sebaws

19.11.2017 Runda Pierwsza PMC& LTE

41 postów w tym temacie

Godzinę temu, mattaman napisał:

A Mercedes bez TC do niczego się nie nadaje. Także nie przesadzał bym z tym marudzeniem.

z tym się  nie zgodzę ale to tylko moje skromne zdanie.

Z TC jest delikatnie szybciej  natomiast bez  da się spokojnie jechać porównywalnie to innych aut.

Godzinę temu, Popiolek1986 napisał:

Siemanko wszystkim. Moim skromnym zdaniem nie powinniśmy narzekać bo w Porsche był zablokowany setup i narzekaliśmy a tutaj mamy odblokowane setup-y oraz możliwość wyboru samochodu który każdy z nas mógł wypróbować. Na swoim przykładzie powiem że jeździłem każdym z nich i czasy Kręciłem na poziomie 1:34. Podkreślam każdym w tym Mercedesem. Mercedesa wybrałem ponieważ trzymał się najbardziej stabilnie na ustawieniach fabrycznych i tak robiłem każdym z innych samochodów które były zaproponowane. To że udało mi się Oldboy osiągnąć taki czas w TT nie było przypadkiem tylko pracą jaką włożyłem zapamiętanie tego toru i grzebania w samochodzie żeby na wyścig był jako tako przygotowany a i tak przyznam się szczerze szału nie było bo niejednokrotnie samochód tańczył jak pingwin na lodzie 

zapomniałem włąsnie o Popiołku - kolego wielkie gratulacje i uznanie. Dobre przygotowanie do wyscigu to podstawa :) Jestem Twoim fanem ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jeszcze nic nei napisałem :)

Kwali -  @topru wypadając z toru  trzeba się zatrzymać, rozejrzeć czy nikt nie nadjeżdża . Na najszybszym okrążeniu właśnie mi wyjechałeś wprost pod kola  Finalnie straciłem kolejne 3 kołka zanim cokolwiek udało się ugrać . Kwali świetna walka między Sieniem i Sylwkiem :)

R1 - kłopoty ze startem , okazuję się że wystartowałem bez żadnych systemów bez abs, bez tc- co skończyło się stratę od razy chyba na 5 miejsce i na ostrym prawym lekką trąciłem sylwka - przepuściłem i pojechali dalej. Później jadąc za Sywlkiem i Sebą chłopaki bardzo ładnie się szczepili  ja niestety nie miałem miejsca i uderzyłem w jednego z nich finalnie uszkodzone auto zjazd do pit trochę za szybki i DSQ..

R2 -  start  z ostatniego było dobrze do 3-4 kółka kiedy mnie obróciło  i tak stoję stoję na środku nie mogłem zjechać bo cały czas ktoś jechał aż w końcu ktoś nie zauważył i przetrącił mnie  :) Zjazd do PIT na naprawę i wymianę opon niestety naprawili ale nie wymienili opon.  Po wyjezdzie  za 3-4 kółka jeszcze mnie rozłączyło w zasadzie to UPC coś ześwirowało bo totalnie straciłem połączenie. 

Gratki dla podium,. Sieniu dobra robota !

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie kwali poszło tak jak powinno, czas 1:33.0 i nawet dało się przeskoczyć parę Merców, dzięki czemu wskoczyło P6. 

W R1 start nie wyszedł najlepiej. Przy starcie Popiołek, który był przede mną, miał jakieś opóźnienie i musiałem go mijać bokiem. Niestety bujnęło mnie i musiałem się ratować, żeby nie przywalić w bandę. straciłem przez to parę pozycji i trzeba było kombinować, żeby nikomu nie przywalić w pierwszych zakrętach. Udało się, więc zacząłem pogoń z P9. Tempo miałem przyzwoite, samochód się dobrze trzymał, więc w miarę sprawnie szło wyprzedzanie. Pamiętam, że najwięcej czasu spędziłem w towarzystwie Pionia i musiałem się sporo napocić, żeby utrzymać się przed nim. Ostatecznie, dzięki problemom innych, zakończyłem wyścig na podium. :zwyciestwo2:

W R2 już nie było tak kolorowo. Po starcie jechaliśmy bardzo ciasno w grupce chyba 5 osób, na nawrocie za T2 obróciło pierwszego stając w poprzek na środku drogi. Każdy po kolei ratował się hamowaniem i niestety chyba tylko ja dostałem strzała w tyłek i mnie obróciło. Straciłem na tym sporo czasu. Chciałem od razu zjechać do pitu, niestety nie mogłem go włączyć, miałem komunikat, że boks niedostępny i nie było reakcji na wciskanie przycisku... chyba jakiś błąd gry, bo pomimo tego po jednym kółku i tak zjechałem do boksu i jakoś udało się go przeprowadzić. Potem to już tylko trzymanie tempa i liczenie na błędy innych. Udało się wspiąć na P6 z teoretyczną szansą na P5, ale niestety na nawrocie po długiej prostej naciąłem się na Mietka, którego obróciło parę sec wcześniej i stanął tak idealnie, że za kurczaczki nie szło go zobaczyć przy nawrocie. (istny jump scare :fajnie:) Po przywaleniu w jego przód, zostałem wyprzedzony przez Pionia, i musiałem spiąć się, żeby nie stracić kolejnej pozycji jadąc uszkodzonym autem, na szczęście goniący mnie Gelu popełnił jakiś błąd i znikająca w oczach przewaga została do końca utrzymana i skończyłem na P7.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 20.11.2017 o 12:40, Darkman133 napisał:

W ramach wrażeń z jazdy:

R1 - qual to jakaś katastrofa, nie mogłem się wkręcić i start z 15 pozycji. 

Sam wyścig na szczęście szedł zgodnie z planem bo auto miało być stabilne, nie zaskakiwać na zużytych oponach i liczyłem na błędy innych co się potwierdziło ostatecznie w P8 na mecie. Może gdyby qual lepiej poszedł coś bym jeszcze ugrał. 

Na początku wyścigu po nawrocie 180 st., gdy się wchodzi w szybki prawy było 2 wide i ktoś za mocno ściął, najechał mi na zderzak i wyleciał z trasy. Mnie się nic nie stało a chyba wyleciał Topru, nie pamietam, musialbym replay sprawdzic. W ramach fair play poczekalem chwilke oddajac pozycje tylko nie wiem czy wlasciwej osobie. 

R2 szybko z 8 pozycji wskoczylem na 6 i czaiłem się za topru przez jakieś 2 czy 3 okrążenia. W końcu w T1 była szansa na atak, topru został na środku wyraźnie wolniejszy, wskakuję więc na jego lewą a ten jakby mnie nie widział zjeżdża do krawężnika wgniatając mnie w betonową bandę. Auto nie do jazdy, musiałem puścic kilka aut zanim wrocilem na tor. Doczolgalem sie do pitow ale po wyjezdzie strata byla tak wielka ze z 15 pozycji max mozna bylo 13 osiagnac i tak zakonczylem event. 

Przy okazji tej kraksy: korzystacie z tych strzalek pokazujacych przeciwnika i ze spottera ktory komunikuje sytuacje? Bo to mocno pomaga, zwlaszcza przy jezdzie z kokpitu. 

Ja musialem ochlonac po slabym starcie sezonu.

Tak, to ja mialem te dwa starcia z Toba. sorry bardzo za nie. Pierwszy wyscig po przerwie i pierwszy z kokpitu i to chyba powod mojej niezrecznej jazdy. Za incydent z R2 spodziewalem sie wniosku o kare.

Jezeli chodzi o Q, to zona cos przy listwie zamieszala i odlaczylo mi kierownice, potem panika co z tym zrobic, jak juz sie udalo podlaczyc to wlasnie katastrofa z wjazdem przed samochod diego. za to tez baardzo przepraszam.

Da sie wlaczyc lusterko przy jezdzie z kokpitu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam wszystko włączone cały czas. Sieniu gdzieś podał jak to ustawić 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak masz inny widok I przełączysz na telemetrie to lusterko znika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, mattaman napisał:

Jak masz inny widok I przełączysz na telemetrie to lusterko znika.

jak zrobisz tak jak opisałem to tutaj to możesz przełączać pomiędzy ekranami i jak wrócisz do domyślnego to lusterko zostanie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, oczywiście można dodać sobie informacje ale obrotomierz masz mały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No tak, oczywiście można dodać sobie informacje ale obrotomierz masz mały.

Możesz dostosować pod siebie czyli duży obrotomierz informacje o uszkodzeniach mapę innymi słowy wszystko tak jak na głównym HUD

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, mattaman napisał:

No chyba że tak.

można bo ja zmieniłem później na normalny obrotomierz info o oponach i uszkodzeniach zresztą widać to na moich filmach :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, topru napisał:

(...) Za incydent z R2 spodziewalem sie wniosku o kare. (...)

Następnym razem... ;-) 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.