sebaws

Wnioski o Kary i Incydenty na Torze

52 postów w tym temacie

Na post swój zerknij. Ja z niego tyle wnioskuje. Jesli jestem w błędzie to musisz inaczej..

Sent from my Samsung SX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wnoszę o ukaranie kolegów, którzy ukończyli wyścig przede mną Rufi i Milosz gdyż nie zastosowali sie do pkt 8 regulaminu i nie zmienili opon deszczowych na suche pomimo suchego toru. Ja zgodnie z regulaminem zjechałem na zmianę przez co z pozycji 1 spadłem na 3.

Edytowane przez marcin2013s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hola hola, do końca wyścigu były kałuże na torze. Dodatkowo, w jednym miejscu na całej szerokości toru była wielka mokra plama, szczególnie ascari było całe mokre. Więc nie wiem z jakiej racji miałbym zmieniać na suche.

Edytowane przez meewosh

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest obowiązkowa zmiana mieszanki z deszczowej jeżeli na torze dalej jest mokro. Jest obowiązek zmian opon, co oznacza, że mieli prawo z deszczu na deszczowe zmienić. Jeżeli nie zmienili w ogóle to będą konsekwencje. 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyżby pokój 2 miał taką samą pogodę jak pokój 1 ? :) Jesli tak to do końca wyścigu tor był miejscami mokry wiec uzycie opon mokrych raczej uzasadnione... A tak w ogole to ten punkt regulaminu to jakas kpina

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu ten punkt śmieszny? Obowiązek zmiany opon i tyle. Nie ważne na jakie trzeba chociaż raz odbyć wizytę w boksie i zmienić opony ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie doprecyzujcie co według was znaczy suchy tor jesli mamy się stosować do tego punktu lub go wykreslcie z regulaminu bo w takim przypadku każdy może to zinterpretowac jak chce i wychodzą szopki. Według mnie tor był suchy i na slikach krecilem dużo lepsze czasy.

Pkt 8.obowiązek stosowania opon odpowiednich do warunków   panujących na torze. W sytuacji gdy tor Jest zimny a warunki suche zakaz używania opon deszczowych. 

I nie mówię że ktoś nie zmienił opon wcale, w połowie wyścigu zaczęło padać i wszyscy zjechali po opony deszczowe a potem kiedy tor wysechl nie wszyscy zjechali po sliki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie pkt.8 jest zbędny, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie założy na suchy wyścig opon deszczowych, gdyż te znikną mu z felg po kilku okrążeniach. A co do obowiązkowej zmiany opon w czasie wyścigu, to też jest to zbędne, bo na jednym komplecie nie da się całego suchego wyścigu przejechać. A gdy wyścig jest "mokry", to w realu znika obowiązek zmiany mieszanki i następuje pełna dowolność. Więc ja bym z obowiązku zmiany opon i z pkt.8 zrezygnował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pkt 8 został dodany po sytuacji z Endurance, w której przez cały suchy wyścig w listopadzie ludzie jechali na oponach deszczowych, bo te trzymały temperatury. Po wyścigu poszedł tekst ze przecież nigdzie w regulaminie nie było napisane że do warunków trzeba dostosować komplet opon. No to teraz już jest. 

Co do opon to się nie zgodzę. Na twardych spokojnie możesz przejechać wyścig o ile będziesz dbać i nie spadnie deszcz. Obowiązek zmiany opon to też okazja do naprawy i ułożenia strategii w wyścigu. 

@marcin2013s u nas padało od początku i ja dopiero na 15min przed końcem zjechalem na zmianę opon z deszczowych na twarde. Też kręciłem lepsze czasy, ale osoby zmieniające opony wcześniej spokojnie mogły dojechać na deszczowych bo tor dalej był pełen w kałuża, nie raz mnie nieźle rzucalo po tej zmianie opon i czasami tego żałowałem ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ma ktoś powtórkę z pokoju A ? tym razem nie miałem miejsca na dysku 

sytuacja mnie interesuję w pierwszych 20-30 minutach z Seba w deszczu sorry nie pamiętam kółka szykana Ascari 

chcę tylko obejrzeć sebe wyprzedziłem byłem przed nim i odzyskanie pozycji seba trochę przesadziłeś no boku się moim podparłeś i pojechałeś w siną dal

tylko chcę tą sytuację zobaczyć i ocenić z kamerki zew. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

axeMaltesse jakie ma znaczenie kiedy pkt 8 powstał?  Jest w regulaminie tego eventu i wszyscy powinni się do niego stosować.  Nie jest dobrze sprecyzowany i dla tego są problemy. Ja przez ten pkt prawdopodobnie straciłem zwycięstwo w wyścigu.  Miałem 14 sek. Przewagi i około 15 min do końca,  czyli mogło się udać ale przypomniałem sobie o regulaminie i zjechałem. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przez zapis regulaminu straciłeś pozycję a przez głupią decyzję zjazdu do pitów na ostatnie 10min wyścigu.

" Obowiązkowy jedna wizyta w boksie ( wymiana opon , paliwo dowolnie) "
Bardzo proszę: Mój pit i wymiana opon.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten pkt powstał po to aby nie było kombinacji na suchym torze gdy jest zimno.

Kiedy padało i tor przesycha nie ma obowiązku zmiany na slicki. Jest to tylko i wyłącznie decyzja danego zawodnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, meewosh napisał:

Nie przez zapis regulaminu straciłeś pozycję a przez głupią decyzję zjazdu do pitów na ostatnie 10min wyścigu.

" Obowiązkowy jedna wizyta w boksie ( wymiana opon , paliwo dowolnie) "
Bardzo proszę: Mój pit i wymiana opon.

Gdyby nie było tego pkt to na pewno bbym nie zjechal.

2 minuty temu, mattaman napisał:

Ten pkt powstał po to aby nie było kombinacji na suchym torze gdy jest zimno.

Kiedy padało i tor przesycha nie ma obowiązku zmiany na slicki. Jest to tylko i wyłącznie decyzja danego zawodnika.

Trzeba to było napisać podczas tworzenia pkt 8 a nie teraz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

równie dobrze ten wyścig można było skończyć na deszczowych na intermediatach i slicku twardym uważając na dwa miejsca co też zrobiłem na 15 minut przed końcem,

lewy przód na deszczowych już grzał się do czerwoności 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, marcin2013s napisał:

I nie mówię że ktoś nie zmienił opon wcale, w połowie wyścigu zaczęło padać i wszyscy zjechali po opony deszczowe a potem kiedy tor wysechl nie wszyscy zjechali po sliki.

13 godzin temu, marcin2013s napisał:

Wnoszę o ukaranie kolegów, którzy ukończyli wyścig przede mną Rufi i Milosz.

To najbardziej mnie bawi. Chcesz ukarać tylko tych przed Tobą, a Ci za Toba to co? Juz nie trzeba? :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, meewosh napisał:

To najbardziej mnie bawi. Chcesz ukarać tylko tych przed Tobą, a Ci za Toba to co? Juz nie trzeba? :D

Wiem tylko o tych którzy jechali przede mną skąd mam wiedzieć czy ktoś za mną zjechał czy nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja startowałem na twardych slikach, a potem na deszczowych, które o dziwo miały do końca wyścigu wręcz wzorową przyczepność. W takich warunkach zmiana ponownie na suche jest kompletną bzdurą.

Edytowane przez Rufi79

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam robie to pierwszy raz wiec prosze o wyrozumiałość.

Chcialbym wnioskowac o kare dla Chrupka ktory szczerze to rozwalil mi wyscig niestety nie zapisalem powtorki bo kurde niby brak miejsca a 200gb na dysku niestety gra.

Opisze zajscie 

Wjezdzajac na Monza w Parabolike(nie wiem jak to sie pisze :) )w trakcie pokonywania zakretu bylem szybszy od Chrupka ktorego lekko uderzylem w tylni zderzak co nie skutkowało zadnym spinem ani nic normalnie jechal chcialem go wyprzedzic prawa strona ale nie bylo miejsca wiec lecialem po trawie wychodzac z zakretu widzialem ze jestem szybszy i chcialem go wyprzedzic prawa strona po ktorej juz bylo miejsce bo tor robil sie szeroki i spokojnie go juz wyprzedzalem a on nagle na wysokosci pitu skrecil we mnie co skutkowalo rozwaleniem auta i strate w tym momencie p3 nie wiem co chcial zrobic Chrupek ale chyba zjechac do tego pitu ale jak mozna zjezdzac jesli obok jedzie inny samochod na tej samej wysokosci praktycznie i tez dziwnie sie ustawil do zjazdu bo zamiast z prawej to on jechal z lewej.Jesli on ustawil by sie tak jak powinien czyli po prawej stronie do zjazdu do pitu ja bym go wyprzedzil z lewej niestety nie wiem co Chrupek mial na mysli tym manewrem ale jak juz pisalem wyscig po tej kraksie byl juz dla mnie skonczony a to dopiero poczatek bo to chyba jakos miedzy 10-15min wyscigu.

Z tego co slyszalem podobno ktos widzial juz to zdarzenie i ewidentnie wina Chrupka

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Damian film musi być :037: transmisji nie robiłeś ?? W PS4 nie zapisales ?

Co do opon musicie zmienić raz opony nie ważne na jakie ważne aby zmienić a przepis 8 powstał po tym co wcześniej wspomniał Axe . 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz