Szaman

Spadek wydajnosci kompa win 10

7 postów w tym temacie

Zauważyliście że po update win10 z dn.15.11.2017 spadly osiagi kompa w grach i programach? Ja widze na programie msi nagle skoki uzycia cpu i ramu we wszystkich grach. Jednak w pc2 jest to mocno u mnie zauwazalne nawet nie da sie posmigac w treningu czy czasowce. Z 31% wali nagle 75% i ram z 4450mb podnosi do 6900mb i gra laguje tnie itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nic takiego nie zauważyłem puki co u siebie.

Ale wiesz co takie coś u mnie powodował kiedyś msi afterburner, dla tego go już nie używam. Wolę evga precision. Z nim nigdy nie miałem problemów.

Takie objawy też może dawać dodatek do sterowników nVidia zwany nVidia experience, usuń oba programy i zobacz czy problem nadal będzie występował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

póki ;)

@Szaman a masz zainstalowany Fall Creators Update 1709? Mnie on nie zaszkodzil ale czytalem ze sa rozne z nim problemy. Czytalem ze ostatnio byl jakis patch ktory mial poprawial jakis bug wprowadzony patchem 1709.

Jesli nie masz 1709 a kusiloby cie go zainstalowac to sie 2x zastanow. W najgorszym przypadku bedziesz gral w borderless windowed mode (to wiekszosci pomoglo z nieuruchamianiem sie pC2)

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
póki

@Szaman a masz zainstalowany Fall Creators Update 1709? Mnie on nie zaszkodzil ale czytalem ze sa rozne z nim problemy. Czytalem ze ostatnio byl jakis patch ktory mial poprawial jakis bug wprowadzony patchem 1709.

Jesli nie masz 1709 a kusiloby cie go zainstalowac to sie 2x zastanow. W najgorszym przypadku bedziesz gral w borderless windowed mode (to wiekszosci pomoglo z nieuruchamianiem sie pC2)

Zainstalowalo mi sie to gowno niestety. Jednak w ustawieniach>aktualizacje>odzyskiwanie>wroc do poprzedniej kompilacji da sie to usunac jednak nie wiem jeszcze czy samo sie nie zainstaluje ponownie. W kazdym badz razie narazie jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakby co to w necie jest pare porad co zrobic aby to dzialalo dobrze.

Aha maja podobno znaczenie i sterowniki nV. Podobno ostatnie 388.31 sa zle. Dla patcha 1709 sa dobre 388.13

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jakby co to w necie jest pare porad co zrobic aby to dzialalo dobrze.

Aha maja podobno znaczenie i sterowniki nV. Podobno ostatnie 388.31 sa zle. Dla patcha 1709 sa dobre 388.13

Dzieki za info narazie sie nie instaluje wiec jest ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzis ktos napisal na forum pC2 info, ze za problemy z Fall update'm sa odpowiedzialne sterowniki Logitecha. Kto ma i uzywa... niech odinstaluje. ew zainstaluje LWS v8 (uwaga, nie supportuje starych kierownicy jak (DFP, G25 etc)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz