sebaws

Dyskusja Ogólna GT 1 EURO SERIES

80 postów w tym temacie

Oldboy ok rozumiemy i szanujemy twoje zdanie, ale w pokoju sędziowskim jest 2-1 i to ucina dyskusje Axe albo Seba znają werdykt i go podali. Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym chciał żeby wszyscy poznali waszą argumentację do swoich werdyktów. Byłoby wszystko jasne i klarowne.

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale sie dzieje.... 

Zaczynalo sie od apelu aby mnie wyrzucic z ligi i wogole spalic na stosie... A konczy sie na -10...  A mamy dopiero Srode. Dajmy jeszcze sedziom czas.... Moze dostane +15 za straty moralne :)

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, axeMaltesse napisał:

Oldboy zacznij proszę współpracować z innymi

A ja bym prosił żeby ci inni starali się stosować obowiązujące regulaminy i taryfikatory i by w swoich werdyktach wykazywali się znajomością tych że, a także stosowali właściwą skalę kar do wykroczeń, Wtedy żadne komunikacje nie będą potrzebne. Pewnie, że każdy z arbitrów może mieć inne zdanie ale powinien je jakoś sensownie argumentować i tę argumentację powinni znać wszyscy, a nie tylko grono szacownych sędziów.

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja swoją argumentację apropos kary dla errora przedstawiłem. Byłem też za karą -25pkt dla Gabrielo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem,że jest już po wszystkim,ale popatrz mattman na 1m30s w moim fimie jak wyglądał pierwszy kontakt z Darkmanem.Z mojej kamery z kokpitu cięzko mi było ocenić czy wyjechałem czterema poza tor raczej byłem pewien że nie.I suma sumarum gdyby mnie tam nie było to Darkman by wyleciał poza tor.

A swoją drogą drodzy sędziowie chyba się nie przyglądaliście nieregulaminowym wyjazdom co ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 hours ago, GTPL_oldboy1957 said:

A ja bym prosił żeby ci inni starali się stosować obowiązujące regulaminy i taryfikatory i by w swoich werdyktach wykazywali się znajomością tych że, a także stosowali właściwą skalę kar do wykroczeń, Wtedy żadne komunikacje nie będą potrzebne. Pewnie, że każdy z arbitrów może mieć inne zdanie ale powinien je jakoś sensownie argumentować i tę argumentację powinni znać wszyscy, a nie tylko grono szacownych sędziów.

A ja cierpliwie czekam co nowi sędziowie wymyślą, bo jest dużo ciekawych nowości. Szkoda, że nie bierzesz w tym udziału. Nowi ludzie, nowe pomysły. Będzie ciekawie :0ulan:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wiem,że jest już po wszystkim,ale popatrz mattman na 1m30s w moim fimie jak wyglądał pierwszy kontakt z Darkmanem.Z mojej kamery z kokpitu cięzko mi było ocenić czy wyjechałem czterema poza tor raczej byłem pewien że nie.I suma sumarum gdyby mnie tam nie było to Darkman by wyleciał poza tor.

A swoją drogą drodzy sędziowie chyba się nie przyglądaliście nieregulaminowym wyjazdom co ?

Ocena sytuacji była na podstawie wniosku darkmana i filmiku przez niego dostarczonego.

Druga sprawa, że skoro masz włączone strzałki to wypadało by zrobić z nich użytek. Jak byk jest czerwona strzałka że ktoś jest z Twojej lewej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@gabdob nie liczymy już wyjazdów, bo to strata czasu. Odkąd pcars2 wyszło to żadna komisja tego nie robiła, bo padlo stwierdzenie że gra dobrze sobie teraz z tym radzi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, mattaman napisał:

Druga sprawa, że skoro masz włączone strzałki to wypadało by zrobić z nich użytek. Jak byk jest czerwona strzałka że ktoś jest z Twojej lewej.

Czerwona ? pojawiła się ułamek sekundy przed uderzeniem,nawet super komputer by nie zdążył zareagować ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, axeMaltesse napisał:

A ja cierpliwie czekam co nowi sędziowie wymyślą, bo jest dużo ciekawych nowości. Szkoda, że nie bierzesz w tym udziału. Nowi ludzie, nowe pomysły

Skoro sędziowie czy ktokolwiek ma jakieś nowe pomysły, to dlaczego nie pojawiają się w tym temacie? Można nad nimi spokojnie dyskutować w szerszym gronie, a nie tylko we trzech, czy pięciu. Przecież nie mamy jako jedyni patentu na mądrość i możemy czegoś nie dostrzegać, co zauważą inni. Wtedy wszyscy wzięli by w tym udział i o to chyba chodzi.

6 godzin temu, axeMaltesse napisał:

nie liczymy już wyjazdów, bo to strata czasu. Odkąd pcars2 wyszło to żadna komisja tego nie robiła, bo padlo stwierdzenie że gra dobrze sobie teraz z tym radzi...

Skoro nie liczymy wyjazdów, to spokojnie można z regulaminu usunąć wszystko, co dotyczy kar za wyjazdy.

A czy gra dobrze sobie z tym radzi? Mam inne zdanie. Nie chodzi mi o kwalifikacje, gdzie za każdy wyjazd poza granice tolerowane przez grę, a nie przez nasz regulamin, gra nie zalicza czasu. Tu niestety możliwość weryfikacji przejazdu jest znikoma, więc zgadzamy się z tym faktem i wszystkie czasy zaliczone przez grę uznajemy za prawidłowo osiągnięte. Chodzi mi o wyścigi. W ustawieniach pokoju mamy 5 bezkarnych wyjazdów i 5 razy gra nawet się nie zająknie gdy ktoś tyle razy wyjedzie. Nie jestem nawet pewny, czy jeśli taką jazdą poza torem zdobędziemy pozycję, czy gra każe nam ją oddać. A co się dzieje później? Czy ktoś dostał karę przejazdu przez boksy za wyjazdy poza tor? Nie słyszałem o takiej sytuacji, więc albo nikt nie wyjeżdża albo kończy się na komunikacie o niezaliczeniu czasu, jakby to miało w wyścigu jakieś znaczenie. Zwracam jednak uwagę, że chodzi tu o wyjazdy poza granice tolerowane przez grę, a nie o takie, jakie są zapisane w regulaminie, czyli więcej niż dwa koła poza granicą toru. Z całą pewnością gra każe oddać pozycję, jeśli się ją w wyniku takiej jazdy zdobędzie, ale dopiero po 5 takich wyjazdach. Więc moim zdaniem kary w tym zakresie działają źle. Pomijam już fakt popełniania przez grę błędów i karania za nic lub nie tych co trzeba, co wcale nie jest takie rzadkie.

Kary za spowodowanie kolizji też działają tylko wtedy, gdy w wyniku kolizji zdobędzie się pozycję. Jeśli rozwali się komuś auto ale się go nie wyprzedzi albo zaraz odda pozycję, to żadnej kary nie ma. Więc można kogoś uszkodzić, jechać za nim, a gdy on zjedzie do boksu na naprawy, pojechać sobie dalej bezkarnie. Tu zresztą też gra popełnia błędy i karze nie tych co trzeba, co już wielokrotnie miało miejsce.

I dlatego, że moim zdaniem kary w grze przynoszą więcej problemów niż korzyści, postulowałem ich wyłączenie i pozostawienie tylko kar za zjazdy/wyjazdy z boksów.

A że nie ma czasu na sprawdzanie każdego i całości przejazdów, to racja. Dlatego raczej byłbym za sprawdzanie przejazdów tylko w przypadku złożenia takiego wniosku w protestach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeciek z patcha 3 na PC: Kary za wyjazd z toru w wyścigu już działają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@GTPL_oldboy1957: "Skoro sędziowie czy ktokolwiek ma jakieś nowe pomysły, to dlaczego nie pojawiają się w tym temacie? Można nad nimi spokojnie dyskutować w szerszym gronie, a nie tylko we trzech, czy pięciu. Przecież nie mamy jako jedyni patentu na mądrość i możemy czegoś nie dostrzegać, co zauważą inni. Wtedy wszyscy wzięli by w tym udział i o to chyba chodzi."

Z całym szacunkiem do wszystkich, ale po to są komisje aby one ustalaly zasady. Tu jest tak samo. Dyskusja zawsze może być prowadzona ale zasady i regulamin są z góry narzucone przez organizacje. Zawsze tak było i będzie. 

Co do wyjazdów. Gra nie jest najlepsza ale oglądanie powtórek, które są ułomne w wielu przypadkach to przeszłość. Ja nie mam zamiaru poświęcać 12h na obejrzenie 25przejazdow i zrobienia zdjęć. Bądź poważny 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, gabdob napisał:

Nie wyleciałbym :-) w tym miejscu sie depta na maxa wychodzac od wewnetrznej aby auto z zewnetrznej przykleiło sie za chwile do kraweznika w kolejnym zakrecie. Ten zakret ma taka specyfike. 

4 godziny temu, gabdob napisał:

Czerwona ? pojawiła się ułamek sekundy przed uderzeniem,nawet super komputer by nie zdążył zareagować ;)

Gdyby doszło tylko do tej pierwszej kolizji to bym to uznał za RA i jechał dalej ale w kolejnym zakrecie zignorowales kompletnie fakt ze dopiero co kogos trafiles po swoim wylocie z trasy i ze znowu sie nie mieszczac w kolejnym zakrecie ponownie jedziesz tak jakbys byl sam na torze! Przeciez to byl sam poczatek wyscigu, wszyscy jada w ciasnym szyku, oczywiste jest ze kazdy drobny blad powoduje natychmiastowe dojscie zawodnika do Ciebie. Wiecej wyobrazni a nie na sile trzymania sie idealnej linii. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, mattaman napisał:

A był taki wniosek?

Był.

O ‎2017‎-‎11‎-‎27 o 21:46, GTPL_oldboy1957 napisał:

2. Czytając różne doniesienia kolegów o idiotycznie nakładanych przez grę karach chciałby zapytać, czy jest możliwość wyłączenia kar "wyścigowych" , a pozostawienia kar za błędy w alei serwisowej. Bo tak naprawdę za kolizje kar nie ma, za cięcia i poszerzanie wyjazdów w zasadzie też, a można za to dostać karę bez żadnej uzasadnionej przyczyny. Czy jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziło o wniosek o ukaranie kogoś za wyjazdy poza tor. Nie widziałem takiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, axeMaltesse napisał:

Co do wyjazdów. Gra nie jest najlepsza ale oglądanie powtórek, które są ułomne w wielu przypadkach to przeszłość. Ja nie mam zamiaru poświęcać 12h na obejrzenie 25przejazdow i zrobienia zdjęć. Bądź poważny

A kto Ci każe oglądać wszystkich? Sprawdzasz tylko tego, kto został wymieniony we wniosku o sprawdzenie.

3 godziny temu, axeMaltesse napisał:

Z całym szacunkiem do wszystkich, ale po to są komisje aby one ustalaly zasady. Tu jest tak samo. Dyskusja zawsze może być prowadzona ale zasady i regulamin są z góry narzucone przez organizacje. Zawsze tak było i będzie.

Więc jeśli "organizacja" będzie miała jakieś nowe pomysły i zechce zasięgnąć mojej rady czy opinii, to na pw. lub psn jestem zawsze dostępny. A swoją drogą jest wiele przykładów gdzie "komisja" tworzyła jaja i żadna perswazja nie potrafiła wybic jej tego z głowy :D Nie mówię tu o Pcars.

3 minuty temu, mattaman napisał:

Chodziło o wniosek o ukaranie kogoś za wyjazdy poza tor. Nie widziałem takiego.

Aaa, myślałem, że pytasz o zmiane regulaminu :) Nie, nikt nie wnosił o sprawdzenie czyjejś jazdy z uwzględnieniem jazdy poza torem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@GTPL_oldboy1957, Gebskyt bedzie sie z toba kontaktowac przez pw, zostalo  to juz uzgodnione. Jak dojdziecie razem do czegos jako sedziowie, ma on skontaktowac sie ze mna i z seba, zeby nam przedstawic wasze wytyczne przed ewentualnymi poprawkami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Darkman133 napisał:

Nie wyleciałbym :-) w tym miejscu sie depta na maxa wychodzac od wewnetrznej aby auto z zewnetrznej przykleiło sie za chwile do kraweznika w kolejnym zakrecie. Ten zakret ma taka specyfike.

10 godzin temu, Darkman133 napisał:

Gdyby doszło tylko do tej pierwszej kolizji to bym to uznał za RA i jechał dalej ale w kolejnym zakrecie zignorowales kompletnie fakt ze dopiero co kogos trafiles po swoim wylocie z trasy i ze znowu sie nie mieszczac w kolejnym zakrecie ponownie jedziesz tak jakbys byl sam na torze! Przeciez to byl sam poczatek wyscigu, wszyscy jada w ciasnym szyku, oczywiste jest ze kazdy drobny blad powoduje natychmiastowe dojscie zawodnika do Ciebie. Wiecej wyobrazni a nie na sile trzymania sie idealnej linii.

Wyluzuj Dark,przecież do winy się przyznałem,kara jest także zakończmy temat i oby takie sytuacje się nie powtarzały :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wujek z Hameryki! Jedz w sobote Helenke.. Zrob Pioniu zaplac... i jedziemy.. Wes i drugiego Wuja ze soba! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz