konji

TEST DAY |ALGARVE| 07.01.2018 | GODZ 20:00 (TRENING 19:30)

33 postów w tym temacie

Zapraszamy na TEST DAY PMC "Blancpain GT Series" league season 2

Tor:  Algarve

Ilość okrążeń: 34 (Sprint)

Niedziela 07.01.2018

GODZINA 20:00 (trening 19:30)

USTAWIENIA SESJI (SERWERA)

Trening – Czas startu: 12:00, Długość sesji: 30min

Kwalifikacje – Czas startu: 13:00, Długość sesji 15min

Wyścig – Czas startu: 14:00, Długość sesji 60min

Pora roku – Wiosna
Data - 25.03.2017

Tryby pogody – 1

Prognoza pogody1 –  Średnie Zachmurzenie

Prognoza pogody2 –  Duże zachmurzenie

Prognoza pogody3 –  Duże zachmurzenie

Prognoza pogody4 –  Duże zachmurzenie

Zmienność pogody – Dopasuj do wyścigu

Trening i Kwalifikacje - Małe zachmurzenie

PRZEBIEG RUNDY

Trening godz. 19:30 (czas trwania 30min)

Kwalifikacje godz. 20:00 (czas trwania 15min)

Wyścig godz. 20:15 (czas trwania 1h)

PIT STOP JEST OBOWIĄZKOWY!!!

REGULAMIN

INFORMACJE ODNOŚNIE SERWERA I KOMUNIKATORA DISCORD

!!!!!!UWAGA!!!!!!

PRZENOSIMY SIĘ NA NOWY SERWER DISCORDA - Zaproszenie poniżej

Discord:  https://discord.gg/awBAR4T
Proszę o wpisanie na kanale "#przydzielanie_rangi" discorda  swojego nicku z forum w celu otrzymania dostępu do kanału ligowego

Wyścigi odbywają się na kanale "#Wyścig ligowy" w kategorii pc2-PC

Nazwa serwera: pcars.com.pl Hasło: pmccup

!!!!!!UWAGA!!!!!!

BĘDZIEMY TESTOWAĆ/ĆWICZYĆ RĘCZNE FORMOWANIE PO RESTARCIE, FORMOWANIE DO STARTU LOTNEGO W DWIE KOLUMNY ORAZ START LOTNY. LICENCJA BĘDZIE WYŁĄCZONA. USZKODZENIA BĘDĄ WYŁĄCZONE.

Obecność nie jest wymagana, sam wyścig nie będzie miał wpływu na sezon drugi ligi. Jednak z braku umiejętności formowania się będą wyciągane konsekwencje. Postaramy się nagrać całość ćwiczeń aby nieobecni mogli nadrobić. Szczegóły oraz zasady formowania się po restarcie oraz formowania się w dwie kolumny do obejrzenia w regulaminie.

Odpalimy jeden wyścig 34 okrążenia podczas którego będziemy się kilka razy ustawiać do startu lotnego aż wszystko ładnie wyjdzie wtedy po takim starcie dokończymy normalnie wyścig w tyle okrążeń ile tam zostało. Trening oraz kwali jedziemy normalnie. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to jestem otwarty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za wyścig. Generalnie chyba zostanę w przekonaniu że to jest jednak kolejna część nie Project Cars ale Project Bugs. Kwali poszło tak sobie udało się zrobic dolne 1:44 akurat na 2 miejsce w stawce. Ale w wyścigu ja nie wiem co się stało? Jakaś masakra! Moje czasy były na poziomie 2:00 i nic kompletnie nic nie mogłem zrobić. Oczywiście nie miałem 10l paliwa a 50 ale mimo wszystko to tak nie działa.Wszyscy mnie wyprzedzali a raczej przeskakiwali na prostej z różnicą jakąś 80-120 km/h po prostu czułem się jak mucha w smole. Nie wiem o co chodzi i podejrzewam że na to nie macie wpływu bo zdazyło mi się to równiez grając online. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem? 

Znalazłem nawet filmik w którym ktoś ma ten sam problem. O co kurła chodzi wytłumaczy mi ktoś?

Już wiem co musiał czuć Alonso. GP2 Engine! :dodgy:

Edytowane przez Rafau

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci, że to chyba pierwszy raz kiedy komuś coś takiego się przytrafiło.

No nic, serwer nam wykręcił jaja przy starcie z tymi lagami trudno. Zrobiło się zamieszanie. Ale, formowanie i dwie kolumny wyszły chyba całkiem dobrze. Zmienimy sposób startowania, nie będzie komendy 3-2-1 start. A startować będziemy na wyjściu z osttaniego zakrętu

Jeszcze raz uczulam na discord. Proszę się powstrzymać od zbędnych komentarzy na discordzie w trakcie wyścigu. I PUSH TO TALK

20180107201725_1.jpg

20180107201728_1.jpg

20180107213442_1.jpg

20180107213443_1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Rafau kiedyś przypadkiem w setupie ustawiłem TC poniżej 10 co właśnie dawało taki efekt, ale jako błąd jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo podobny problem miałem ost jak sobie testowałem BMW M6 na Zolder.. również problem tkwił w TCS :huh:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
44 minutes ago, Lukas said:

@Rafau kiedyś przypadkiem w setupie ustawiłem TC poniżej 10 co właśnie dawało taki efekt, ale jako błąd jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.

Miałem ustawione na coś koło 14. I potrafiłem na tym wykręcić 1:43:9xx W wyścigu nie mogłem zejść poniżej 2:00. Auto praktyczniejsze stało na prostych w porównaniu do innych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnie chciałem przeprosić za dzisiaj. Na starcie ruszyłem normalnie, nie wiem co się wydarzyło, gdy już minęło pare sekund dostalem od tyłu, nie wiem czy to była wina serwa czy nie, ale mega mnie to wkurzyło.

Startowałem z 1 pozycji. Po tym zajściu straciłem chyba 30sek do lidera, goniłem z 19 ostatniej pozycji. No to mówie spróbujemy..

W 3/4 kółka chyba awansowalem na 14 miejsce, ale niestety najpierw lag a potem moje złe dohamowanie za co najmocniej przepraszam @RiffMajster  choćkawałek pozniej też mi mocno zajechałes droge : ) Strasznie nerwowo było. W tym samym momencie @LukasDrd nie miał jak zareagować na moją osobę która stała na środku i jeszcze auto mi ruszyło. Sry lukas. 

No nic goniłem dalej. Przebiłem sie do pierwszej dziesiątki i starłem się z Baltazarem, w pewnym momencie dostalem od niego od tyłu i wyleciałem znowu z toru. Miałem 52 sek straty do lidera..

Postanowiłem walczyć dalej, choć miałem moment zeby zrezygnować. Było warto! Moje tempo pozwoliło na wejście do pierwszej czwórki. Zaczął zjezdzac @Lukas potem @sawi23 a do @konji do 3 miejsca miałem duża strate jednak miałem czas zeby gonić. Potem super walka z @sawi23 szczerze miałem nadzieje ze nie zrobisz błędu i sobie powalczymy ; ) Tempo miałeś znakomite z Lukasem. CIęzko mi było kręcić czasy lepsze od was ale sie udawało.

31 kółko. Trzeba było zjechać.. Jechałem na 1 pozycji odjechałem SAwiemu który miał już pita, ale z 21sek które miałem przewagi nad Konjim zrobiłem 27 sek. Mówie zaryzykuje..

I niestety o 1 kółko za wcześnie zjechalem. Wyjechał o 4 sek przede mną. Dojechałem do niego na ostatnim kółku. Konji opoznił dohamowanie, ale.. ja też. Lekko sie starliśmy ale nikomu nic sie nie stało.

Zespołowo z Konji wygraliśmy więc jest motywacja przed Zolder. Konji z 17 na 3 pozycje, ja z 19 na 4 pozycje. Szacun takze dla pozostałych którzy kręcili dobre kólka.

Mi osobiście udało się zejść z 52sek na 36sek straty, gdyby nie starcie na "starcie" i z Riffem liczyłbym na zwyciestwo. Jechało się bardzo przyjemnie, niesamowite uczucie przebijac się tak z końca : )

Awans o 15 pozycji, best lap quali i wyścig, cieszę się z tak szybkiego progresu mimo tak krótkiego jezdzenia na kierownicy.

Dzięki wszystkim za dzis

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, Rafau napisał:

Miałem ustawione na coś koło 14. I potrafiłem na tym wykręcić 1:43:9xx W wyścigu nie mogłem zejść poniżej 2:00. Auto praktyczniejsze stało na prostych w porównaniu do innych. 

Trzeba było wyłączyć TCS na próbę.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minutes ago, tomessi said:

Trzeba było wyłączyć TCS na próbę.. 

Ale to nie był problem z TCS. Gaz miałem w podłodze i na bank nic mi elektronicznie nie ograniczało przepustnicy bo widziałbym po zegarze a przede wszystkim czułbym to. Po prostu cisnąłem na maksa a czasowo byłem 16 sekundy wolniejszy na każdym okrążeniu. Zobacz ten filmik co wysłałem. Identyczne miałem ja. Po prostu nagle wszyscy byli w innym wymiarze. Chciałbym po prostu dowiedzieć się what's the fuck?? Bo liczyłem na fajne ściganie a wyszło jak wyszło :/

1 hour ago, konji said:

Powiem Ci, że to chyba pierwszy raz kiedy komuś coś takiego się przytrafiło.

No nic, serwer nam wykręcił jaja przy starcie z tymi lagami trudno. Zrobiło się zamieszanie. Ale, formowanie i dwie kolumny wyszły chyba całkiem dobrze. Zmienimy sposób startowania, nie będzie komendy 3-2-1 start. A startować będziemy na wyjściu z osttaniego zakrętu

Jeszcze raz uczulam na discord. Proszę się powstrzymać od zbędnych komentarzy na discordzie w trakcie wyścigu. I PUSH TO TALK

20180107201725_1.jpg

20180107201728_1.jpg

20180107213442_1.jpg

20180107213443_1.jpg

Proponuję zrobić tak. Zamiast zaczynać się formować 2-3 zakręty przed czy ustalać co każdy tor to obrać regułę że z linią gdzie zaczyna się 3 sektor zaczynamy się ustawiać w kolumnie i po problemie. Taka moja dygresja :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@konji lagi sie zdarzaja. Ale ten problem z ladowaniem setupow w Mistrzostwach to moze byc niezly fuckup. Mozemy sie umowic na jakis test (chyba wystarczy ze dolacze tylko ja zeby potwierdzic ze dotyczy to pojedynczych modeli)

Jeszcze wczoraj mi sie wydawalo ze M6 to taki cud techniki. No ok - jest bardziej zwrotny niz AM ale nie mozna tak cisnac w zakretach. Najwiekszy problem mialem z T1. 1 spin i 2 wyjazdy z karami :( Tam wlasnie stracilem szanse na walke. A fajnie sie walczylo z paroma z Was. Musze tego M6 bardziej okielznac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, kwestia z setupami moze sie nam odbić niezłą czkawką. Napisze do Ciebie jak już ogarne jakieś info.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@konji jak coś testwoać to wieczorkiem zawsze po 20 mogę pisz na steam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możemy powrzucać i omówić kolizje z tego wyścigu. Co wolno, czego nie wolno, kiedy należy oddać pozycje, jakie kary za co. Bedziemy mieli lepsze zrozumienie tematu.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam pytanie. Czemu jestem Czechem w kwalifikacjach? ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Krzysiek KXN niestety tam gdzie mnie obróciło miałem laga :/ Fart że tak szybko się pozbierałem.  

Generalnie wyścig fajny. Start jakoś się udał. Po kilkunastu okr. miałem z 20s przewagi i starałem się jechać spokojnie.

Ale jak zerkałem na czasy (o lusterku już nie wspomnę) @Krzysiek KXN i @Lukas to robiło mi się trochę cieplej :swir:

Pewnie jeszcze kilka kółek i było by po mnie. 

O dziwo nie spierdzieliłem PIT'a :0dance3:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, L-Torch napisał:

Możemy powrzucać i omówić kolizje z tego wyścigu. Co wolno, czego nie wolno, kiedy należy oddać pozycje, jakie kary za co. Bedziemy mieli lepsze zrozumienie tematu.

Myślę, że to tłumaczy wszystko :D Jechaliśmy w większości w stałym składzie i uważam, że większość kolizji była spowodowana lagami. Nigdy przecież nie mieliśmy aż takiego zamieszania, że co chwile ktoś lądował na barierce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ustawić takie małe lusterko, u mnie jest dosyć spore.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lusterko wsteczne zależy od samochodu. Jedyne co to można sobie dodać wirtualne lusterko jeszcze dodatkowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękne synchroniczne wejście :D

2 godziny temu, sawi23 napisał:

Ale jak zerkałem na czasy (o lusterku już nie wspomnę) @Krzysiek KXN i @Lukas to robiło mi się trochę cieplej :swir:

Pewnie jeszcze kilka kółek i było by po mnie. 

O dziwo nie spierdzieliłem PIT'a :0dance3:

Czaiłem się, czekałem i się nie doczekałem :rolleyes: Liczyłem na waszą dłuższą walkę to może bym was dogonił, ale jak jechaliście w odstępie to bez szans żebym się zbliżył :upup:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 hours ago, Rafau said:

Ja mam pytanie. Czemu jestem Czechem w kwalifikacjach? ;P

Moze dlatego ze to ja powinienem miec czeska flage

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jest szansa że na Zolder coś poradzimy na lagi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnie nigdy nie mieliśmy problemu z lagami, to był pierwszy raz a mieliśmy już lobby z ponad 20 osobami. Ale coś będziemy kminić czy coś da rade jeszcze z tym fantem zrobić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety, u mnie taka sytuacja w domu się wydarzyła, że musiałem nagle odejść od komputera i wróciłem po godzinie... chociaż jak tak czytam, to specjalnie dużo nie straciłem ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no jak wystartowaliśmy to wyścig był już całkiem przyjemny. Z KXNem przebijaliśmy się z dwóch ostatnich miejsc :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Wyścig był naprawdę przyjemny, jechało się spokojnie, choć tylko taka mała sytuacja powiedzmy incydent wyścigowy, z team partnerem ale tak było ok, chodź przez to straciłem tempo wyścigowe i powrót do swojego tempa zajął mi gdzieś 2 okrążenia a tak,  mam pytanie po zjeździe do boksu nie zmienił mi opon, tylko naprawił auto dlaczego tak. czy priorytetem jest naprawa. I cały wyścig na jednych oponach.

Edytowane przez arka97garaz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz