tomessi

Awarie i serwis sprzętu do simracingu

8 postów w tym temacie

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Pedał hamulca nie chce się skalibrować.

Reinstalacja sterowników i firmware nic nie pomogła. Do bazy podłączone te śmieszne plastikowe pedały i działają normalnie.

Czyżby walnięty potencjometr.. awaria elektroniki  icon_e_confused.gif

Mam zamontowanego basher brake mod i wcześniej wszystko ładnie się kalibrowało.. a tu wygląda jakby brake mod przeszkadzał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobione nic nie pomogło :( śmierdzi mi awarią :( jutro jeszcze sprawdzę wyjmując brake moda i założę tą seryjną podwójną sprężyne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda albo na uwalony enkoder albo się przestawił . Nie wiem jak to jest w tych t3pa pro ale w tych podstawowych od txa jest takie kółeczko przy pedale, sam jak rozbierałem padelsy to przestawiłem kiedyś i potem się męczyłem żeby to nastawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozbierz pedalsy i sprawdź czy Ci sie nie doczepił któryś z kabelków jesli nie to only serwis i raczej sie pospiesz bo ja juz miesiądz czekam na swoją baze z trusta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, TomiKillos napisał:

Wciśnij mocniej pedal hamulca.

Też już dostałem taką propozycje i nic.. Wciskam bardzo mocno jak zawsze i zero kalibracji :(

Nie chce mi się jeszcze ich rozbierać.. dziś szukałem innych przyczyn kable, reset, kalibracja w grze, demontaż brake moda itp.

Podłączam i pedał hamulca poprawie się kalibruje bez brake moda..  dziwne  icon_e_confused.gifMontuje Basher brake mod i pedał hamulca poprawnie przechodzi kalibracje.. W grze pC, Assetto wszystko śmiga jak należy.. Albo jest to początek jakiejś awarii lub po prostu jakiś błąd sterownika (bazy, windowsa itp), nieprawidłowej kalibracji, zawieszenie potencjometru.. hmm no nic zobaczymy będziemy normalnie dalej śmigać i oby było ok :) Jedno jest dziwne, że pierwszy raz z takim czymś się spotkałem, a pedały mam od maja tego roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 10.10.2016 o 20:12, tomessi napisał:

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Pedał hamulca nie chce się skalibrować.

Reinstalacja sterowników i firmware nic nie pomogła. Do bazy podłączone te śmieszne plastikowe pedały i działają normalnie.

Czyżby walnięty potencjometr.. awaria elektroniki  icon_e_confused.gif

Mam zamontowanego basher brake mod i wcześniej wszystko ładnie się kalibrowało.. a tu wygląda jakby brake mod przeszkadzał.

Problem znaleziony i mam nadzieje, że prawdopodobnie rozwiązany na długo (pedały mają zaledwie pół roku, a już takie problemy - zapewne kłania się jakość wykonania :dobani: ) 

Problemem okazał się obluzowany oraz ciężko pracujący potencjometr.. troszkę mnie to przeraziło i raczej myślałem o serwisie gwarancyjnym.

Pomogło wyczyszczenie potencjometru preparatem typu "kontakt" bez konieczności rozbierania go. Został z powrotem przykręcony oraz gwint posmarowałem klejem do gwintów aby już się nie odkręcił w przyszłości.

Diagnoza oraz znalezienie problemu też nie było trudne oraz nie wymagało rozbierania pedałów. Wystarczyło zajrzeć w szczelinę gdzie pracuje potencjometr, a bardziej zębatka. Podczas wciskania hamulca kabel którym jest połączony potencjometr po prostu się ruszał. 

Na tą chwilę pedał hamulca działa jak należy i oby jak najdłużej.. Thrust  :nono: Nawet czuć poprawę działania pedału hamulca jak dzień do nocy.. także problem musiał już trwać jakiś czas.. pierwszy widoczny objaw (problem z kalibracją) ponad miesiąc temu i drugi objaw już podczas wyścigu na ost fun race :(

Może ta diagnoza komuś pomoże w przyszłości. Poniżej jeszcze jeden filmik.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz