Mariusz B

Jak ustawić FFB W Poject Cars

150 postów w tym temacie

Hej.

Ja mam te ustawienia od Jacka z Dead Zone Removal na 0 i jestem zadowolony, średnio :)

Wcześniej grzwbalem sam, potem bawiłem się ustawieniami polecanymi przez moje ulubione forum tj., www.isrtv.com/pc-racing/project-cars-force-feedback-tips-and-settings/ i chyba do nich wrócę.

Tylko braku czasu nie pozwala mi na głębsze zabawy tymi ustawieniami i trochę tego za dużo.

Nie można zrobię gry zeby to wszystko poprostu dzialalo? Tak jak było to w grań turismo :/

Z Project Cars jest tak, że za każdym razem jak ją odpalam, to mam wrażenie, że jest coraz gorzej z FFB.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Pan Byku

Ja miałem ustawione na 0.4 jak wcześniej było podane i strasznie dużo traciło się z czucia auta. teraz po ustawieniu wszystkiego na nowo według instrukcji, jest bardzo dobrze i wreszcie czuć auto jak trzeba. Wcześniej nie było czuć blokowania kół przy hamowaniu czy utraty styczności z asfaltem teraz jest inaczej :). W końcu czuć wszystko. Dodatkowo wybrałem ustawienia z rubryki (B). Niestety kierownica nie pozwala na silniejsze ustawienia bo traci się drobiazgi. Tak jak ktoś pisał, że nie czuć asfaltu ... przy tych ustawieniach czuć świetnie zależy do toru wszystko :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Pan Byku

Ja miałem ustawione na 0.4 jak wcześniej było podane i strasznie dużo traciło się z czucia auta. teraz po ustawieniu wszystkiego na nowo według instrukcji, jest bardzo dobrze i wreszcie czuć auto jak trzeba. Wcześniej nie było czuć blokowania kół przy hamowaniu czy utraty styczności z asfaltem teraz jest inaczej :). W końcu czuć wszystko. Dodatkowo wybrałem ustawienia z rubryki (B). Niestety kierownica nie pozwala na silniejsze ustawienia bo traci się drobiazgi. Tak jak ktoś pisał, że nie czuć asfaltu ... przy tych ustawieniach czuć świetnie zależy do toru wszystko :).

Według instrukcji Jacka ? 

Z którego folderu korzystasz by the way ? Bo w najnowszym wydaniu jest ich 5 ::)

Teraz Dead Zone Removal masz na 0.03 - 0.05 ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też mam DFGT i teraz dałem nowe pliki Jacka i jest ok - mogłem w końcu darować sobie Centering Spring w sterowniku Logitecha.

Sprawdzę te ustawienia jeszcze w najbliższym czasie, ale wydają się być dobre.

Martwi mnie co innego - moja kierownica zaczyna wydawać coraz częściej jakieś krótkie piski i zastanawiam się czy to jakieś luzy się pojawiają, czy może przydałoby się smarowanie. Komuś z Was działo się może coś takiego z DFGT ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, takie piszczenie dziwne ... i nie wiem co to jest.

@smerfastyczny ja korzystam z folderu 3. '66% SopLateral' bo najbardziej mi odpowiada i wszystko ustawione według zaleceń Jacka i deadzone na 0.05.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzisiaj sprawdzę czy da się coś jeszcze wycisnąć z DFGT ... bo na tą chwilę wszystko pięknie ale trochę za delikatnie działa FFB ... pokombinuję coś Tire Force.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie pokombinuj z tire force i włącz sobie telemetrię. Niestety po patchu 1.4 dla naszych kierownic - TF ok 100 jest bez sensu. Przy takowym na telemetrii, FFB osiąga bardzo szybko wielkości graniczne, przez co niepoprawnie działa. Ja mam ustawione na bodaj 20-25 TF teraz i wykres buja się maks do granic, czyli każdy możliwy efekt jest przenoszony. Jak chcesz coś ugrać więcej to raczej tymi opcjami "Relative adjust xxx" i "soft clip", oraz w indywidualnych ustawieniach FFB auta - Master scale? Czekam na jakieś opinie i odczucia Panowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Byku a resztę jak masz ustawioną ?? Przy takich ustawieniach TF to chyba nie czuć wcale żadnego oporu :/. Używasz plików od Jack'a ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z Bykiem też zmniejszyłem do 40 i nadal mocno telepie, mocny FFB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A teraz pytanie za 100 pkt. ktoś próbował jeździć autem z przednim napędem?? Bo dla mnie jedzie się jak poduszkowcem... :-/. Walka z FFB trwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak ja zmieniłem nawet na 30 ;). Ogólnie powiem coś takiego miałem ok FFB taki akurat z plikami od Jacka potem był update do 1.04 i nic to nie zmieniło ,ale zachciało mi się zagrać na padzie więc go podłączyłem ,po jakiś kilku prubach, które skończyły się niepowodzeniem (bożę jak można grac w wyścigi na padzie :P) wyłączyłem pada i podłączyłem kiere ,acha w miedzy czasie usunołem fanaleads (taki programik do kiery fanatec i innych) i masakra FFB się zrobił tak cholernie silny że się ciężko jeżdziło , musiałem zmniejszyć w kierownicy dość znacznie, ale jak Byku napisał o tym trie force to zaraz sprawdziłem i o BYKU :D dzięi za te info bo teraz jest całkiem fajnie z FFB ustawionym na 100 w kierce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra Pany. Cieszę się, że podzielacie moje odczucia, testujecie u siebie i daje to jakieś  efekty, oraz jak się okazuje, wymierne korzyści.

Reasumując, posiadam DFGT. Pliki mam od Jacka Spade'a, korzystam z tego katalogu aktualnie na 66%, ale nie jest powiedziane, że nie przetestuje teraz innych, bo wreszcie więcej się dzieje na mojej kierownicy. FFB mam na 100%, Tire Force (uwaga!) na 18. Dead Zone Removal na 0.3, a pozostałe suwaki z kalibracji FFB:

Relative Adjust Gain 1.20  

Relative Adjust Bleed 0.10

Relative Adjust Clamp 1.10

Soft Clip (Half Input) 0.80

Soft Clip (Full Output) 1.29

Dla mnie jest już prawie idealnie. Czuję każdą dziurkę, ale największy fun mam z uślizgów i lekkiego telepania podczas blokowania kół. Może mogło by być trochę więcej mocy, ale to już raczej kwestia samej kiery ;).

Bardzo pomógł mi poniższy filmik, a może nie tyle co bardzo, ile nakierował mnie, że dużo tracę wrażeń, przez zbyt duży TF. Zresztą zobaczcie sami i zróbcie sobie taki test u siebie. Film jest co prawda już 2 letni, ale wydaje mi się, że analiza i działanie się nie zmieniło:

[video=youtube]

PS. Mariusz możesz poprawić link :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ustawiłem tak jak opisałeś i przy TF 18 jest jak na lodowisku zero efektów nic prawie .... :/ a też mam DFGT. Nie rozumiem tego.

EDIT:

Po restarcie wszystkich ustawień kontrolera w grze, wszystko działa poprawnie. TF 18 to max co można ustawić, jak też nie jest za dużo. Szkoda bo trochę brakuje tego oporu przy skręcie :(.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Włącz sobie jakąś trasę. Najlepiej bez wyjazdu z pit stopu, żeby było szybciej np. California Highway czy coś. Oczywiście jakiś swój ulubiony wózek, żebyś miał odniesienie i ekran telemetrii. Jedź i patrz co się dzieje z FFB na wykresie - głównie podczas skręcania, przejazdu po nierównościach. Jeżeli nic nie czujesz (wtedy też wykres powinien być praktycznie poziomy), a masz FFB na 100%, to podciągasz TF. Przede wszystkim, nie wiem czy to robiłeś, ale po łatce 1.4, zalecany był totalny reset FFB - niestety kalibracja/konfiguracja od początku. Kombinuj i daj jakieś info jak dojdziesz do ładu i składu, i napisz na jakich wartościach Ci śmiga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ustawiłem TF na 40, 30 to u mnie trochę za mało. Dzięki Byku za wnikliwą analizę, pobawię się jeszcze resztą twoich ustawień w wolnej chwili.

Panowie nie zapominajcie, że w myśl przysłowia "jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą", nie ma idealnych ustawień FFB. Jeden lubi mocniejsze wrażenia, inny lżejsze. Trzeba próbować różnych zaproponowanych ustawień. Fakt nr2, z tą grą jakoś wyjątkowo długo walczę, jeżeli chodzi o FFB :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@smerfastyczny

Owszem, zgodzę się z tym, że lubię jak mi nogi śmierdzą (cholera, wydało się), ale moja wnikliwa analiza nie ma służyć przekonaniu, że moje jest najlepsze i tak ma być, ale aby pokazać Wam pewne różnice w odniesieniu do... Dobra, bez sensu. Chodzi o to, że łatka popsuła i Wy też nie czujecie pełnego funu z jazdy ;). Filmik, który załączyłem jest kluczowy. Chodzi w nim o to, że ustawiając zbyt duży TF, nie odczuwasz wszystkich sił działających na samochód. Niektórzy tego nie potrzebują, wystarcza im, że kierownica stawia opór przy skręcie - to Ci od czekolady ;). Poza tym, w pCars - FFB to nie samo Tire Force. Być może egzemplarze naszych DFGT też się różnią od siebie ;)

Czekam też na Wasze setupy i wrażenia. Co? na ile macie ustawione? i jakie są efekty? Zresztą, przyjdzie łatka 1.5 i będzie przestawianie na nowo ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tą chwilę zostanę przy TF 18 tak jak pisałeś. Bo przy większym już się traci. I tak FFB w DFGT nie przenosi tych najdrobniejszych efektów drgań. Ale czuć dużo więcej. zobaczymy jak to się przełoży na jazdę ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A więc po dość długich testach moje ustawienia wyglądają tak. W moim odczuciu lepsze czucie masy auta i trochę bardziej zróżnicowane efekty. Praktycznie nie występuję clipping. Ustawienia 'Pan Byku' były OK, dały poczuć każdy szczegół ale osobiście brakowało mi właśnie czucia masy. Folder Jacka "Bumps Plus - Fy+Sop Mix". Jutro porównam inne foldery.

Tire Force : 21-22

Relative Adjust Gain 1.10  

Relative Adjust Bleed 0.10

Relative Adjust Clamp 0.95

Soft Clip (Half Input) 1.29

Soft Clip (Full Output) 1.10

Update 30.06

Zmiana folderu na "66% SopLateral" jednak bardziej mi odpowiada.

Ktoś, próbował?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dla mnie tak samo dobrze jak przed ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zrobiłem dziś całkowity reset ust kieraka w pC. FFB ustawiłem tak jak zaleca Jack Spade + folder 4. Bumps Plus, TF ust na 120. Tak samo miałem ust kiere wcześniej i było ok, ale teraz po restarcie jest jeszcze lepiej.. czucie auta i czucie tego po czym jedziemy jest jeszcze większe :D jedyny mankament to występujący clipping (wcześniej go nie było) ale już czytałem i jutro będziemy z tym walczyć :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmień tire Force na poniżej. 40

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmieniałem już i powiem, że clipping znika dopiero jak mam TF ust na 10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się