MaXyM

Patch 3

26 postów w tym temacie

Wlasnie wyszedl trzeci patch do PC2. 

Podobno tylko 2.4GB. Ale oczekiwalbym updatu duzej ilosci danych, wiec mozliwe ze bedzie potrzebne kolejne 40GB wolnego miejsca na dysku

Changelog tym razem szczegolowy:  http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?55001-Project-CARS-2-PC-Updates-Changelog&p=1432220#post1432220

Edytowane przez MaXyM
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie widzę na liście poprawki do pogody z serwera.

For players joining an active qualifying or practice session, there is now a 3-minute cut-off as the session approaches completion, after which it will no longer be possible to join the session.  

Dodajemy 5 min treningu po kwali?

Trzeba przetestować zmiany przed weekendem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No.. szczerze mowiac to workaround poprawki. Bo nie serio nie rozumiem potrzeby zamykania sesji na ostatnie 3 min. W szczegolnosci ze problemy z pogoda nie mieli ci co dolaczyli w ostatniej chwili a ci co siedzieli na serwerze od poczatku.

No ale zobaczymy

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mi się wydaje szczególnie istotne, ale trzeba przetestować:

Altered radiator damage to make it more progressive, and not accumulate damage from minor impacts.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ztego co czytalem, nadpisanie setupu dziala. Ale jesli sie go nadpisze po raz pierwszy (nie wiem czy stary czy w ogole) to sie setup pojawia we wszystkich torach. Trzeba go zapisac w odpowiednim miejscu jeszcze raz i wtedy nadpisywanie juz dziala. Przynajmniej tak zrozumialem: http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?57959-Save-Setup-System-after-Patch-(almost-perfect)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wygląda na poważny problem z livetrack, a nie z pogodą niestety... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy z live track bo u nas na online było tak żę kilka osób miało pogodę słoneczną a kilka deszczową , u niektórych osób jeszcze była mgła , i teraz tak czy pogodę pobierało z miejsca naszego zamieszkania czy z toru, bo skądś te rozbieżności się brały. i raczej nie live track bo to ma symulować linie wyścigową, zbieranie się kałuż czy przesychanie toru, nagumowanie, chyba że jest połączony z pogodą z serwera to inna bajka, ale patrząc na to że gdy jest pogoda statyczna ustawiona przez hosta to wszyscy mają już jednakową pogodę. Więc problem jest z pobieraniem danych pogodowych LIVE .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym to potestowal dokladniej. Ci co raportuja te problemy twierdzi ze jezdzili na P2P. Moze u nas dziala bo mamy tylko 1 slot pogody?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 hour ago, Mariusz B said:

Nie wiem czy z live track bo u nas na online było tak żę kilka osób miało pogodę słoneczną a kilka deszczową , u niektórych osób jeszcze była mgła , i teraz tak czy pogodę pobierało z miejsca naszego zamieszkania czy z toru, bo skądś te rozbieżności się brały. i raczej nie live track bo to ma symulować linie wyścigową, zbieranie się kałuż czy przesychanie toru, nagumowanie, chyba że jest połączony z pogodą z serwera to inna bajka, ale patrząc na to że gdy jest pogoda statyczna ustawiona przez hosta to wszyscy mają już jednakową pogodę. Więc problem jest z pobieraniem danych pogodowych LIVE .

Ale tez livetrack bierze zapamietane warunki pogodowe z poprzednich sesji. Moze sie pojawiac bug taki, ze masz poprzedni wyscig w deszczu i ten system zapamietuje to i nie resetuje go po przejsciu do innego pokoju. Takie mam przypuszczenia przynajmniej. My dalej marzymy o grze w wersji v3...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ciągle jestem ciekaw jak patch 3.0 poprawi wydajność i grafikę na PS4 standard. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 hours ago, MaXyM said:

Ja bym to potestowal dokladniej. Ci co raportuja te problemy twierdzi ze jezdzili na P2P. Moze u nas dziala bo mamy tylko 1 slot pogody?

Pod linkiem podanym przeze mnie poprzednio dostalem potwierdzenie ze problem z synchronizacja pogody jest i w przypadzie P2P. (po patchu 3 zeby bylo jasno)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@SeaAngel a mozesz tym debilom odpowiedziec tez tu?

http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?58852-Please-please-please-SMS-Disable-the-wheel-in-the-menus&p=1446632#post1446632

OP poprosil o "wylaczenie kierownicy w menu". A Ian mu odpowiada ze wylczyc sie nie da bo potem bedzie problem z przywroceniem zasilania, kalibracja etc. Normalnie serio nie wiem w jakim swiecie oni zyja. Moze nigdy w te swoja gre nie grali...

POdpowiedz im prosze, ze nie chodzi o wylaczenie a o to aby menu nie reagowalo na obrot kierownicy. I jesli faktycznie sa ludzie ktorzy z kiery korzystaja w menu (choc nie potrafie sobie tego wyobrazic) to niech te mozliwosc dodadza jako opcje. Bo na razie to kiera w menu robi tylko problemy.

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja korzystałem czasem w menu z kierownicy ale fakt nie jest to jakoś sensownie zrobione.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, SeaAngel napisał:

http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?57938-PC-Patch-3-0-Discussion-thread/page42

Wcześniej się tam nie wypowiadałem, ale moje rozgoryczenie sięgnęło już takiego poziomu, że rozpocząłem małą dyskusję odnośnie tej blokady "ostatnie 3 minuty bez możliwości dołączenia". Przydałoby mi się jakieś wsparcie.

Dodałem coś od siebie w tym wątku.

Maxym jeśli chodzi o kierownice to w moim przypadku obrót kierownicy nic nie zmienia w menu i nigdy mi się to nie przytrafiło, natomiast normalnie mogę sterować menu d-padem i przyciskami funkcyjnymi. Jesteś pewien że nie masz gdzieś przypisanego obrotu kierownicy do poruszania się po menu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak znajdziesz taka opcje to chetnie ja sobie wylacze. Nie jest to tylko moj problem bo wiele osob juz o tym pisalo (takze po wydaniu pC1)

Menu glowne tym nie cierpi bo gra kierownice centruje. Ale sprobuj zaspinowac i z przekrecona kiera wcisnac ESC. Zapewniam cie ze w menu nic nie uda ci sie ustawic.

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TESTY teoretycznej poprawy balansu PATCH 3.0 (wyrównania osiągów) w klasie GT3 , wygląda jak wygląda może częściowo poprawione ale...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, MaXyM napisał:

Jak znajdziesz taka opcje to chetnie ja sobie wylacze. Nie jest to tylko moj problem bo wiele osob juz o tym pisalo (takze po wydaniu pC1)

Menu glowne tym nie cierpi bo gra kierownice centruje. Ale sprobuj zaspinowac i z przekrecona kiera wcisnac ESC. Zapewniam cie ze w menu nic nie uda ci sie ustawic.

To znaczy ja czegoś takiego nie mam, nie dzieje mi się, może dlatego że śmigam na biedalogitechu. Wielokrotnie podczas spinów włączałem esc z przekreconą kierownicą (taki urok nolifienia w TT). BYć może problem dotyczy tylko jakichś konkretnych modeli kierownic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokladnie. Mam G25. Po prostu kierownica mozesz biegac po menu. Jak jest skrecona to probuje przesuwac focus po elementach menu. Jak zarowno probujesz to robic mysza czy klawiatura to menu wariuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to wina VR? Reaguje jako sterownik pozycji kursora VR?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Normalnie jak na forum SMS... X postow udowadniania czegos co jest faktem: kierownica jest oficialnie potwierdzonym kontrolerem, sluzacym do obslugi menu (jesli u ciebie tak nie dziala to sie ciesz)

Jak pisze ze to kierownica wplywa na szalenie kursora to jest to kierownica. Jak ja wyprostuje to kursor sie uspokaja (kierownica przestaje kolidowac z obsluga mysza czy klawiatura). Kontrole kursora za pomoca VR mam wylaczona.
Jak wspomnialem nie tylko ja mam taki problem a ten istnieje juz od pC1 (wtedy jeszcze nie mialem VR).

Poniewaz sa ludzie ktorzy kierownicy uzywaja do obslugi menu, wystrarczy do tego watku napisac: please make it optional

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz