Mariusz B

Dashbordy/Hudy aplikacje simracingowe na telefony/tablety

28 postów w tym temacie

Jakie polecacie i używacie aplikacje na telefony / tablety / komputery do simracingu. Darmowe płatne itd foto lub filmiki mile widziane :D

Ja używam płatnego DashMeterPro cena koło 30 zł link do aplikacji DashMeterPro

Dziś odkryłem fajną aplikacje na windows 10 a że mam tablet z win10 to fajnie działa przez port UDP pCars vHUD w niej podoba mi się że jest live timing i wszystko to co w DashMeterPro czyli telemetria live. i najlepsze że na win10 aplikacja jest darmowa a na androida kosztuje koło 7 zł. Fajna opcja tego programu żę wysyła logi z kwalifikacji i z wyścigu do pliku który można umieścić na odpowiedniej stronie z taką możliwością

screen-1.png

screen-4.png

screen-2.png

screen-3.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam dashmeterpro :D i raczej nie wyobrażam sobie jazdy bez tego.. Fajnie, że appka działa w Assetto Corsa oraz w Project CARS :D Nawet jak śmigaliśmy ligę w R3E to musiałem zakupić odpowiednia wersje dashmeterapro do tej gry :)

Niecałe 30zł za taką appke, którą każdy konfiguruje pod swoje preferencje to uczciwa kwota :) także polecam bo warto.

A tu kilka innych przydatnych appek do pC  :) -------> http://www.projectcarsgame.com/apps.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znowu sie troszeczkę pobawiłem darmowym pCars vHUD i logi które wysyła można otwierać w Exelu i są wszelkie informacje, kolejnym fajnym ficzerem jest.... możliwość przypisania przełacznia ekranów do UWaGA kierownicy :D tak do kierownicy :D dzięki temu można przełączać informacje na ekranie bez odrywania rąk od kierownicy ,dział i sprawuje sie to bardzo dobrze , ja ustawiłem to na ten sam przycisk do zmieniania informacji co w wirtualnym aucie ekran MOTEC czyli strzałeczką (od krzyżaka ) w prawo . Jedyna wada to tak że mój 10" Hybryda 2w1 jest trochę duży i za cholekę nie wiem jak go umieścić w zasięgu wzroku hehe... będziemy myśleć nad tym ;) 

Można jeszcze wgrać np taki widok Huda 

RenaultSportPreview.png

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A możecie Panowie polecić jakąś apkę na "ajFona"? Bo z tych co widzę to Android ewentualnie Win.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 hours ago, tomessi said:

http://www.projectcarsgame.com/apps.html tu jest kilka na ajfona miedzy innymi fajna appka pCars Dash for Project Cars.

Dzięki Tomessi. Zainstalowałem Race Car Dash. Apka działa dobrze chociaż obawiałem się czy nie będzie zamulać na moim starym iPhonie 4S. Ekran jest prosty i czytelny z podstawowymi informacjami (chociaż przydałoby się więcej info). Do tego prosta konfiguracja, wystarczyło tylko w pCars włączyć funkcję UDP w ustawieniach gry.

Teraz muszę jeszcze tylko skombinować jakiś uchwyt i będzie można śmigać jak pro B|

GOPR2635.jpg

GOPR2638.jpg

Edytowane przez Orzeł Motorsport
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Orzeł Motorsport możesz zrobić zdjęcie mocowania tego telefonu?  Bo chciałem tak samo zamontować ale w t500 telefon jest za wysoko bo osłona gumowa naby przeszkadza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to super profesjonalne mocowanie na: "słowo honoru" :P Tzn. telefon sobie stoi na pierścieniu od kiery :P

Prawdopodobnie jutro będę miał jakieś mocowanie do tela to jak to ogarnę to wrzucę jakies foty ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obecnie zastanawiam się nad zakupem aplikacji Hud Dash lub pCars Dash na Androida. Apka będzie działać z Project Cars na PS4. W związku z tym mam pytania do osób, które używają tego rodzaju aplikacji.

1. Hud Dash - czy ta aplikacja jest w stanie pokazywać mapę toru oraz tabelę wyników na bieżąco tak jak to robi pcars dash? Na wszystkich materiałach na jakie trafiłem nie widzę, żeby ta apka posiadała taką funkcjonalność. 
  2. pCars Dash - czy na ekranie telefonu Samsung Galaxy S3 cokolwiek będzie czytelne? Informacji wyświetla dużo, ale jakoś nie przemawia do mnie oprawa graficzna tej aplikacji i boję się, że to będzie kompletnie nieczytelne. Telefon będzie zamontowany bezpośrednio nad kierownicą (przynajmniej taki jest plan).

A może polecacie coś zupełnie innego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Wątpi, że jakiś dash posiada taką opcje, ale nie potwierdzę. Tym bardzie po co taka opcja jeśli sama gra wyświetla takie informacje w dość czytelnych miejscach, które nie przeszkadzają :)

2. Tą apke chciałem kiedyś zakupić, ale jakoś używam dashmeterpro z którego jestem zadowolony. Ogólnie ta apka chyba bardziej na tablet niż na tel przy wyświetlaniu tylu informacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minut temu, tomessi napisał:

1. Wątpi, że jakiś dash posiada taką opcje, ale nie potwierdzę. Tym bardzie po co taka opcja jeśli sama gra wyświetla takie informacje w dość czytelnych miejscach, które nie przeszkadzają :)

A bo z tym wiąże się kolejne pytanie - czy któraś z tych aplikacji potrafi zapisywać te wyniki do pliku? Mapka to może rzeczywiście mało przydatna, chyba, że pokazuje coś więcej niż ta w grze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pCars Profiler mapka pokazuje chociażby chociażby na czasówce aktualną pozycję do best lapa. Nie wiem, czy to jest komukolwiek potrzebne, ale jest to funkcjonalność, której w grze nie masz. Potem oczywiście możesz sobie suwakiem posprawdzać w jakim miejscu toru jakie są temperatury itd., co już wydaje się bardziej przydatne, ale też imo raczej dla hardkorów. Tyle, że profiler jest tylko na PC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś natknełem się na tą aplikację i wygląda zajebiście :D nawet jest coś jak helicorsa znana z Assetto tylko ze tu wyświetla nam na ekranie naszego tabletu/telefonu . Super i jeszcze bardzo fajne motywy MOTEC, ale cena trochę wysoka. Ja i tak już mam i PCars DASH i Dashmeter PRO więc szkoda mi hajsu na kolejną apkę ;) ale może ktoś ...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flynn.vdash_google

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio napotkałem na świetną aplikacje SIM Dashboard :D można za darmo przetestować, ale mamy tylko możliwość ust trzech widgety na ekranie telefonu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.stryder_it.simdashboard&hl=pl

Pełna wersja koszt raczej nie mały, ale chyba opłacalny bo aplikacja obsługuje sporo gier wyścigowych i nie tylko ;) koszt 45zł

Po wykupieniu wersji PRO jest sporo gotowych do wyboru widgetów typu (zegary Audi R8, Ferrari, SLS GT3, F1 itp.) :D 

Po wyjściu F1 2017 aplikacja od razu miała aktualizacje aby przypisać nową grę do biblioteki.. Ciekawe czy tak samo będzie z Project CARS 2 ...?

Supported games
This app supports more than 20 racing games like:
• Assetto Corsa (PC/PS4)
• Project Cars (PC/PS4/XBOX)
• F1 2017 & 2016 (PC/PS4/XBOX)
• F1 2010 - 2015 (PC)
• Euro Truck Simulator 2
• American Truck Simulator
• Automobilista
• iRacing
• LFS
• BeamNG.drive
• DiRT 4, Dirt Rally and older predecessors
• Grid Autosport and older predecessors
• RaceRoom Racing Experience
• rFactor 1 & 2
... AND MORE! Check the website for the complete and up to date list of supported games!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak kupiłem i powiem, że jest super :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dasz rade nagrać jak to wygląda jakiś przykładowe ekrany ?

No ja juz mam dwa dashmetery, pcars dash i rs dash lol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam DashMeterPro, ale SIM Dasboard według mnie jest o wiele ładniejszy i ma dużo więcej opcji. Ogólnie bardzo fajna aplikacja i co najważniejsze bardzo łatwa w konfiguracja. Akurat mam  połączony tel z PC przez kabel USB i zero problemów z rozłączaniem itp.. Z dashmeterpro bywały problemy rozłączania lub zawieszania się aplikacji ;/

Tu dwa nie moje filmiki i fotki jak wyglądają już dostępne widgety :D czyż nie są piękne ;P A ten widget F1 miazga :D

store0.jpg

store2.jpg

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest lista pod opisem i wyglda na to że też.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No fajnie wygląda, czyli żeby mieć dostęp do tych widgetów to trzeba kupić wersję pro, tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna aplikacja. Chyba się skuszę.Ja próbuję zbudować iFLAG ale nie mogę komponentów skompletować. Ktoś ma namiary na porządny sklep z Arduino? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz