pbr557

Ustawienia DualShock4

4 posty w tym temacie

Jeśli jeszcze ktoś jeździ na padzie podaję moje ustawienia:

Martwa strefa sterowania: 0

Czułość sterowania: 24

Martwa strefa przepustnicy: 0

Czułość przepustnicy: 100

Martwa strefa hamowania: 0

Czułość hamowania: 100

Martwa strefa sprzęgła: 0

Czułość sprzęgła: 10

Czułość prędkości: 80

Filtr kontrolera: 80

Force Feedback: 10 

Zaawansowane: On

Miękkie sterowanie - włącz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Martwa strefa sterowania: 1

Czułość sterowania: 50

Martwa strefa przepustnicy: 5

Czułość przepustnicy: 40

Martwa strefa hamowania: 5

Czułość hamowania: 40

Martwa strefa sprzęgła: 0

Czułość sprzęgła: 50

Czułość prędkości: 65

Filtr kontrolera: 55

Force Feedback: 100

Zaawansowane: Off

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Czy ktoś może napisać objaśnienie do tych pozycji ?? Czyli przykładowo Martwa strefa kierowania- co to jest i do czego służy ??

(może i głupie pytanie ale nie dość, że dopiero kupiłem PS4 i to jest moja pierwsza konsola to jeszcze nigdy nie grałem w ścigałkę z tyloma ustawieniami) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czułość czyli jak szybko w stosunku do tego jak mocno lub jak daleko. Im wieksza czułość tym szybciej sterujesz, oczywiście kosztem precyzji.

Martwa strefa czyli strefa od zera do miejsca w którym chcemy aby to zero było. Inaczej rozciagniecie strefy w której kontroler nie "dziala".

Czułość prędkości to taki ogranicznik skrętu w stosunku do prędkości auta. Im wyższy tym wolniej skrecasz.

Filtrowanie kontrolera to filtr ruchów przekazywanych z urządzenia do konsoli. Iczaczej mówiąc ile danych wykonuje a ile odrzuca. Im większa wartość tym więcej informacji jest pomijanych. 

Zaawansowane tak jak nazwa wskazuje. Nie polecam tego włączać tylko dobrze pod siebie skonfigurować pada.

Najpierw wybierz tryb sterowania kontrolerem potem zmieniaj resztę bo przy każdej zmianie trybu resetuje ustawienia. Nie pytaj czym się różnią bo tak do końca nikt tego nie wie. Generalnie 1 sprawia wrażenie bardziej czułej niż 2 i tak samo 2 do 3. Aczkolwiek precyzyjność wydaje sie odwrotna, po próbujesz zobaczysz. Mnie to się kojarzy z próbą zrozumienia kobiety ;)

Powodzenia i cierpliwości.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.