Stan

Najlepsze ustawienia dla pada - XBOX

11 postów w tym temacie

Wiem, że chyba większość z Was gra na kierownicach ale możne znajdzie ktoś kto gra na padzie.

Ja gram dopiero od wczoraj i jedyne co na razie zmieniłem to czułość i muszę powiedzieć, że dużo to dało. Mniej nerwowości w prowadzeniu. Pytanie do Was czy macie jakieś sprawdzone ustawienia? I czy w tym nowym patchu 1.4 kwestia sterowania padem ma również być rozwiązania bo może wcale nie warto się zagłębiać w te ustawienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gram na padzie i chętnie podzielę się moimi ustawieniami. Ustawiania numer 3:

Martwa strefa sterowania: 5

Czułość sterowania: 30

Martwa strefa przepustnicy: 5

Czułość przepustnicy: 50

Martwa strefa hamowania: 0

Czułość hamowania: 30

Martwa strefa sprzęgła: 0

Czułość sprzęgła: 100

Czułość prędkości: 50

Filtr kontrolera: 50

Force Feedback: 100

Zaawansowane: Off

Jeśli pad jest zużyty proponuję zmniejszyć czułość sterowania. Filtr kontrolera jest do ustawienia pod własne potrzeby. Odpowiada on za opóźnienie po naciśnięciu przycisku pada. Czułość prędkości odpowiada w moim odczuciu za kąt wychylenia kół przy dużych prędkościach.

Do tych ustawień stosuję wspomaganie: Rzeczywiste. Ustawienie dobrze spisuje się do aut klasy GT 3, GT 4, LMP. Proszę o opinie i uwagi, chętnie przetestuje inne ustawienia pada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również jeżdżę na padzie, co prawda na ps4, my żadnego patcha jeszcze nie mieliśmy, ale trochę ustawień już przerobiłem, i moja subiektywna uwaga jest taka, że łatwiej się jeździ sterując padem wówczas gdy ForceFeedback (w ustawieniach pada) jest sporo mniejszy niż 100, Ja ustawiam maksymalnie na 10, mniej więcej wygląda to tak że gdy ustawicie go na 0 to przestaje kompletnie wibrować, a na 100 to czujecie każdy wybój na drodze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również jeżdżę na padzie, co prawda na ps4, my żadnego patcha jeszcze nie mieliśmy, ale trochę ustawień już przerobiłem, i moja subiektywna uwaga jest taka, że łatwiej się jeździ sterując padem wówczas gdy ForceFeedback (w ustawieniach pada) jest sporo mniejszy niż 100, Ja ustawiam maksymalnie na 10, mniej więcej wygląda to tak że gdy ustawicie go na 0 to przestaje kompletnie wibrować, a na 100 to czujecie każdy wybój na drodze.

Ja również gram na PS4, i jednak wolę "czuć" co się dzieje dlatego FF=100.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko różnica jest taka że na 10 czujesz samochód a na 100 z nim walczysz, ale jak mówię to moje subiektywne odczucia, każdy ma swoje preferencje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko różnica jest taka że na 10 czujesz samochód a na 100 z nim walczysz, ale jak mówię to moje subiektywne odczucia, każdy ma swoje preferencje

Chętnie sprawdzę po pracy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj testow dzien drugi i faktycznie po zmniejszeniu ffb, co prawda nie az do tak niskiego poziomu ja napisal TomKatto, czy roznice na korzysc.

Ja skupilem sie poki co na zmianach w zakresie czulosc sterowania, czulosc przepustnicy i hamowania i duzo to zmienilo duzo lepiej czuc auto.

Ciekawy jestem zmian jakie wprowadzi najnowsza aktualizacja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybym używał pada w pcars to moje ustawienia wyglądałyby tak:

steering dead zone - 5

steering sensitivity - 5

throttle deadzone - 0

throttle sensitivity - 30

break deadzone - 0

break sensitivity - 30

speed sensitivity - 40

controler filtering sensitivity - 30

ffb - 80

controler input -3

advanced - on

soft steering dampening - on

visual wheel filtering - off

oposite lock help - off

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzilem ustawienia, ktore podaliscie i na zadnych nie bylem w stanie osiagac takich czasow jak na swoich. Ja tak jak pisalem wczesniej ograniczylem sie do zmian w zakresie czulosci sterowania, przepustnicy, hamowania i ffb.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to już jest, każdemu pasuje coś innego :) Polecam thrustmastera 458 italia spider spisuje sie rewelacyjnie, wystarczy ustawić czułość i jazda na tor bez głowienia się nad ffb :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, ja też miałem problem ze sterowaniem, ale zauważyłem że przy wyborze kontrolera jest kilka padów xbox one jest klasyczny, domyślny i analogowy. Nie mogłem ustawić dobrze sterowania bo kierowało się jakby rwał tą kierownicą, po zmianie na pada analogowego ruchy są płynne.

Nie wiem może komuś się to przyda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz