sebaws

Liga PMC & LTE Blancpain GT Series - Wnioski, Kary i Ostrzeżenia

141 postów w tym temacie

Tu proszę składać wnioski o karę i inne problemy które wystąpiły w trakcie GP 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę o interpretację

Wejście w pierwsza szykanę – na dojeździe wchodzę po wewnętrznej  / jestem na przepisowej wg. mnie wysokości/ widzę, że kierowca z lewej ścina więc staram się uniknąć zderzenia i hamuję.

W mojej ocenie powinien mnie wpuścić po wew.

Po wyjściu z tej szykany dostaje strzał z tyłu – czy jadący za mną nie powinien oddać pozycji ?

Buffalo_PL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze...co to za strzałki na górze mówiące Ci jaki będzie zakręt...? Za to jest DSQ....!

Screenshot_20170410-113137.png

Jeżeli chodzi o twoje pytanie no to tu agresywnie guzio pojechał powinien trochę miejsca Ci zostawić, ale ty też powinieneś bardziej uważać , a dalej to widzę że pela w ciebie wpadł skleiło was i Cię wyrzuciło...zobaczył bym to jeszcze z kamery pela tą sytuację. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok

Nie ma problemu, chodziło mi tylko o interpretacje.

Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, teraz sędziowie interpretują twoje strzałki, do środy będzie info czy maz DSQ....O.o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

spoko :)Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) :)

Edytowane przez Buffalo_PL
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tym razem Ci się upiekło.

Wyłącz proszę te strzałki i na nastepnym GP ( Silverstone) masz nagrać filmik z 2 min z R1 i R2 zebyśmy zobaczyli czy wyłączyłeś to ustrojstwo... Otrzymujesz ostrzeżenie!

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem to Ty powinieneś odpuścić. Nie byłeś na równi tylko 2 długości samochodu za guzio i zrównales się dlatego bo później zacząłeś hamować - jakbyś nie dostał z boku strzała to nie wszedł byś w zakret trzymając się swojej prawej.

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A moim zdaniem Gelunino nie masz racji   to jest gra i trzeba wziąć to pod uwagę i to że nie ma się dobrej widoczności  dla tego ,pozycje  zają  już od  połowy prostej  i zawodnik po lewej powinien   mieć to na uwadze  zostawiając mu miejsce od wewnętrznej a czy by wyhamował czy nie  to by była już inna sprawa jak by go uderzył i wypchną to w tedy by była jego wina .Każdy przypadek jest inny.Buffalo jak dla mnie to nie zawiniłeś  a ostrzeżenie powinien dostać  rywal . Pozdrowionka dla Ekipy.

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemanko Adik...Dawaj do nas sezon dopiero rozpoczęty :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorki wypadłem  z PC  na razie  startuje w F! 2016 czekam na Assetto i na ewentualnie  PC 2  ale sledze wasze wyczyny nie zapomniałem o was. No i fajnie że ktoś  zawsze stremuje mogę  zerknąć ja mam chwilkę .

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o twoje pytanie no to tu agresywnie guzio pojechał powinien trochę miejsca Ci zostawić, ale ty też powinieneś bardziej uważać , a dalej to widzę że pela w ciebie wpadł skleiło was i Cię wyrzuciło...zobaczył bym to jeszcze z kamery pela tą sytuację. 

Z mojej kamerki nie zobaczycie bo nie zapisałem ani live ani powtórki. Ale Buffalo skleił się z MichalG1991 a ja jechałem za nimi i jak ich skeilo i rzucilo na lewo to uderzyłem jednego z nich... chyba Buffalo.

Na żywo to według mnie wyglądało to na błąd MichalG ale tak jak pisze nie mam powtórki.

Ps.

Teraz mi się przypomniało ze myślałem że tam w tym zamieszaniu brał udział też Catani? A może już coś pomyliłem ;)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się wypowiem tylko tyle, że dziwne, że go tak do boku rzuciło... Fakt dojechałem mu do zderzaka ale nie był to na tyle mocny dojazd żeby nas tam wyrzuciło, widać to na filmie, jak ja go biorę na szykanie od wewnętrznej, a Buffalo wychodzi zewnętrzną i wjeżdża przede mnie, skoro miał większą prędkość to nie powinno do tego dojść. Osobiście ze swojej strony błędu nie widziałem. Na filmie widać również jak Buffalo żyłuje biegi do końca i tu może być wyjaśnienie tego dlaczego podjechałem mu aż pod zderzak w momencie kiedy ja nabierałem prędkości, a samochód Buffalo jechał już z max prędkością na danym biegu. 

Mimo wszystko jeśli to ja spowodowałem tą kraksę to przyjmę karę. Filmu nie mam więc ze swojej perspektywy nie pokażę sytuacji.

Ewentualnie Buffalo mógłby w sumie nagrać z mojego zderzaka sytuację. Sorki ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 11.04.2017 o 13:57, Buffalo_PL napisał:

Moim celem nie było składanie protestu, a interpretacja. Chciałem utwierdzić się w przekonaniu, że dobrze interpretuje przepis dot.  overlap-u. Moje pytanie dotyczyło również sytuacji po wyjściu z szykany. Uważam, że takie sytuacje należy omawiać / najlepiej na przykładach/ może to tylko doprowadzić do czystszej jazdy, znajomości przepisów i większej frajdy z gry, która jak widać budzi wiele emocji. Przy okazji sam się czegoś dowiedziałem „strzałka” :).

to z dyskusji ogólnych

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Mała uwaga,ale tylko uwaga a nie wniosek do naszego nowego kolegi krzysztoforos66.Chodzi mi o to,żebyś trzymał swoją linię jazdy w zakrętach,szczególnie gdy jest tłok.Albo wewnętrzna albo zewnętrzna strona zakrętu.No i twój powrót na tor też był niebezpieczny.Ja też robiłem takie błędy,dostałem nawet raz karę,ale wyszło mi to na dobre,bo potem bardziej uważałem.Także sędziów proszę o nie nakładanie kary,tylko o wyrażenie opinii,bo może się mylę.Sorki Gustaw za to zepchnięcie,ale uciekałem przed krzysztofem.

Link do filmiku 

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No Krzysztoforos66 tak sie nie jeździ przyjacielu...patrz ilu ludzi ucierpiała w tych dwóch zakrętach. 

Pierwszy zakręt można jeszcze Ci odpuścić, jak jeździsz ze środka mogłeś go nie widzieć, choć powinieneś być bardziej czujny i zostawić tam troche miejsca na wewnętrznej, ale drugi zakręt to już katastrofa....O.o Tak nie wraca się na tor! Czekasz aż wszyscy pojadą, dopiero wtedy możesz wrócić, a ty....pełna kita i nie patrzy czy ktoś z boku jedzie...i trzy wozy przez ciebie ucierpiały.

Kara jak nic się należy, może głowa na nastepne GP będzie chłodniejsza...:ph34r:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze i kary nie bedzie ale sie palec omsknie jesli bedzie takie cisnienie spoleczne i zamiast plus bedzie minus.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panie Krzysztofie tak nie jeździmy. Powrót na tor byłby okej jak byś trzymał się prawej strony bo Ty  wróciłes na tor i jeszcze do lewej dociskales.  Tak nie można .  Niewiele zabrakło a 4 zawodników skończyło by wyścig :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty kto to jest wogole? On sie udziela?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowy driver,także pouczenie wystarczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Wnioskuje o rozpatrzenie kary dla naszej koleżanki Marty za uderzenie mojego samochodu przed zakrętem. Rozpisywać się nie będę i podeślę linka dla lepszego obrazu sytuacji. Wspomnę jedynie że uderzenie było na tyle silne że samochód zaczął tracić przyczepność na zakrętach (mówię o nadsterowności) i również to że straciłem pozycję.

Pozdrawiam i czekam na werdykt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę że niewiele zabrakło żebym ja też zakończył jazdę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tam daleko widać jak Marta atakuje twój tyłek Popiołek, spóźnione dochamowanie i benc...Marta powinnaś oddać pozycję nie dalej atakować i cisnąć na Maxa....O.o decyzja wieczorem :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarosław policzył wyjazdy w R2 pokój  B i wygląda to tak:

Jarek pisze:

Ok. Poniewaź powtórkę z 1 wyścigu niedzielnego mam zrąbaną to policzyłem wyjazdy poza tor, dla pierwszej trójki, tylko z wyścigu 2. Oto wyniki:
Ralfinio92 - 29 wyjazdów
Tomaszan - 11 wyjazdów 
GTPL_oldboy1957 - 16 wyjazdów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się