Rafau

Project Bugs 2

80 postów w tym temacie

Myślałem że wszyscy mamy 98...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, tomessi napisał:

@Mariusz B bo Ty masz ciągle Windowsa XP także nie ma się co dziwić ;)

mam tego bez "P" czyli samego "X" ;)  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fall Creator update byl wydany, jak sama nazwa wskazuje, na jesieni ;) Dzis sa juz rozwiazania do wiekszosci problemow jakie sie z updatem pojawily.

Ja nie mialem na szczescie zadnych oprocz tego ze w pC2 nie moglem wrocic do gry po alt-tab. Ale to rozwiazalem wymuszeniem windowed mode w trybie calego ekranu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwiązania? Masz chyba na myśli obejścia problemów :D Od tego update cały czas śmigałem na windowed i borderless żeby móc grać, wczoraj zdecydowałem się cofać ze sterownikami. I wygląda na to że jest ok, jak na razie brak migajacych białych kropek na torze, brak jednosekundowych freezów, brak stroboskopa na full screenie, może to spowalnianie też nie będzie występować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepsze jest to ze nie wiadomo kdo jest winny. MS, nV czy producenci gier. Bo nie kazda gra ma podobne problemy jak pC2.

Faktem jest ze Fall update wymusil nagranie nowszysch sterownikow nV. Na zielone strobo nV radzi zmienic c olor depth na 8 bpc. Podobno dziala, choc w dokumentacji sterownikow jest to opisane jako issue TV z HDR

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konji zrobiłem testy o których piszesz z procesorem. Ja mam stacjinarke z i7 I nie miałem żadnych problemów. Temperatura w granicach normy 40-60 przy 100% obciążenia. GPU 50 przy 100%.

Granie na lapkach w takich temperaturach to zabójstwo. Zaraz wam się sprzęt rozkraczy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
37 minut temu, MaXyM napisał:

Najlepsze jest to ze nie wiadomo kdo jest winny. MS, nV czy producenci gier. Bo nie kazda gra ma podobne problemy jak pC2.

Faktem jest ze Fall update wymusil nagranie nowszysch sterownikow nV. Na zielone strobo nV radzi zmienic c olor depth na 8 bpc. Podobno dziala, choc w dokumentacji sterownikow jest to opisane jako issue TV z HDR

8bpc działa sprawdzałem ale co z tego jak dostaje oczopląsu xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli chodzi o alt tab przy fullscreenie to faktycznie pomaga odpalenie nakładki shift+tab steam przez zminimalizowaniem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No.... ale jak zapomnisz i zrobisz alttab odruchowo to... kaplica :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mnie to wk... Od jakiegoś czasu. Czyli wystarczy odpalić zakładkę steam przed użyciem skrótu alt+tab?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wpiszcie w opcjach uruchomiania gry w steam to -windowed -borderless  , konji mi to podał i jest luzik 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawostek ciąg dalszy!

Okazuje się, że opony na których startuje w wyścigu są gorsze od opon po wizycie w pit stopie. Już tłumacze.

Startuje w wyścigu na oponach twardych 1,30 ciśnienia. Przy temperaturze około 90 stopni mają ciśnienia 1.60 na torze. Zatankowane 120l paliwa - wynik? Brak przyczepności przy dohamowaniach, praktycznie za każdym razem wpadam w poślizg. Średni czas okrążenia na monzy na dzisiejszych warunkach 1.53 s z pełnym bakiem. Po 25 okrążeniach nie ma opon - kompletnie zużyte. Na 25 okrążeniu zmieniam opony, naprawiam samochód, dolewam paliwa efekt-? Nagle czasy myk wysokie 1.49, super przyczepność na dohamowaniach, zero poślizgu, płynna jazda.

Myślę sobie, dobra tor nagumowany (jechałem z botami), nowe oponki trochę lżejszy samochód. Pewnie dlatego.

Zrobiłem więc drugi test:

Odpaliłem wyścig jeszcze raz historia na pierwszych trzech okrążeniach identyczna. Brak przyczepności, czas z dupy itp. Na 4 kółku zjechałem do boksu, zmieniłem opony na nowe, dolałem paliwa na full 120l i naprawiłem uszkodzenia. Pierwsze co mi się rzuciło po wyjeździe z boksu to inne ciśnienia. Przy temperaturze 90 stopni miały już około 1.7 (skąd ta różnica?!). Już na pierwszym kółku po wyjeździe czas wskoczył na 1:49 wysokie, super przyczepność super płynność itp. Po 25 kółkach opony nie są zużyte nawet w połowie. Co pewnie jest wynikiem braku poślizgu przy hamowaniu.

Kocham te gre!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konji mam podobne spostrzeżenia jak Twoje bo wczoraj też trochę z tym walczyłem na Monzie i zdębiałem jak zobaczyłem co to się z tymi oponami wyprawia. Tylko że ja się nie znam więc może o czymś istotnym nie wiem ;) Może jakiś Kubica czy inny Hamilton wytłumaczyłby dlaczego tak się dzieje, albo stwierdził że gra jest zrypana ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to nic nowego, ale zauważyłem, że mimo tego że kwalifikacje będą o tej samej godzinie w tej samej temperaturze itp to czasy w innym lobby będą inne. Dla przykładu kilka dni temu byłem w lobby ok 4-5 osób pojechaliśmy wyścig i kwali best laptime coś koło 1:48:400. Po wyścigu przeszedłem do innego lobby akurat no te same ustawienia ale było już około 26 osób. Czasy nikt nie zszedł poniżej 1:49. To nie tak że jakies cienkie bolki były w lobby a kilku gości z rangą po 1800-1900. Ja nie mogłem zejść poniżej 1:49:500 po prostu nie mogłem a w poprzednim zrobiłem 48:500 naprawdę no tak bardzo przyjemnie. Wszystko spoko dopóki problem dotka wszystkich na raz. Gorzej jak przypada na jednostki... Project Bugs 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może potwór na pcars 1 hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ciekawostek ciąg dalszy!

Okazuje się, że opony na których startuje w wyścigu są gorsze od opon po wizycie w pit stopie. Już tłumacze.

Startuje w wyścigu na oponach twardych 1,30 ciśnienia. Przy temperaturze około 90 stopni mają ciśnienia 1.60 na torze. Zatankowane 120l paliwa - wynik? Brak przyczepności przy dohamowaniach, praktycznie za każdym razem wpadam w poślizg. Średni czas okrążenia na monzy na dzisiejszych warunkach 1.53 s z pełnym bakiem. Po 25 okrążeniach nie ma opon - kompletnie zużyte. Na 25 okrążeniu zmieniam opony, naprawiam samochód, dolewam paliwa efekt-? Nagle czasy myk wysokie 1.49, super przyczepność na dohamowaniach, zero poślizgu, płynna jazda.

Myślę sobie, dobra tor nagumowany (jechałem z botami), nowe oponki trochę lżejszy samochód. Pewnie dlatego.

Zrobiłem więc drugi test:

Odpaliłem wyścig jeszcze raz historia na pierwszych trzech okrążeniach identyczna. Brak przyczepności, czas z dupy itp. Na 4 kółku zjechałem do boksu, zmieniłem opony na nowe, dolałem paliwa na full 120l i naprawiłem uszkodzenia. Pierwsze co mi się rzuciło po wyjeździe z boksu to inne ciśnienia. Przy temperaturze 90 stopni miały już około 1.7 (skąd ta różnica?!). Już na pierwszym kółku po wyjeździe czas wskoczył na 1:49 wysokie, super przyczepność super płynność itp. Po 25 kółkach opony nie są zużyte nawet w połowie. Co pewnie jest wynikiem braku poślizgu przy hamowaniu.

Kocham te gre!

Wygląda jakbyś wystartował na deszczowkach.

W setupie masz automatyczny wybór opon?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze mam hardy i zawsze reloaduje setupy przed każdym wyścigiem/ql/treningiem. Opony sie nie przegrzewały. Po patchu 3 usuwałem wszystkie setupy i robiłem od nowa już dwa razy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakich klas sie tyczy?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten przypadek to GT3 Audi r8 lms Endurance, w TC i LMP1 nie zauważyłem nic niepokojącego. W GTE jeszcze nie patrzyłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zawsze mam hardy i zawsze reloaduje setupy przed każdym wyścigiem/ql/treningiem. Opony sie nie przegrzewały. Po patchu 3 usuwałem wszystkie setupy i robiłem od nowa już dwa razy.

Setup masz ten co na hotlapie? Audi endurance? Zobaczę u siebie. Spróbuj nagrać telemetrie profilerem

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Setup pod wyścig jest inny niż mam pod hotlap. W telemetrii z gry ciśnienie opon zachowuje się całkowicie dziwnie, teoretycznie powinno być zależne od ciśnienia atmosferycznego, temp opon, temp otoczenia, wagi pojazdu (ubywające paliwo) tymczasem w grze ciśnienie potrafi rosnąć wraz ze spadkiem temperatury opon i na odwrót a czasami zachowuje się normalnie przynajmniej tak wskazuje telemetria w pc2. Chyba, że przespałem jakieś lekcje fizyki i coś mi umyka.

Z tego co wiem jest jakiś problem z fizyką opon, który ma być naprawiony w patchu 4 ale miało to być związane ze spadkami w częstotliwości symulacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

IMO graja tu role cisnienia. I pomimo wszystko jest logiczne to bardzo nieintuicyjne.

Do wyscigu ladujesz setup z cisnieniem 1.4... ale uwaga: to jest cisnienie dla aktualnego stanu opony czyli ok 60*C (chyba). Jak wracasz do pitu to opona ma 90*. Jesli w strategi miales to samo cisnienie co w setupie, to podczas pitu ci spuszcza cisnienie do 1.4 dla aktualnej temp opon (np. 90*). Co jeszcze lepsze, zmienia ci cisnienie nawet jak nie wybierzesz zmiany opon bo nie ma opcji "nie zmieniac cisnienia"

Nie wiem czy probowali odzwierciedlic do bolu logike jaka sie aplikuje w rzeczywistosci. Ale wyglada ze nikt z nich nie jezdzi w simracingu, bo czasami ich rozwiazania wolaja o pomste do nieba

Edytowane przez MaXyM
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ui pokazywało że z pitstopu wyjechałem z nawet większym ciśnieniem docelowym. Zajechałem mając 1.6x, wyjechałem mając 1.7x. Nawet jeśli jest tak jak mówisz to raczej nie tłumaczy tego czemu po starcie nie jestem w stanie wcisnąć hamulca tak, żeby nie zablokować kół. Próbowałem to odtworzyć w TT ale mi się nie udało. Wszystko było ok nie ważne czy startowałem czy zjechałem do boksu i zmieniłem opony. Dla ciekawskich, jak w TT zjedziesz do boksu to możesz dotankować paliwo ponad 5l xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz