-11-19-22-42-46.png

Umnie kwalifikacje maksymalnie wyciśnięte. W R1 świetny start odrazu na P3 później spadekna ,4 miejsce i gdzieś na 6 min przed końcem opony zaczęły umierać. Samochód starsznie zaczął się ślizgać straciłem wiele punktów :0dash2:

R2 spokojna jazda no po za końcówką w wykonaniu dublowanego trochę nerwowo były ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lipny start eventu:

- kwali znacznie poniżej oczekiwań, auto się ślizga, zupełnie nie to samo co w sesjach treningowych. W efekcie koniec stawki ale z nadzieją, że spokojnie jakieś punkty się dowiezie

- R1 to w miarę ok start ale potem chyba dopadły mnie zmory widoku kokpitu - ktoś mi zajechał drogę, ja pewnie komuś też wjechałem ale wszystko w granicach przyzwoitości myślę. Komfortu jednak nie było, auto jak w kwali ślizgało się nie do poznania (setup zaczytałem). W pewnym momencie wychodzę z zakrętu i ni stąd ni zowąd jakiś merc w poprzek toru - nie zdążyłem zareagować i dzwon. Próba kombinowania ze strategią, naprawy auta ale opon nie zmienili (a w strategii było). Nie wiem czy to bug czy jak ale w efekcie masa czasu stracona, auto dalej uszkodzone, opony zużyte i tak sobie jadę do mety. W międzyczasie kara przejazdu przez pit lane oraz 10 s kary czasowej - nie wiem za co kara podwójna (speeding w boksie pewnie było)

- R2 to drobna kpina panowie. Jeśli jedziemy okrążenie formujące i wchodzimy w rytm to nie kombinujmy jeśli ktoś gdzieś tam ma problem. Jeśli był dzwon - rozstrzygajmy protesty po wyścigu i wlepiajmy kary jeśli ktoś przesadził ale do cholery nie burzmy porządku wyścigu. W efekcie hamulce zimne, opony niedogrzane, koncentracja w lesie i na bodajże pierwszym okrążeniu łapię tarkę, spin i dzwon. Uszkodzenia nie są wielkie, wyjeżdżam na najszybszą prostą i...awaria silnika, koniec wyścigu. Chłodnica była sensownie otwarta i nie wiem co to się stało, że po niecałych dwóch okrążeniach na pełnym gazie taka awaria. Wyszedłem polatać po Spa, może tam będzie lepiej ale ponownie coś mi się to auto ślizga i jest strasznie nadsterowne :( 

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki jest urok McLarena niestety cieglo, miota nim jak szatan, mimo, że szybki jest jak diabeł. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cienglasz fakt. Trzeba pomyśleć nad tym czy restart w R2 jest odpowiedni w momencie gdy i tak niektórzy mają problem dołączyć do pokoju. Jeżeli ktoś na formującym zachować się nie potrafi powinien liczyć się z karą po zawodach bo restart to kara dla wszystkich. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Foty z pokoju B wrzucę wieczorem jak wrócę do domu, chyba że ktoś zrobi to wcześniej.

Dla mnie runda 1 pechowa. Najpierw brak czasu na testy seta i treningi, na szybko robione TT, brak neta od piątku i brak zgłoszenia w kalendarzu na czas. Kwali zgodnie z przewidywaniami, czyli ostatnie miejsce startowe. R1 wygrany nie dzięki szybkości ale dzięki błędom kolegów. W R2 dsq za przekroczenie prędkości w boksach. Z braku czasu i dzięki sklerozie nie sprawdziłem od którego miejsca jest ograniczenie prędkości i choć ogranicznik włączyłem, to nie zdążyłem wyhamować. Kara +50 sek. Po zmianie opon ruszyłem z pod boksu i dzięki braku TC koła poszły ślizgiem i na liczniku pokazało prędkość ponad 60 km/h, przy włączonym ograniczniku. Gra oczywiście nie mierzy prędkości z jaką porusza się pojazd tylko bierze tę prędkość, jaką pokazuje licznik, no i dostałem dsq. Tak więc kolejna nauczka dla mnie i przestroga dla wszystkich :) A mogłem to R2 też wygrać, bo Gustka miałem w zasięgu, a Mariusz gdzieś się zaplątał.

Graty dla wszystkich, szczególnie tych z pudeł i dzięki za fajne ściganie i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wyścigów.

Ps. Jazda na padzie tą Ferrarką to mordęga. Z brakiem TC jakoś sobie poradziłem odpowiednio ustawiając dyfer ale z brakiem ABS trudno mi sobie poradzić. Koniec każdego hamowania to zablokowane koła, dymiące opony i albo jazda na wprost, albo zarzucanie tyłu, w zależności od ustawienia balansu hamulców. Musiałbym drastycznie obniżyć ciśnienie w hamulcach, a już mam 70, ale wtedy musiałbym hamować 50 m wcześniej niż inni żeby nie przestrzelić zakrętu. Szkoda, że są fabryczne asysty włączone, bo każde auto ma inne, a jak widać po wynikach i czasach, Merca nie bije nic. Może gdyby we wszystkich autach umożliwić korzystanie z TC i ABS stawka aut bardziej by się do siebie zbliżyła. Sprawdzaliście to w przygotowaniach eventu?

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O właśnie, Old zwrócił mi uwagę na jeden element - blokowanie kół. U siebie naturalnie jechałem na abs, auto ustawiłem tak, że w treningu/tt praktycznie nie było poślizgów na ostrych dohamowaniach. Z kolei w kwali/wyścigach, na tym samym secie widziałem za sobą kłęby dymu - tak jakbym w ogóle nie miał abs. Też mi się wydaje, że tutaj albo powinni wszyscy mieć dostęp do asyst albo wręcz przeciwnie - rożnice między autami są i pozostaną ale przynajmniej wyrównamy kwestię wspomagaczy. Ja się w ogóle zastanawiam czy gloryfikowana przez wszystkich żywych Toyota jest faktycznie taka mocarna; oglądając Merce mam wątpliwości ;) 

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, cieglo napisał:

O właśnie, Old zwrócił mi uwagę na jeden element - blokowanie kół. U siebie naturalnie jechałem na abs, auto ustawiłem tak, że w treningu/tt praktycznie nie było poślizgów na ostrych dohamowaniach. Z kolei w kwali/wyścigach, na tym samym secie widziałem za sobą kłęby dymu - tak jakbym w ogóle nie miał abs. Też mi się wydaje, że tutaj albo powinni wszyscy mieć dostęp do asyst albo wręcz przeciwnie - rożnice między autami są i pozostaną ale przynajmniej wyrównamy kwestię wspomagaczy. Ja się w ogóle zastanawiam czy gloryfikowana przez wszystkich żywych Toyota jest faktycznie taka mocarna; oglądając Merce mam wątpliwości ;) 

Unifikacja to fikcja poza zezwoleniem na jeden identyczny samochód dla wszystkich. Tylko wtedy będzie nudno. Ja Mercedesa nie trawię i gdybym musiał nim startować to bym się nie podjął. A tak jadę moim ulubionym Ferrari. Wolniej, to fakt, o pudło nie powalczę ale ustawiłem brykę aby była stabilna i nie latała jak szmata po podłodze i mam fun. Nie ma ABS to zmniejszylem cisnienie w ukladzie hamowania, nie ma TC to  tylne sprezyny zrobilem bardziej miekkie i da sie zyc :-) 

P.S. Nie wykluczone ze zmienie zdanie jak przyjdzie jechac w deszczu tym włoskim cudem techniki na SPA :-)

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auta były znane tydzień przed  każdy mógł wybrać. Oldboy jeździ na padzie więc więc większy problem ma bez wspomagaczy mb ja jadę ferrari i jest ok. Na deszczu może być problem ale będzie git ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, sebaws napisał:

Auta były znane tydzień przed  każdy mógł wybrać.

Nie o to chodzi Seba. Pytałem, czy sprawdzaliście te auta z udostępnionym TC i ABS dla wszystkich, bo wydaje mi się, że wtedy Merc by tak nie odstawał od reszty, a ci na padach nie mieli by trudniej niż inni. Popatrz na Popiołka. Jeździ mercem, gdzie ma TC i ABS i nie ustępuje innym mercom. Myślę, że nie byłby w czołówce gdyby jechał bez ABS i TC. A że wszyscy znali auta tydzień przed, to żaden argument. Wszyscy wiedzieli, że merc najlepszy ale nie wszyscy go wybrali, bo to nie miał być even jednego auta, tylko klasy. Ale żeby tak było, trzeba przed startem eventu sprawdzić i zrobić wszystko, żeby dozwolone auta były jak najbardziej do siebie zbliżone. Jeśli w tym przypadku udostępnienie TC i ABS dla wszystkich aut taką rolę by spełniało, to można to zrobić w każdym momencie. Tylko trzeba to najpierw sprawdzić.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To włącz ABS i TC i zobacz jak ferrari wtedy do przodu idzie.  Mój best wtedy robię o  prawię 2 sekundy ;)

Chciałem urozmaicić eventy żeby były różne auta. Ale widzę znowuż pretensje zaczynają się. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jak się poprawię o 2 sek. to i tak mi jeszcze braknie 2 sek. do sienia w Mercu. I to nie są żadne pretensje tylko sugestie co zrobić, żeby w evencie były różne auta ale żeby rywalizacja w nich była wyrównana. Bo chyba o to właśnie chodzi? No i nie odpowiedziałeś, czy przygotowując ten event sprawdzaliście możliwości wszystkich aut z dozwolonym dla wszystkich TC i ABS. Bo może sprawdzaliście i wyszły jeszcze większe różnice?  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, sebaws napisał:

To włącz ABS i TC i zobacz jak ferrari wtedy do przodu idzie.  Mój best wtedy robię o  prawię 2 sekundy ;)

Chciałem urozmaicić eventy żeby były różne auta. Ale widzę znowuż pretensje zaczynają się. 

Ferrari to zupełnie inne auto z TC i ABS. Osiąga nadświetlną niczym Millenium Falcon ;-)

A poważniej pisząc może dołożyć do klasyfikacji generalnej, nieoficjalną klasyfikację per samochód? Zawsze to jakiś dodatkowy motywator/pocieszacz ;-) dla tych co TC nie mają. Możesz to seba rozważyć? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że to jest tylko gra, że częściowo chodzi o zabawę, ale chcieliśmy i dalej chcemy zbliżyć się jak najbardziej do tego co oferuje czy oferowała rzeczywistość. Na padzie jest ciężko przeskoczyć pewne problemy, ale też nie widzę sensu robienia specjalnego regulaminu dla osób, które tak jeżdżą I dawać Im możliwość włączenia abs czy Tc. Byłoby to nie fair dla tych co jeżdżą na kierownicach. Old miałeś jeszcze Porsche przecież które abs ma, co prawda najwolniejsze w stawce jest.... 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Mercedes bez TC do niczego się nie nadaje. Także nie przesadzał bym z tym marudzeniem.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając do Tematu bo to dział o wrażeniach po wyścigowych 
Świetne choć bardzo trudne kwalifikacje w których złapał mnie nerwoból pod łopatką i nie odpuścił do samego końca wyścigu R2 ale i tak udało się wykręcić PP w kwalifikacjach z przewagą 0:00,012 nad Diego i 0:00,021 nad Sylwester 
Start to pełne skupienie żeby na pierwszych dwóch zakrętach zbudować niewielką przewagę i utrzymać P1 bo wiedziałem że jest to mój sektor i tam mogę lekko uciec ale ku mojemu zaskoczeniu Panowie mieli problemy na starcie i spadali w klasyfikacji a w ich miejsce pojawili się Popiołek i Seba,więc trochę ciśnienie spadło ale nie na tyle żeby można było sobie sjechać i palić papierosa nadal trzeba było się skupić aby utrzymywać P1 i budować przewagę która na koniec wyniosła 17s nad P2 więc wyścig pierwszy ułożył się idealnie.
R2 niestety na okrążeniu formującym dochodzi do jakiegoś zamieszania i trzeba jechać jeszcze jedno okrążenie co poskutkowało u mnie spinem w pierwszym zakręcie (ale lepsze to niż restart) szybki powrót i gonitwa za stawką,tak jazda doprowadziła do kolejnego błędu i uszkodzenia samochodu,szybka decyzja zjazd na pit naprawa plus opony i dolanie paliwa (nie wiem po co :D) wyjazd i pełen ogień bo cel był jeden skończyć wyścig jako zwycięzca,na początku szło w miarę sprawnie wyprzedzanie do momentu aż kolega Popiołek nie postanowił mnie uderzyć w przód i wywieżć po za tor,co zaowocowało uszkodzeniem samochodu chwilę później ja uderzam w Martusie bo optymistycznie podchodzę do ataku ale grzecznie czekam nie wyprzedzam,aby po chwili przeprowadzić skuteczny atak i rozpocząć gonitwę za Popiołek która w ostatecznie wygrałem na ostatnim okrążeniu zwolniłem tempo żeby nie mieszać się w dublowanie mając Popiołka za plecami i przy okazji sprawdzić czy będzie próbował ataków w miejscach gdzie bez kolizji by się to nie udało (próbował :D ) dzięki temu wjechał na metę na P2 ze stratą do mnie zaledwie +0.168s  więc blisko.Dzięki za super wyścig i mega kwalifikacje 
Wideo 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemanko wszystkim. Moim skromnym zdaniem nie powinniśmy narzekać bo w Porsche był zablokowany setup i narzekaliśmy a tutaj mamy odblokowane setup-y oraz możliwość wyboru samochodu który każdy z nas mógł wypróbować. Na swoim przykładzie powiem że jeździłem każdym z nich i czasy Kręciłem na poziomie 1:34. Podkreślam każdym w tym Mercedesem. Mercedesa wybrałem ponieważ trzymał się najbardziej stabilnie na ustawieniach fabrycznych i tak robiłem każdym z innych samochodów które były zaproponowane. To że udało mi się Oldboy osiągnąć taki czas w TT nie było przypadkiem tylko pracą jaką włożyłem zapamiętanie tego toru i grzebania w samochodzie żeby na wyścig był jako tako przygotowany a i tak przyznam się szczerze szału nie było bo niejednokrotnie samochód tańczył jak pingwin na lodzie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest temat do takich dyskusji więc tutaj zapraszam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ramach wrażeń z jazdy:

R1 - qual to jakaś katastrofa, nie mogłem się wkręcić i start z 15 pozycji. 

Sam wyścig na szczęście szedł zgodnie z planem bo auto miało być stabilne, nie zaskakiwać na zużytych oponach i liczyłem na błędy innych co się potwierdziło ostatecznie w P8 na mecie. Może gdyby qual lepiej poszedł coś bym jeszcze ugrał. 

Na początku wyścigu po nawrocie 180 st., gdy się wchodzi w szybki prawy było 2 wide i ktoś za mocno ściął, najechał mi na zderzak i wyleciał z trasy. Mnie się nic nie stało a chyba wyleciał Topru, nie pamietam, musialbym replay sprawdzic. W ramach fair play poczekalem chwilke oddajac pozycje tylko nie wiem czy wlasciwej osobie. 

R2 szybko z 8 pozycji wskoczylem na 6 i czaiłem się za topru przez jakieś 2 czy 3 okrążenia. W końcu w T1 była szansa na atak, topru został na środku wyraźnie wolniejszy, wskakuję więc na jego lewą a ten jakby mnie nie widział zjeżdża do krawężnika wgniatając mnie w betonową bandę. Auto nie do jazdy, musiałem puścic kilka aut zanim wrocilem na tor. Doczolgalem sie do pitow ale po wyjezdzie strata byla tak wielka ze z 15 pozycji max mozna bylo 13 osiagnac i tak zakonczylem event. 

Przy okazji tej kraksy: korzystacie z tych strzalek pokazujacych przeciwnika i ze spottera ktory komunikuje sytuacje? Bo to mocno pomaga, zwlaszcza przy jezdzie z kokpitu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz