Yarek

Propozycja Fun Race Le Mans Endurance Multiclass LMP1/GTE

24 postów w tym temacie

Witam. Wczoraj po wyścigu padła propozycja pojechania czegoś dłuższego w Project Cars 2. Wyścigi Endurance należą do moich ulubionych. Satysfakcja z samego dojechania do mety po kilku godzinach jest niesamowita. Zwłaszcza jeśli ktoś nigdy nie brał udziału w takiej imprezie. 

Kilka takich wyścigów organizowałem i mogę się podjąć jeśli będą chętni.

Moja wstępna propozycja jest taka:

Co najmniej dwie godziny jazdy na Le Mans. Z cyklem dnia i nocy. Do wyboru dwie klasy aut, LMP1 i GTE. Fabryczne asysty i rzeczywiste uszkodzenia/zużycia. 16 miejsc LMP1 i 16 GTE. 

W grze nadal(chyba)  jest błąd z długością sesji - max. 2 godziny 20 minut. Jeśli chcemy więcej to można ustawić na okrążenia(średni czas z LMP1). 

Termin? Nie ukrywam, że dla mnie najlepiej będzie podczas przerwy świątecznej. Od 27 do 30 grudnia. Urlop wtedy mam, jak i zapewne większość z was. Pracuję na zmiany i w 4 brygadach więc ciężko coś zorganizować w tygodniu. No i święta już niedługo. 

Teraz pytanie do was. Będą chętni na takie ściganie? Termin odpowiada czy inny lepszy? Robimy dwie klasy aut czy jedną? 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, czy wytrzymam 2h, bo zazwyczaj 1,5h to jest max, ile jestem w stanie się skoncentrować, ale pewnie bym się pojawił, szczególnie że pewnie też wezmę urlop.

Co do ilości klas - zobaczmy ile osób będzie chętnych. Ale jeśli będą dwie, to fajnie by było, jakby orły pojechały w jednej, a średniaki mojego pokroju w innej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem chętny (50%). Jeszcze dam znać bliżej terminu.

Edytowane przez bytkuba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie przesadzajmy. Jak my, console peasants, latamy po 2-3 godziny wyścigi to PC Master Race spokojnie 4 pociągnie ;). 

Wbrew pozorom to w GTE może być trudniej. Trzeba się na torze orientować i niebieskie flagi ogarniać tip top. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgłaszam się na chętnego na obojętnie jak długi wyścig. Może być nawet 24h ;P Oczywiście w takiej wersji tylko z dodatkowymi kierowcami (znajomymi siadającymi za kółko podczas pitu) :D Ale jak tylko pojedynczy kierowca to chyba 4-5h maks :D Jeśli ktoś ma server albo publiczne zewnętrzne ip z dobrym internetem i komputerem to możemy postawić u niego dedyka bo wiem jak go skonfigurować, żeby działał względnie tak jakbyśmy chcieli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

29 a 30 myślę że wstępnie może być, ja proponuje dwie klasy, będzie ciekawiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytałem na GTL Discordzie. Może będzie ktoś chętny. 

Chyba trzeba będzie ankietę zrobić. 

Edytowane przez Yarek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na Endu sie pisze zawsze. 3-4 godz nie sa problemem ;) Z tym ze 27-30 nie bede w domu. Wolalbym w ookolicy samych swiat albo po 2 stycznia. 

Jakbym jechal to GTE

Co do pory dnia. Jesli mamy jechac ok 2h to nie robcie calego 24h cyklu w ciagu tego czasu. Wyglada to nienaturalnie a i opony nie maja czasu chwycic parametrow. Przy 2 godz proponuje time-scale max x2 i wybrac taka godzine aby zaliczyc zachod i skonczyc w nocy (albo odwrotnie). Przy dluzszych wyscigach bedzie latwiej skalowac czas. 24h tez chetnie pojade, Ale jak widze to na razie jest nas dwoch chetnych na taki wyscig

Co do serwera: zagadajcie do adminow srpl. Wiem ze srpl ma swoje wlasne serwery. Wiec moze by sie dogadac miedzy portalami.

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już robiliśmy 2h wyścig z czasem przyspieszonym x10 czy x15. Nie ma wielkiego problemu z oponami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam endurance.. ale nie w 8 osób ;) proponowałbym jedną klasę przy malej liczbie osób.. przy liczbie osób ok 15-20 wówczas można pomyśleć o dwóch klasach... ewentualnie jak można to resztę zapchać AI, ale czy nie rozpier.. nam wyścigu :huh:

Co do dnia Endurance to może 2 dzień świąt...? godz 21:00 przy założeniu , że pojedziemy 2 h wyścigu i 30 min kwali. Zabawę zakończymy ok północy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też jestem chętny na  dłuższe wyscigi tylko odpadam od 22 grudnia do 3 stycznia :-/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
36 minut temu, Yarek napisał:

Już robiliśmy 2h wyścig z czasem przyspieszonym x10 czy x15. Nie ma wielkiego problemu z oponami. 

Troszkę za dużo tak myślę max x2 x4

Godzinę temu, MaXyM napisał:

Co do pory dnia. Jesli mamy jechac ok 2h to nie robcie calego 24h cyklu w ciagu tego czasu. Wyglada to nienaturalnie a i opony nie maja czasu chwycic parametrow. Przy 2 godz proponuje time-scale max x2 i wybrac taka godzine aby zaliczyc zachod i skonczyc w nocy (albo odwrotnie). Przy dluzszych wyscigach bedzie latwiej skalowac czas. 24h tez chetnie pojade, Ale jak widze to na razie jest nas dwoch chetnych na taki wyscig

Też tak myślę, pomysł dobry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wam mówię, że czas x10 czy 15 przy dłuższym wyścigu jest ok. Sprawdzone, jechane, zajebiste. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę ustawić jutro wieczorem taki trening 140 minut z czasem x10 na Le Mans i jeśli ktoś będzie chętny to sobie sprawdzi jak się zmienia tor w nocy i powraca z ciemności nad ranem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeździłem kilkukrotnie 2h wyścig na lemans z AI z przyspieszoną pogodą i potwierdzam, że jest całkiem fajnie :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ba! Żeby tylko Le Mans. Niejeden tor w PCars i PCars2 się tak objechało :0dirol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, w jedynce był w karierze Endurance (min 2h, max 24h) na Le Mans, Nordschleife i Bathurst i to się z AI objechało. Poza Le Mans, to pamiętam, że już przeklinałem tę grę za ilość podejść do tych wyścigów - a to jakiś chory dzwon w 75% dystansu, bo jakieś dziwne opony albo ciśnienia weszły, innym razem jakieś AI się koślawo rozpychało, jeszcze kiedy indziej jakaś aplikacja w tle musiała wyskoczyć i na czarnym ekranie w bandę przyrżnąłem itd itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeździłem te wyścigi w PC2 i jedyne co mnie spotykało to błąd w klasyfikacji generalnej za każdym razem. Zrzucało mnie kilka miejsc niżej z jakiegoś powodu (brak kar czasowych itp.).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kariera? Nigdy w życiu kariery nie tknąłem w Project CARS. Pierwszym i drugim. Takie Endurance to się online jeździ :0dirol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz