konji

Sezon Drugi - Wstępny format - dyskusja ogólna

PMC GT3 League Season 2   25 głosów

This poll is closed for new votes
  1. 1. 1. Jaka powinna być długość trwania wyścigów?

• Wszystkie po 60 min
      8
    • Sprint 45 min / Endurance 90 min
      6
    • Sprint 60 min / Endurance 120 min
      9
    • Sprint 60 min / Endurance 90 min
      2
  2. 2. 2. Jak powinniśmy określać pogodę?

• Według zapisków z roku 2017 na dany dzień
      14
    • Pogoda według aktualnych prognoz na nadchodzącą niedzielę (tak jak dotychczas a śnieg = deszcz)
      6
    • Fikcyjna pogoda ustalana tydzień wcześniej
      5
  3. 3. 3. Jaki chcielibyście start?

• Start lotny (tak jak w serii Blancpain)
      18
    • Start z zatrzymania (tak jak dotychczas)
      7

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

50 postów w tym temacie

Godzinę temu, MaXyM napisał:

Aha.. myslalem ze restart wyscigu po prostu restartuje sesje.

Pozwol ze pociagne OT: czy dedyk nagrywa replaya?
Z doswiadczenia z produktow ISI wiem, ze dedyk oferuje replay'a w najlepszej jakosci (bez throttlingu aplikovanego na stronie kazdego klienta). Repy nagrywane przez nas oferuja fajna animacje naszego auta, ale pozostale odstaja jesli chodzi o jej plynnosc i szczegolowosc.

Nie widzę ani w konfigach opcji ani nawet w plikach serwera miejsca na zapisane replaye więc pewnie się nie da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, konji napisał:

Jeśli dobrze widzę procedura startu lotnego z AOR nie przewiduje formowania listy startowej od nowa po restarcie. Niestety jak dla mnie to zbyt duże zamieszanie żeby ogarniać liste startową, ogarniać ludzi żeby się ustawili dobrze, ogarniać zamieszanie na discordzie i jeszcze samemu wystartować. Przydałby się caster/reżyser którego mogę obsadzić w OC a który nie będzie jechał i trzymał nad tym piecze.

W lidze Endurance na AOR mieliśmy podobnie bo kwalifikacje i wyścig były w innym dniu, i nawet z multiklasą nie było problemów. Po prostu jedna osoba wyczytywała kolejność i zatrzymywaliśmy się w jakimś punkcie, np. koniec S1. Nie powinno być z tym problemu. 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie możesz się zatrzymać na torze w PCars2 bo po kilkunastu sekundach masz DSQ i do pit stop. 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Macie jakiś pomysł do komunikacji wewnątrz "zespołu" bo trzeba być na nasłuchu na discordzie no ale też jakaś komunikacja wewnątrz teamu by się przydała :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1.Ustal strategie wczesniej

2.Discord plus teamspeak. Na teamspeaku masz wykrywanie glosowe i mozesz swobodnie rozmawiac z zespolem natomiast na discordzie muszisz miec ustawione push to talk wiec nikt nir bedzie slyszal co mowisz chyba ze wcisniesz przypisany guzik.

3. Znaki na czacie gry przypisane pod klawisz jesli sie tak da.

Dla tych co nie wiedza teamy maja wspolny pitstop i nie moga pitowac w jednyn momencie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktos twierdzil ze TS jest niedostepny bo nie ma serwera. Jakby byl to bym cala komunikacje proponowal posylac przez TS.

Szczekanie psa czy dyszenie do mikrofonu przeszkadza przeszkadza tak samo bez wzgledu na to jesli to jest team-mate czy nie. Wiec nie wiem czmu bym mial chciec jezdzic z kims na wykrywaniu glosem.

Dla uzytkownikow z VR czat jest conajmniej klopotliwy.

Zostaja 2 przyciski PPT.

Sprobojcie sie dogadac z administracja srpl. Tam jest TS dostepny 24/7

Edytowane przez MaXyM
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam słuchawki z game/chat audio pokrętłem więc mi nikt nie przeszkadza.:0dirol:

TS? Nigdy w życiu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest obowiazek uzywania push to talk/wyciszenia mikrofonu. Wszelkie kaszlanie, stekanie i klikanie bedzie sprawdzane i beda wyciagane konekwencje.

Discord zostaje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TS przede wszystkim umozliwia organizatorowi wysylac komunikaty na kanaly (zespolowe). No i mozna przypisac sobie skroty do skakania miedzy kanalami, glownym kanalem etc. Przy nim Discord to bieda.

Ale jesli nie ma dostepu do serwera to nie ma i nic sie nie da zrobic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanko, czy trzeba być na treningu? Czy wystarczy jak pojawię się na kwalifikacje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz być minimum 3 minuty przed koncem kwalifikacji. Inaczej gra nie przyjmie do wyścigu. PC2 jest strasznie ulomny pod tym wzgledem. Trening mozesz spokojnie ominac

19 godzin temu, MaXyM napisał:

TS przede wszystkim umozliwia organizatorowi wysylac komunikaty na kanaly (zespolowe). No i mozna przypisac sobie skroty do skakania miedzy kanalami, glownym kanalem etc. Przy nim Discord to bieda.

Ale jesli nie ma dostepu do serwera to nie ma i nic sie nie da zrobic.

Jakie komunikaty masz na myśli? Na discordzie też można ustawiać komunikaty na każdy kanał, przypięte bądź luźne, dodatkowo można każdemu przydzielić range i na każdym kanale stosować komunikaty osobne do rangi z powiadomieniem wybiórczym jeśli nie chcemy aby komunikat trafił do każdego na danym kanale. Muszę Ci przyznać rację, że skakania między kanałami głosowymi klawiszowym skrótem nie ma, jest tylko między serwerami ale podejrzewam, że w końcu taka opcja się pojawi.

Przydałoby się dodać nam wszystkim rangę @pcpgt3 na discordzie abym mógł wysyłać powiadomienia oraz istotne informacje odnośnie ligi. Dałoby radę @Mariusz B? Nie pogardziłbym też osobnym kanałem głosowym, takim na który tylko osoby z w/w rangą miałyby dostęp. Ostatnio wbił nam na kanał jakiś anglik i trejkotał jak nakręcony.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kanał nie jest mój. Mam swój kanał i jak chcecie to możemy na niego zmienić. Dał bym moderatora wtedy tobie  oraz dla Kxn.

Jak by co to mój kanał https://discord.gg/5jqPbCv

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@konji no wyglada na to ze Discord ma troche wiecej mozliwosci niz myslalem. Ale na pewno nie ma mozliwosci tworzenia podkanalow, tymczasowych czy trwalych. Chodzi o to aby kazdy team mial swoj kanal, a admin mogl ew informowac wszystkich z poziomu swego kanalu.

W tym momencie komunikacja w zespole i z organizatorami jest niemozliwa z tym sie zgadzamy. No chyba ze zaprzegniemy inne programy, telefony komorkowe etc. Polecam sprobowacto obsluzyc z poziomu VR ;)

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W kazdym razie zrobimy nam osobny serwer discord. Kazdy team dostanie swoj kanal tekstowy oraz swoj kanal glosowy. Bedzie kanal dla wszystkich i kanal wyscigowy. Tutaj nie jest to rozwiazane na zasadzie drzewka jak w tsie tylko na zasadzie rang/przepustek. 

Popatrzeczy jest mozliwosc albo czy jest w planach na discordzie stworzenia tego co mowisz ale nie przypominam sobie zeby byla mozliwosc taka w tsie (co prawda od kiedy wyszedl discord tsa nie tknalem wiec moglo sie cos zmienic) ale zawsze jak admin chcial cos powiedziec to przenosil do swojego kanalu i potem cofal. 

Pewnie tez bedac w swoich teamowych serwerach nie mozecie sluchac wszystkich ani admin nie moze sluchac wszystkich. Ktos moze miec potrzebe przekazania czegos waznego (sytuacji na torze, buga, problemu z samochodem itp). Wolalbym tego uniknac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój kanał robiłem pod pcars.com.pl

Więc można z niego korzystać i na niego przejść. A potem już konji zrobisz na nim co chcesz.

Nawet nazwa jest pcars.com.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 hours ago, konji said:

ale nie przypominam sobie zeby byla mozliwosc taka w tsie (co prawda od kiedy wyszedl discord tsa nie tknalem wiec moglo sie cos zmienic)

No... taka mozliwosc byla jakies 10 lat temu ;) moze przesadzam. Nazywa sie Whisper. Mozesz "szeptac" do wybranych kanalow wlacznie z jego subkanalami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba nigdy nie potrzebowałem tej opcji :D a można też nasłuchiwać kilku kanałów naraz? Bo rozumiem, że potrzebujesz tej opcji aby porozumiewać się między swoim teamem a całością grupy no ale jeśli całość będzie rozsiana po swoich teamowych kanałach a nie będzie mogła nasłuchiwać głównego do którego opcja whisper będzie przypisana to w sumie traci sens. Wtedy tylko miałoby to sens dla organizatorów/adminów.

Ta opcja jest druga na liście najbardziej wyczekiwanych opcji w discordzie ale niestety nie jest potwierdzona jako "w realizacji" lub "planowana".

@Mariusz B Daj mi prosze zaproszenie na ten kanał i uprawnienia to w chwili czasu go uporządkuję i przygotuje pod nasze potrzeby.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na 99% mozna posylac whisper do innych kanalow. Zalezy od ustawien praw. Ale nigdy tego nie potrzebowalismy, zeby sobie nie przeszkadzac.
Mozna tez tak, ze kierowcy bedacy adminami, siedzieli we swych kanalach, ale mieli mozliwosc rozmawiac tylko miedzy soba-adminami (obok mozliwosci romawiac wewnatrz kanalu oczywiscie)

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Discord:  https://discord.gg/awBAR4T
Proszę o wpisanie na kanale "#przydzielanie_rangi" discorda  swojego nicku z forum w celu otrzymania dostępu do kanału ligowego

Wyścigi odbywają się na kanale "#Wyścig ligowy" w kategorii pc2-PC

Czy dziś na tym kanale, bo ostatnio maiłem problem na torze LeMans 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, dziś na tym kanale. Wyścig le mans nie był organizowany przez administracje i odbywał się na innym kanale discorda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@konji w wyścigu testowym startowałem z ostatniej pozycji i utrzymując kolejność, ledwo zdążyłem ustawić się w szyku przed startem. Tak jak już ktoś powiedział na discordzie trzeba formować kolumny już na linii gdzie kończy się 2 sektor + trochę za duże odstępy na formującym na końcu stawki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wezmę to pod uwagę, zwłaszcza, że zmieni się sposób startu w przypadku restartu serwera na "wyjście z ostatniego zakrętu".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz