Mariusz B

Jak ustawić FFB W Poject Cars

150 postów w tym temacie

Okay, znalazlem problem dlaczego i mam nadzieje ze bedzie dzialal dlugo. Gdy ustawie przelozenie ukladu kierowniczego na najszybsze to zaczyna sie problem wystarczy o jeden punkt wiecej czyli wolniejsze przelozenie problem po wylaczeniu konsoli i ponownym wlaczeniu znika. Na szczescie latwo sie z tym uporalem. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

już nie teraz używam innych bo mam inną kierownicę miałem Fanateca teraz ma Thrustmastera TX. Czekam na trochę wolnego czasu żeby zrobić jakąś aktualizację poradnika bo się tez po patchach zmieniło trochę.

A ty Ajs jaką masz fajerę??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie mam pytanie odnoście konfiguracji Logitech g920.  Skręcając kierownicą od jednej skrajnej pozycji do drugiej w pozycji 0 występuje wyraźny luz. Jest to trochę irytujące podczas jazdy.

Ustawiając FFB kierowałem się wskazówkami z forum. Ale nigdy nie udało mi się ustawić w taki sposób aby skasować ten luz.

Czy jest to przypadłość tej kierownicy czy ustawień? Czy może po prostu wada kierownicy?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakie masz martwe strefy kierowania w konfiguracji sterowania ? jak masz martwą strefę powyżej zera to na pewno będzie luz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli o te ustawienia chodzi, to mam ustawione na 0. Ewentualnie jak wrócę z pracy to wkleję screeny z ustawieniami.

attachment.php?attachmentid=200467&d=143

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest logitech i każdy ma luz od g 25 i mieć będzie że względu na zastosowany mechanizm ffb tj. zębatki. Tylko na paskach nie ma luzu.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Spoiler

To o tym luzie pisza na polygami że ?

Realistycznego siłowego sprzężenia zwrotnego (znanego też jako Force Feedback). Pozwólcie, że podeprę się informacją prasową: „własny mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego o dwóch silnikach zapewnia realistyczną symulację prowadzenia samochodu, z uwzględnieniem przesunięcia jego ciężaru, zmiennych warunków drogowych, czy zużycia opon. Pozwala to doświadczyć nadsterowności, podsterowności czy utraty przyczepności. Dzięki przekładni ze spiralnymi kołami zębatymi, wzorowanej na przekładniach stosowanych w samochodach, grający odczują wyjątkowo płynne, ciche i precyzyjne działanie układu kierowniczego. Dodatkowo, aby maksymalnie zwiększyć kontrolę, G29 została wyposażona w mechanizm eliminujący luz zarówno na kierownicy, jak i w pedałach.” Brzmi fachowo.

http://polygamia.pl/gotowi-na-zakup-kierownicy-drozszej-od-konsoli-logitech-przygotowal-nowe-kolka-dla-playstation-3-i-4-oraz-xboksa-one-pc-tez/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logitech to może sobie pisać różne bzdury ;) . A ludzie to łykają , bo kupują g25/27 z nowym numerkiem jako nowa technologia a to gówno prawda. Jedyne co jest inne to zewnętrzny wygląd obręczy. I naj śmieszniejsze że każą sobie płacić za to jak za zborze lol. Kierownica warta 700 zeta a oni każą sobie płacić po 1400 to się nazywa marketing ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
58 minut temu, Mariusz B napisał:

Logitech to może sobie pisać różne bzdury ;) . A ludzie to łykają , bo kupują g25/27 z nowym numerkiem jako nowa technologia a to gówno prawda. Jedyne co jest inne to zewnętrzny wygląd obręczy. I naj śmieszniejsze że każą sobie płacić za to jak za zborze lol. Kierownica warta 700 zeta a oni każą sobie płacić po 1400 to się nazywa marketing ;)

No to chyba wszystko jasne w temacie. Dzięki za cenne informacje.

pozdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,
Który parametr może odpowiadać za to, że powyżej 160ml/h zaczyna trząść kierownicą (lewo i prawo o ~5 stopni). Nie da się tego utrzymać.
Samochód nie wpada w poślizg, nie tracę nad nim kontroli, tylko trzęsie i jadę takim malutkim zygzakiem.

Gdy jadę poniżej, to jest w miarę ok.

Samochód: Formula A.

Ustawienia jak w tym filmie , tylko zmniejszyłem "Kąt nachylenia wahacza" do 17.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz za duży deadzone removal range. To jest w ustawieniach głównych kierownicy. W te ustawienia do samochodu, co koleś na filmie zmienia, można się bawić jak jeździsz tylko jednym autem. Jak nie chcesz dla wszystkich aut sam robić to polecam Jacka Spadea z oficjalnego forum. Na PC rozpakowujesz pliki a na konsoli, o ile się nie mylę, są excele

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki ;)

Deadzone removal range, to po polsku? :)
Pobrałem najnowszą paczkę od Jacka. Po za wrzuceniem wybranego folderu do dokumentów, coś jeszcze trzeba zmienić?
Mam Logitech DF GT.

Z pierwszego nic nie rozumiem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co to zmienia? i czy cos jeszcze w ffb ustawieniach przestawiałeś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jakby trochę łagodniejszy FFB.. czyt. bardziej czuć drogę ;) Wcześniej śmigałem na folderze nr 6, ale i tak ciężko wyczuć znaczące różnicę..

Reszta ust bez zmian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomessi rozumiem  ,żeby pliki Jacka dzialaly musze je wkieić i zmienić nazwe na FFB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkąd przesiadłem się z G27 na T300 szukałem jakiegoś racing sima żeby móc maksymalnie wykorzystać ffb TMa. Zainstalowałem demo rFactora 2 o którym słyszałem/czytałem wiele dobrego na temat fizyki zachowania się pojazdów oraz właśnie ffb. Po uruchomieniu i podstawowej konfiguracji przeżyłem szok! Dotychczas nie sądziłem, że wirtualną jazdę samochodem można tak zbliżyć do realiów. Czułem w rękach poprzez kierownicę wszystko co trzeba: blokujące się koła podczas hamowania, utrata przyczepności, faktura nawierzchni, temp. i różne ciśnienia opon. Po powrocie do pCars... tragedia... tu się nic nie dzieje, nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Nie uważam pCars za najlepszego sima ale lubię to giere więc się uparłem, że muszę coś zrobić z ffb. Po długim i mozolnym studiowaniu materiałów dostępnych w sieci (filmy, fora itd.) oraz pracy własnej w opcjach ffb w grze, doszedłem do ustawień z których jestem na tyle zadowolony, że pozwalają mi dalej cieszyć się z jazdy w pCars.

Dla zainteresowanych wrzucam screeny moich ustawień.

Dwm-2016-08-29-17-47-03-94.jpg

Dwm-2016-08-29-17-47-09-21.jpg

pCARS64-2016-08-29-17-47-59.jpg

pCARS64-2016-08-29-17-48-06.jpg

pCARS64-2016-08-29-17-48-18.jpg

pCARS64-2016-08-29-17-48-45.jpg

pCARS64-2016-08-29-17-48-49.jpg

Edytowane przez Orzeł Motorsport

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

akutalizacja ustawień FFB pod rożne kierownice w pierwszym poście :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam, mam prośbę  powie mi ktoś dokładnie które z opcji poniżej  odpowiadają polskim opcją meni gry   ( chodzi mi żeby było wiadomo konkretnie za które opcje (polskie w polskim meni odpowiadają  )  z góry bardzo dziękuję i szczęśliwego nowego wszystkim :D

SoP Scale 
SoP Lateral
SoP Diff
SoP Damp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam.. proszę o pomoc, wgrywam ustawienia Jacka, próbuję jak mogę i nic nie pomaga..... samochód wpadnie ledwo w poślizg i już nie da sie go z tego wyciągnąć czy kontra czy całkowicie w drugąstronę... nie przypomina mi to w ogóle realiów, czy może ktoś wysłać screena swoich ustawień kierownicy - jak najlepszych.. jestem posiadaczem t500rs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak się często kończy jazda tylnym napędem w realiach.

Spróbuj różne kąty obrotu kierownicy. Ustaw 1080 na t500 i koryguj w kalibracji, powinno pomóc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obecnie używam ustawień JackSpeed ...Alt_low

Gain 100

Volume 46

Tone 50

Fx 50

T500+F1

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta