UniCroN

Problemy ligi.

107 postów w tym temacie

Panowie, znowu zaczyna się robić chu..... nia. Frekwencje słabe, są dwa dni ścigania - piątek i niedziela. W oba te dni tak naprawdę ściga się łącznie 7-8 osób. I jest to stała ekipa, która bawi się w simy i tak naprawdę nowych ludzi cały czas brak. 

Jakie są tego przyczyny ? Rozumiem jak ktoś nie może pojechać raz w jakiś dzień, no ale tak jak jest teraz to wygląda na to, że ludziom po prostu nie chce się jeździć w ogóle.

Wczoraj goniłem co sił do domu, przyjechałem trochę spóźniony ale i tak Mariusz mi napisał, że nie ma ludzi. Wkurzyłem się bo specjalnie tak swoje plany przestawiłem, żeby pojawić się na wyścigu. 

Ja jestem za zatrzymaniem wszystkich ewentów. Trzeba najpierw porozmawiać z ludźmi gdzie jest problem, ale nie Mariuszem, Tomessim czy Angelem bo ich obecności można być pewnym w największym stopniu. Musimy widzieć co reszta, Ci którzy nie jadą mają do powiedzenia. Przypuszczam, że może chodzić o samochody, ok to może być jeden argument. Ale serio co jeszcze ?

Porozmawiajmy na ten temat. Ścigamy się w tygodniu, zaprośmy ludzi, których widzimy na serwerach. Wpiszmy sobie gotowego posta i wklejajmy go na czat. Zaprośmy ludzi na facebooka czy na forum. Niech przyjdą zobaczą co tutaj robimy. pcars nie jest tak miły dla wszystkich jak iracing czy rfactor, ale też da się pobawić. 

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głównym powodem może być brak świeżej krwi :( Rozumiem, że każdy ma swoje życie, rodzina itp.. i czasami po prostu brak czasu. Ścigamy się w pewnym gronie 7-8 osób ale nie oszukujmy się jest to zdecydowanie za mało osób.. w przypadku gdzie odpada 2-3 kierowców robi się średnio fajnie jeśli chodzi o ściganie.

Była pewna rozmowa z Mariuszem aby połączyć siły z pewnym kolegą (Kondiash). Aktualnie jadą w piątki ligę WEC (GT3, LMP2, LMP1) z tego co się orientuję śmiga tam ok 8-10 osób. Jakby to połączyć i np wystartować w ich lidze można by rozpocząć jakieś rozmowy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też już wcześniej pisałem do niego, ale nic z tego za bardzo nie wyszło. Uważam że to dobry pomysł i jeśli poziom tam jest ok. to fajnie by było połączyć siły i zbudować jedną mocno obsadzaną w ludzi ligę.

Może zróbmy tak, że spotkajmy się wszyscy na ts-ie i porozmawiajmy na ten temat. Na te 15 min w ciągu tygodnia chyba każdy znajdzie czas. Np. środa 16.03.2016 godzina 21:00 ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzień i godzina mi pasuję także jestem w środę na TS :)

Ewentualnie co do tego Kondiasha to nie widzę problemu abyśmy wszyscy zainteresowani piątkowym ściganiem z naszego forum zapisali się do ich trwającej ligi WEC i zobaczyć po pierwszym wyścigi jak to wygląda. Wówczas można rozpocząć rozmowy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spoko postaram się być w środe. A ten Kondiash ma jakiś ts?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak Panowie... Urządzamy sobie dziś pogawędkę na TS o 21:00??? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postaram się być

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przestałem jeździć więc się wypowiem, problemem przynajmniej u mnie jest sama gra. Znudziła się i po patchach źle mi się jeździ.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co Ty gadasz przecież się dobrze jeździ

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może być problem tej gry.. grafika fajna, auta również fajne pod ligę, ale i tak brak chętnych.. bo gra oprócz tych dwóch aspektów nic więcej nie daje.. ma prawo się nudzić Ciężko jest kogoś zainteresować nowa ligą, A co dopiero przytrzymać przy lidze na dłuższy czas..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co więcej może oferować tego typu gra? Grafika, Multi, kwalifikacje, ba weekendowe sesje, Multi sie nie psuje już. Co więcej? Moim zdaniem rezygnacja z ligi większości osób Too właśnie mala frekwencja

Myślę ze ludz gdyby na lidze bylo z 16 osob Too byloby więcej chętnych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale że co ma oferować jeszcze , działa plazmowe , nitro ?? Dla mnie nic w niej nie brakuje. Fizyka dobra, Ffb dobry, warunki pogodowe rewelacja, system dobowy świetny, dobór aut dla mnie w sam raz, ja tam mógł bym tylko gt3 jeździć ;), zestaw torów też nie mną na co narzekać. Podejrzewam że zniechęca zbyt wysoki poziom rywalizacji i ciężko się nowym osobom odnaleźć, rygorystyczne zasady też raczej nie zachęcają. Wielu jeździło myślę off-line na jakimś poziomie w grze amator gdzie połowę roboty za nich robiła gra, wydawało się że się już umie jeździć a tu zonk bo model realistyczny i zupełnie inna bajka. Wielu osobom się zapewne wydawało że to będzie taki kolejny klon NFSa i że będą rządzić, a się okazało że to rasowy sim. Ja tam jak nie będzie z kim śmigać to będę jeździł sam bo gra daje mi wszystko to co powinna gra wyścigowa. Mogła by być wiadomo lepsza zwłaszcza z opcjami sieciowymi, ale Panowie czy wy naprawde uważacie że a Assetto czy w Rfaktor 2 jest lepiej?? Ja wiem że nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem rezygnacja z ligi większości osób Too właśnie mala frekwencja

Myślę ze ludz gdyby na lidze bylo z 16 osob Too byloby więcej chętnych

I chyba tu pies pogrzebany.. Jak można zachęcić ligą gdzie w wynikach widnieje 5 osób..?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mariusz,bez urazy, ale z tym "rasowym simem" to pojechales :) Mnie ogolnie nie ciagnie do tej gry, wlasnie ze wzgledu na bardziej arkadowe prowadzenie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomi nie gadaj że bardziej rasowy jest Raceroom :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz dopiero tu zajrzałem. Uradziliście coś? Na dobry początek można by się zgadać na przestawienie u nich i u nas piątków na cykl 2-tygodniowy i wzajemne pozapisywanie się do lig.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odrzucajace jest to że jest dziwny feeling prowadzenia, i za bardzo rzuca na zimnych oponach. Wole rFactor 1 i Race 07. Tam było super, a Project CARS to teraz dla mnie jest na 10 minut jazdy bo się nudzi i denerwuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rfactor 1 to trup tak samo jak race07 bo nie były w stanie tego symulować co PCars, tamte tytuły to jak Arcadówki do PCarsów jak by miał porównywać ilość symulowanych części które mają wpływ na jazde, i nawet wspomniana przez Ciebie temperatura ma wpływ a tam na jedno kopyto. Ogólnie jeden gościu z simracing.pl grzebał i wygrzebał ze tylko Raceroom i PCars mają własciwe dane w autach GT3 a reszta simów ma dane z kosmosu ;) to tak odnośnie PCars i że to Arcadówka bardziej. Tak samo Pcars ma nawet zaszczepioną fizykę uszkodzenia zawieszenia które to można udupić na kerbach i nie będzie już tak się auto prowadziło jak powinno. Ale lepiej nazwać Arcadóką bo gra ma też ładną grafikę a jak wiadomo prawdziwy simracer jeździ na kompie o mocy kalkulatora i nie można pogodzić grafiki i fizyki hehe...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najwiekszym problemem PCars jest FFB. Dobry FFB to jest podstawa w simach a na domyslnych ustawieniach nie da sie jezdzic. Skonfigurowanie tego dziadostwa zajelo mi 2 miesiace i jest na tyle ok, ze ogarniam 320TC na zimnych kolach ;). Obstawiam, ze dalo by sie cos jeszcze poprawic ale boje sie dotykac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

FFB to utrapienie od samego początku gry.. 2 miliony suwaków ;) ogólnie fajnie, ale jak normalny użytkownik ma to sam ust.. pomijam fakt ustawić pod każde auto inaczej :P Dobry kierunek masz tyle suwaków aby tak ust abyś czuł każdy centymetr toru oraz zachowanie auta.

Jack Spide trochę pomógł, ale nie każdemu te ust przypasują.. Druga sprawa każdy ma inną kierownice i lubi inaczej czuć FFB.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi się dobrze jeździło na fanatec gt2 i teraz na thrustmaster na setach jecka spade więc chyba nie taki duzy to problem, jak się chce poszukać w necie to jest to do zrobienia w 10 minut :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta, tylko nie polecam szukac na oficjalnym forum. 550 stron ciezko ogarnac w 10 min.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piszac, ze to arkadowka mialem na mysli wrazenia z jazdy. Jezdzilem w iracing, asseto, lfs, rbr i teraz r3e. Zapowiadali, ze to zajebisty sim bedzie, gdzies nawet czytalem ze byc moze konkurent iracing :D Fakt jest taki, ze simem jest pod wieloma wzgledami ale modelem jazdy sie po prostu zawiodlem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz