Mariusz B

Jak ustawić FFB W Poject Cars

150 postów w tym temacie

A jak wtedy z efektami ffb ? Bo ja mam na 15 i jest dobrze , ale nie robiłem resetu po patchu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż.. słaby jak barszcz :( dziś będę kombinował także wszystko się okaże.. To lepiej nie rób resetu jeśli FFB Ci odpowiada ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaką masz kierownicę firma i model ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam GT2 wiec chyba podobne one są do siebie pod względem FFB. Ja ustawiam TF na 15 a w kierownicy siłę FFB zmieniam pod auta od 80 do 100 może sprawdź u siebie w ten sposób, i tego clipingu nie mam . O ile dobrze definiuje Cliping- po puszczeniu kierownicy zaczyna latać lewo prawo sam z siebie??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mariusz cliping widać na wykresie... jak masz włączony widok telemetrii, na skraju jest zupełnie płaski... to o czym piszesz to deadzone removal. Wtedy kierownica lata jak szalona gdy jest za wysoki.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale u mnie zaczyna latać jak zwiększam TF (zaczyna mocno ciągnąć do środka) a nie dead zone removal

A tak łopatologicznie jak to czuć na FFB? jak jest cliping a jak go nie ma?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak jest cliping to np. na łuku nie czujesz nierówności asfaltu i części tarek... albo niedokładnie. Bo cała siła ffb idzie na siłę skrętu i kierownica nie jest wstanie wygenerować więcej żeby dać resztę efektu. wcześniej w wątku jest film który to pokazuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tym wykresie widać jak clipping dochodzi do wartości maksymalnych wówczas do kierownicy nie są już wysyłane żadne sygnały tylko po prostu kiera się siłuję z Tobą. Przy wartości maksymalnych clippingu najeżdżając na tarkę już jej nie czuć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok jest dobrze :) ust Jacka + Folder 4. Bumps Plus + TF ust. na 15. Clipping występuje, ale bardzo rzadko także czuć teraz bardziej nierówności oraz co dość ważne czy koła tracą przyczepność :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z ciekawości ustawienia A B C czy D?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomessi to widzę ze masz te same ustawienia co ja ;), wiec może reset ffb, u mnie nie potrzebny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli robiłeś reset po patchu 1.4 to raczej nie musisz resetować ust kiery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po 1.4 robiłem reset, teraz nie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłem właśnie ciekawą rzecz - wszedłem w dzisiejszą grę online stworzoną przez Mariusza i zauważyłem, że FFB jest jakiś słaby. Pomyślałem, że to może wina warunków i ustawień auta, że mało co da się wyczuć. Pojeździłem tak całą sesję i jeszcze godzinę, aż w końcu wyszedłem z rozgrywki i wszedłem w zwyczajny trening. I zdziwienie - te same ustawienia, ale kompletnie inne wrażenia - FFB silny i pełna gama wrażeń.

Przypomniało mi się, że podobnie miałem przy ostatnim wyścigu GT3 - treningi super czucie kierownicy, a online przy okazji wyścigu nagle auto prawie bez czucia - jakbym się ciągle tylko ślizgał albo zmniejszył FFB o 50%.

Zauważył ktoś coś podobnego?

Ciekawy jestem jak będzie w niedzielnym wyścigu (mam nadzieję, że uda mi się na niego zdążyć).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłem właśnie ciekawą rzecz - wszedłem w dzisiejszą grę online stworzoną przez Mariusza i zauważyłem, że FFB jest jakiś słaby. Pomyślałem, że to może wina warunków i ustawień auta, że mało co da się wyczuć. Pojeździłem tak całą sesję i jeszcze godzinę, aż w końcu wyszedłem z rozgrywki i wszedłem w zwyczajny trening. I zdziwienie - te same ustawienia, ale kompletnie inne wrażenia - FFB silny i pełna gama wrażeń.

Przypomniało mi się, że podobnie miałem przy ostatnim wyścigu GT3 - treningi super czucie kierownicy, a online przy okazji wyścigu nagle auto prawie bez czucia - jakbym się ciągle tylko ślizgał albo zmniejszył FFB o 50%.

Zauważył ktoś coś podobnego?

Ciekawy jestem jak będzie w niedzielnym wyścigu (mam nadzieję, że uda mi się na niego zdążyć).

Miałem tak wcześniej przed pstch'em, na Q ok [OK HAND SIGN] ale w wyścigu bez czucia. Pomógł reset kontrolera i jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podzielił by się ktoś konkretnym setupem do T500rs.  Ustawiam wszystko według poradnika, ustawy AA czyli najmocniejszy ffb, tire Force 130, fbb w grze oczywiście 100 master scale jak zwiekszam to tylko telepie kiera przy środku mocno. Ogólnie słaby fbb jak na taki sprzęt.

Dodam platforma ps4. 

Korzystałem nawet z ustawień z neta z różnych forów, co niby ustawienia wymiatają ale dalej słabo, lekkie opory.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję również zrobić reset ust. kierownicy oraz FFB i później ją od nowa skalibrować itp. Później wprowadzić proponowane ustawienia od Jacka Spade.

Na tą chwilę używam Folderu 6. Bumps Plus - Classic + ust. (D) i jest naprawdę fajne czucie :D W autach typu Caterham FFB momentami jest tak mocny jak powinien :D

W grze FFB ust - 100, Opór opon ust - 100

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ustawiłem jak kazaliście Formuła A , Jack formula A, folder 6, wszystko przestawione i jest lepiej ale jedna rzecz mnie dobija , trzepie kierownicą w granicach środku, martwa strefa na 0, removal deadzone na 0,0 . Nie wiem co jest grane?

Robi łem reset ustawień, mam najnowsze stery, kierownica nówka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spr na innym aucie typu Caterham. Jak masz ust ogólne ust FFB - klasyczne??? Na pewno coś jest nie tak podobny problem miałem w Assetto Corsa w Formule Renault 3.5 kiera latała lewe-prawo w centralnym położeniu pomogło zmniejszenie FFB, a tu może trzeba zmniejszyć opór opon...

Musiałbym spr jak jest u mnie bo po patchu 3.0 nie jechałem jeszcze Formula A.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbowałem te co ty masz z folder 6 i chyba jeszcze 66%.Musze sprawdzić może inny samochód ale czemu fa się nie da jechać?  Jak mi zacznie juz miotac kiera to masakra, teraz nie wiem czy coś z nią nie tak czy z grą coś nie tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ustawiaj tire force wyżej jak 100 , jak przy tych ustawieniach miota ci mocno to zmniejsz tire force niżej i niżej aż znajdziesz kompromis. ja pamiętam że po jednym patchu tire force miałem ustawione na 26 tylko

Ale do thrusta TR500 to polecam te na czerwono w ustawieniach kierownicy i FFB (już w grze)

Relative Adjust Gain-----(A) 1.30 - (B) 1.20 - © 1.15 - (D) 1.10

Relative Adjust Bleed--------0.10 ------ 0.10 ------0.10 ------0.10

Relative Adjust Clamp ------1.15 ------ 1.10 ------1.03 ------0.95

Soft Clip (Half Input)---------0.50 ----- 0.80 ------1.10 ------1.29

Soft Clip (Full Output)--------1.39 ----- 1.29 ------1.20 ------1.10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!