tomessi

Nasze kokpity oraz miejsca do grania, rozwiązania itp.

18 postów w tym temacie

Postanowiłem stworzyć taki temat bo zawsze można się zasugerować jakimś projektem kokpitu jeśli planujemy takowy zbudować lub po prostu pokazać nasze simracingowe gniazdko :D 

W wolnej chwili w pracy ;)

28111018643_6587946877_b.jpg

Mały upgrade mojego kokpitu :)

28111031363_dc91c334e9_b.jpg

28442299500_c6ff9511c9_k.jpg

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem że ten LG idealnie tam pasuje :D A co do całego siedziska, no prezentuje się nieźle 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie tak to wygląda. Plany na następny tydzień:

-Szerszy blad pod kierownice i monitor   -2 noga (jenak nie stabilne) :D                  -Bardziej pochylić pedały.                           -Tv 42 lub 3x22

@tomessi Ta aplikacja na telefon jest darmowa? Czy można u ciebie zamówić taki panel? Oczywiście płatne :D

20160802_203642.jpg

20160802_180128.jpg

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe plany :)

- No nieźle, że to się trzyma na jednej nodze.. dwie nogi na pewno będą lepiej to trzymać, a wiadomo, że drewienko jest mniej stabilne niż metal.. ale u mnie o dziwo stabilność mnie bardzo zaskoczyła po zrobieniu kokpitu, a tak się bałem..

- Pochylenie pedałów również na plus u mnie super się to sprawdza.

- Jeśli masz miejsce to chyba wybrałbym 3 x 22 (chyba wybór też zależy jaką posiadamy kartę), ale 42 też wydaje się dobrym pomysłem :)

- Aplikacja DashMeterPro jest płatna, ale tu jest kilka bezpłatnych aplikacji http://www.projectcarsgame.com/apps.html

- W sumie można ok 3-4 h godz pracy, ale u mnie ciężko z czasem.. button boxa robiłem w wolnej chwili w pracy bo w domu ciężko o chwile spokoju ;) koszta (pad 21zł + części ok 70zł) Jeśli brakuje przycisków to polecam.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomessi to ją bym prosił wymiary kokpitu i desek , najlepiej cały projekt :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomessi, jak masz zamocowany telefon do TMa? Szukam jakiegoś nie "inwazyjnego" sposobu mocowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też to mam ale akurat uważam że to takie sobie bo tablet, telefon lata trochę na tym, i lepsze by było coś na sztywno. Ja akurat do bazy przykleiłem na silikon uchwyt do telefonu na sztywno i super się sprawdza, a tablet na tym pręcie mam z boku bazy i jest ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 3.08.2016 o 11:07, Mariusz B napisał:

Tomessi to ją bym prosił wymiary kokpitu i desek , najlepiej cały projekt :)

Projektu nie miałem.. Zasugerowałem się innym bardzo podobnym projektem bo ogólnie taki mi najbardziej pasował :) był mały szkic i tyle.. 

Wymiary i umiejscowienie półki nad kierownicę były mierzone już pod moja osobę.. szerokość kokpitu jest uzależniona od szerokości szyn w foteli, u mnie akurat 42 cm. Długość kokpitu 135 cm.

Najważniejsze elementy: dwie długie deski o dł. 135cm, szer. 3,8cm, oraz wys.8cm. Boczne deski trzymające półkę to identyczne deski, ale odpowiednio szerokie.

Ogólnie wymiary są orientacyjne i mogą się różnić.

Budowę zaczynamy od fotela.. wówczas znamy już szerokość kokpitu reszta już zależy od naszego wzrostu i preferencji.. Ja akurat mam 180cm wzrostu i jest idealnie.. Mam jeszcze możliwość przesunięcia fotela do tyłu, dla wyższych osób lub do przodu dla osób niższych ;)

Wykorzystane materiały do połączenia desek: wikol, wkręty do drewna, śruby, nakrętki, podkładki oraz kątowniki pod półkę gdzie jest kiera + pod pedały aby uzyskać odpowiedni kąt.

Jak będziesz miał w planach taką zabawę to śmiało pomogę, podpowiem ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
On 17/08/2016 at 2:19 PM, Mariusz B said:

Też to mam ale akurat uważam że to takie sobie bo tablet, telefon lata trochę na tym, i lepsze by było coś na sztywno. Ja akurat do bazy przykleiłem na silikon uchwyt do telefonu na sztywno i super się sprawdza, a tablet na tym pręcie mam z boku bazy i jest ok

Podrzuć jakieś zdjęcie jak to wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tak to mniej więcej u mnie wygląda,. przyklejone jakimś klejem bezbarwnym z obi

Ps. sorry za kurz ale mam remont w domu i jest to wszędzie :/

DSCF2740.JPG

DSCF2741.JPG

DSCF2742.JPG

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejsze, że się trzyma :)

Ja mając tel w uchwycie to nalepiłem okrągły rzep na beze aby przyklejał się fajnie tel do bazy.. takie małe zabezpieczenie które spełnia moje oczekiwania ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja nie mam żadnego uchwytu tylko mój stary samsung s4 mini idealnie pasuje ( na wcisk ) do obręczy T500...:D

Nic nie przeszkadza w jeździe.IMG-20160829-WA0000.jpg

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O ‎2016‎-‎08‎-‎29 o 21:50, KaczyVR6 napisał:

A ja nie mam żadnego uchwytu tylko mój stary samsung s4 mini idealnie pasuje ( na wcisk ) do obręczy T500...:D

Nic nie przeszkadza w jeździe.IMG-20160829-WA0000.jpg

Cześć, jaką apikację najepiej zainstalować na telefonie Windows 8,1 lub android, żeby mieć V huda a u was Panowie.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na windiws jest darmowy vhud ale nie wiem czy na 8.1 będzie działać. Na pewno dzuała na win10. Może zrób upa telefonu do win10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że jest wątek do chwalenia się to i ja się przyłączę. Jakoś rok temu z tego PS_Messages_20170209_170908.jpg

Zrobiłem to 

PS_Messages_20170209_170948.jpg1PS_Messages_20170209_170926.jpgPS_Messages_20170209_170934.jpg

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz