Mariusz B

Jak ustawić FFB W Poject Cars

150 postów w tym temacie

Też miałem TF ust na 26 bo występował taki clipping, że szok.. Bodajże po przed ostatnim patchu dodali opcje wyboru ustawień FFB w starym stylu z wersji gry 1.0 i patcha 2.0 oraz aktualne ust (nad TF). Ja mam ust na klasyczne. Może zrób wszystko spokojnie jeszcze raz od nowa.. raczej nie wskazuję na awarię kieraka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jak mam ustawić klasyczne, jak tylko coś rusze to wskakuje na zwyczajne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i dobrze tak ma być ustawiasz klasyczne i je modyfikujesz ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem czy dostałeś wiadomość PW ja mam na T500RS TF na 85 ustawione reszta jak w opisie na stronie Jack;a w wersji "D" jak podał Mariusz i jest bardzo dobre czucie bez clippingu a w niektórych autach mam wrażenie, że kiera mi ręce urwie ... Jedyne co mnie czasem drażni ale to zależnie do auta to promień skrętu mam wrażenie, że czasem jest zbyt mały owszem da się to w setup'ie auta zmienić trochę ale nie podoba mi się to :P ledwo ruszysz kierownicą i auto leci ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się klasyczne po ustawieniach suwaków zamieni się na zwyczaje :) także ust na początku na klasyczne, a później ustaw odpowiednie suwaki.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, mam pytanie , gdzie w ustawieniach gier będę widział te zmiany (np po wrzuceniu do dokumentów gry folderu ,,3.  66% SopLateral,, z nazwą ,,FBB,, ). Chcę zobaczyć czy faktycznie mi się coś zmienia bo nie mam pewności :) I co polecacie ewentualnie zmienić w ustawieniach gry, śledziłem cały wątek ale chciałbym żeby ktoś po polsku napisał które opcje ewentualnie zmienić dodatkowo i na jakie wartości :)

Mam DFGT i ustawienia w panelu takie, chyba standardowe.  

21086386048_a2eb297c60_b.jpg

Sorry za prostackie pytania ale ostatnio czasu nie mam żeby siedzieć i szukać wszystkiego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak,owo telepanie kierownica (akurat w przypadku Formula A) zniknęło po pozmniejszaniu master scale . Tire force zostawiłem na razie na 100. Jest tylko mały problem bo w końcu nie telepie tą kierą w granicach środka,tylko znowu wtedy stawia naprawdę znikome opory, a wolałbym używać ciutkę wiekszej siły aby wprowadzić koło w skręt.

Nie wiem czy ja mam takie duże wymagania co do FFB ale chyba nie. Ustawienia J Spade jakoś mi nie podchodza, poustawiałem wszystko sam.

W Formaula A jeszcze ten ffb do przeżycia ale jak w innych samochodach będe musiał go tak minimalizować to dzięki.

Muszę spróbować ustawić Dtm bo przecież liga się szykuje.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc wszystkim, jak macie jeszcze coś do napisania ciekawego odnoście ustawień ffb to chetnie skorzystam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, mam pytanie , gdzie w ustawieniach gier będę widział te zmiany (np po wrzuceniu do dokumentów gry folderu ,,3.  66% SopLateral,, z nazwą ,,FBB,, ). Chcę zobaczyć czy faktycznie mi się coś zmienia bo nie mam pewności :) I co polecacie ewentualnie zmienić w ustawieniach gry, śledziłem cały wątek ale chciałbym żeby ktoś po polsku napisał które opcje ewentualnie zmienić dodatkowo i na jakie wartości :)

Mam DFGT i ustawienia w panelu takie, chyba standardowe.  

21086386048_a2eb297c60_b.jpg

Sorry za prostackie pytania ale ostatnio czasu nie mam żeby siedzieć i szukać wszystkiego :)

Jak wrzucasz ustawienia do owego folderu, to w grze nie widać zmian, ale czuć :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze raz głupie pytanie:) Co zrobić aby ruchy na kierownicy pokrywały się z tymi w grze, coś bawiłem się i wyszły różne cuda :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy konfigurowałeś kierownicę w grze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w opcjach Advanced jest taka funkcja... ale ja mam wyłączoną na stałe przy FOV 50 i tak jej nie widać

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ,konfigurowałem w grze, dlatego cudów narobiłem i szukam w miarę optymalnego rozwiązania do bezstresowej gry :)

w sumie już jest fajnie , ustawiłem FF na siłę 70% i jest gites. Wy gracie wszyscy z ustawionym na 100% ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W grze tylko i wyłącznie 100 procent. Tak pisze praktycznie wszędzie.

Ja wyeliminowalem telepanie kiera zmniejszając master scale i tire Force na 100. Mam tylko dalej problem bo ffb nie jest wcale mocny, lajtowo kręcę jedna ręką, czy to normalne?  W granicach środka, myślę jakieś 30 stopni nie czuje oporów praktycznie wogole, jest strasznie luźno, można to jakoś zniwelować ? 

Jak zwiększam tire Force czy master scale to znowu telepie, najbardziej zauważalne w formula a ale w clio cup tez występowało. 

Kolejna rzecz, czy clipping występuje tylko gdy kreska osiągnie maksimum, mnie czasami zdarza się, że jest na 3/4 wysokości, najezdzam na tarke, słyszę specyficzny dźwięk ale na kierze nic. 

Kolejna dziwna rzecz czy na kierownicy mogę wyczuć poślizg tylnych kół, sprawdzałem wszystkie ustawienia, od Jacka, kręcę baki na torze, gumy zwijam aż miło, a na kierze żadnego telepania? Wtf?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opcja removal dead zone czy jakoś tak ustaw na 0.1 lub testuj do 0.4 powinno usunąć luz. Domyślnie jest na 0.0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam ustawione na 70-80% FFB w grze i czuję normalnie fajnie , przy 100% lata kierownica okrutnie lata , przy odbijaniu np z lewej na prawą stronę prze sekundę czuć luz żeby potem znowu mocno rzuciło kierownicą :D Kurczę ciężko opisać wrażenia tak żeby jasno to wytłumaczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będę miał czas to się dzisiaj pobawie ta martwa stefa. 

Ja mam dokładnie tak samo przy tym odbijaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdziłem swój dead zone programem wheelcheck i według niego powinienem ustawić 0,5 tak też zrobiłem. Dead zone Fall off, ta druga opcja martwych stref na 10,wtedy dopiero czuje jakiś opór od razu przy ruszeniu kołami.  Pojawił się niestety kolejny problem z kiera, po 15 minutach grania zanika ffb, praktycznie go nie czuje, nawet po restarcie sesji. Natomiast gdy zatrzyman samochód w miejscu to opory są ok, czuje je porostu.  Teraz nie wiem czy coś z chłodzeniem kierownicy, chociaż jak nie gram 10min, to znowu opory eleganckie, czy może to wina jakiś ustawień.  W profilu mam fbb na 60/100/100/0/0 i by the game. Większość poradników na necie tak zaleca. Reset kiery w grze, tez nic nie daje po zaniku odczuć fbb.  Nie wiem teraz czy wysyłać kiere na gwarancję, podobna sytuacje miałem wcześniej w t300.

Ja mam ustawione na 70-80% FFB w grze i czuję normalnie fajnie , przy 100% lata kierownica okrutnie lata , przy odbijaniu np z lewej na prawą stronę prze sekundę czuć luz żeby potem znowu mocno rzuciło kierownicą :D Kurczę ciężko opisać wrażenia tak żeby jasno to wytłumaczyć.

Mam pytanie odnośnie tego luzu, czy powinien on występować, czy jest nie prawidłowe zachowanie.

? Mam dokładnie tak samo przy szybkich szykanach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to normalne, kilka jak tracą przyczepność to ffb się luzie jak odzyskują to szarpnie kierownice. I jeszcze jedno jak zaczynasz grę masz mocny ffb i to normalne, normalne też jest ze po jakieś czasie ffb słabnie bo opona się zużywa bo paliwa mniej itd. Możesz częściowo to zniwelować w ustawieniach w setupie w zakładce ffb i pierwszy parametr który jest domyślnie ustawiony na 26 zwiększyć o np. 10 czyli do 36 lub więcej mniej, to juz musisz pokombinować, to odpowiada wlaśnie za czucie ffb z obciążonym czy tam tracącym ciężar pojazdem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra Mariusz ja rozumiem ale wracam do pit stop, wyjazd na tor, a tutaj dalej slabiutko, nie jak np 15 min temu jak włączyłem grę, to raczej normalne nie jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No trochę dziwne, moja rada sprzedaj konsole i dawaj na kompa tu jakoś lepiej to wygląda :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No z tego co widzę, to na kompie lepiej to wygląda, nie ma takich problemów, gotowe pliki itp. 

Jeszcze zobaczę do końca tygodnia czy da się z tym coś począć, a jak nie to na gwarancję, czytałem wielu ludzi ma problemy z chłodzeniem silnika, a truthmaster ma na to wyje .,, olewaja trochę klienta.  Każą sprawdzić czy wszystkie efekty działają, jak tam to wszystko ok, trochę to śmieszne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TR500 nie powinna się przegrzewać, akurat ona to pancerna jest

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No widzisz nawet czołg się może przegrzac.  Kłopot jest w czym innym może jakieś  sterowanie chłodzeniem, sterowniki mam najnowsze, chociaż nie wiem czy w przypadku konsoli ma to znaczenie. Dzisiaj kombinuje z ffb i miałem trochę lepiej, aż tak nie slabla.  No zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz