Sir Siekier

Wrazenia, pytania, odpowiedzi, nasze przemyslenia...

130 postów w tym temacie

Robie ten temat aby odciazyc tamten drugi. Tam wpisujemy tylko nicki tych co chca testowac w czwartek. Tu natomiast podyskutujemy nad tematem wlasciwym. Chodzi o to aby nie miksowac dwoch oddzielnych spraw.

Ok Kaczy rozumiem.

Jeszcze o co chodzi z 4 kołami poza torem? Testowaliście co by było gdyby były ustawione 2? Są jakieś kary? Jakie?

No i ten limit kwalifikacyjny. Nie odpaliłem jeszcze AC po aktualizacji, ale mam ściągniętą i widziałem że coś takiego jest i od razu się zastanawiałem co to jest?

Jeszcze jak jest z samochodami? Widziałem że można ustawić od 1 do 16, czyli jak ustawimy 1 to wszyscy uczestnicy muszą wybrać ten konkretny model, a jak kilka samochodów to wybierają jaki chcą z puli? Dobrze rozumiem?

Z czasem krucho, więc pytam Was, bo wiem że śmigacie.

Powyzsze pytanie kolegi Bart-asa,

Na te chwile kary sa troszke z czapy, nie rozumiem ich dzialania.

Limit kwali. Wg mnie w zwiazku z faktem ze jezdzimy podobnie to tego nie odczuwamy. Wg mnie to jak te 107% w f1. Nie dasz rady przejechac wystarczajaco szybko to po prostu w wyscigu sie nie znajdziesz.

Samochody, na moje wyglada to tak. Aby jechalo 16 osob tym samym autem to musisz wybrac 16 razy to auto. Jesli chcesz np aby byly tylko dwa malowania jednego auta to po 8 kazdego. Jesli wybierzesz 3 auta i kazde jest po jednym razie to pojedzie osob 3. Ciekawe i bardzo madre w sumie.

Wczoraj potestowalem zachowanie auta offline i online.. Offlinie mclarenem nie dalo sie jechac. Zupelnie tak jak wczesniej. Onlinie tym samym Mclarenem zasuwa sie juz poprawnie. Dlaczego tak sie dzieje nie wiem...

Kolejna sprawa.. Lobby. Stawianie pokoju wg mnie i Gustawa odbywa sie tak ciezko ze wzgledu na fakt ze limitowana iliosc serwwerow. Niby sobie stawiamy swoj ale jesli jestesmy np 101 serwerem to wywala nam blad. Dopiero gdy jakis inny server sie zamyka i my stajemy sie 100 to zrobimy. Takie sa moje przemyslenia na ten temat.

Nastepnie sprawa z haslem (twoja mac!) Pamietajcie aby haslo za kazdym razem wpisywac od nowa gdy tworzycie pokoj. Co sie dzieje to to ze jesli  macie haslo np 123 ale chcecie zmienic nazwe pokoju na inna niz poprzednio to wowczas waszym haslem jest nazwa pokoju. W momencie w ktorym klikacie na haslo pojawia sie klawaturka i tam jest nazwa pokoju.

Autami drogowymi jezdzi sie gorzej niz wyscigowymi. To tyle jesli o mnie chodzi. A i jedna sprawa, do AC nalezy podchodzic od zera. Nie mieszac sobie w glowie ze to w PC bylo tak czy siak... Pc to brytyjska mysl a AC to wloska :) Zatem nie mieszajmy english breakfast z Rizzotto :)

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje pytanie czy wiecie o co chodzi z tym ustawianiem toru: optimum, fast, drift itp.? Chodzi o przyczepność?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak chodzi o przyczepność toru i w jakim tępie ma wrastać Grip na torze przy Fast wystarczy np.3-4 okrążeni 5-6 kierowców i przyczepność toru masz 100%

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@sieniu

Może jak się okaże w czwartek że AC daje rade i można jeździć w pokoju prywatnym w większym gronie to rozpiszesz jakieś zawody w niedzielę w trakcie formuła Renault 3.5? Widzę że tam jest tylko 12 osób z naszego grona... Może reszta by chciała pojechać AC w tym czasie. Jakby co to jestem chętny.

Ps. Może nawet w takiej formie że co dwa tygodnie inne auto na innym torze...?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W niedzielę nie będzie AC dopóki nie skończymy obecnych eventow.  Nie będziemy nic zamieniać. :)  a jak ktoś nie ma AC to co mu powiemy.  Sory ale formuły renault nie będzie bo AC grać będziemy?!  a tak wogole sprawdźmy w czwartek jak to w ogóle wygląda czy pistopy działają i serwer wszystko udźwignąć da radę B|

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W niedzielę nie będzie AC dopóki nie skończymy obecnych eventow.  Nie będziemy nic zamieniać.  a jak ktoś nie ma AC to co mu powiemy.  Sory ale formuły renault nie będzie bo AC grać będziemy?!  a tak wogole sprawdźmy w czwartek jak to w ogóle wygląda czy pistopy działają i serwer wszystko udźwignąć da radę 

Ale ja nie mówię że zamiast formuły. Jest nast ok 30. 12 osób zgłosiło się do formuły. Zostało być może 18 os (w tym sieniu) które może towarzysko chcą się spotkać i pojeździć AC w tym czasie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwszym wolnym terminem na niedzielne sciganie w AC jest 9 lipca.

Tak, obok prosze bardzo nie ma przeciwwskazan. Ogolnie nie ma przeciwskazan ale data jest sztywna na GLOWNY EVENT. 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Glownym Eventem i tak będzie PC a Asseto co dwa tygodnie...tak jak chłopaki pisali do poki nie skończymy obecnych Eventów nie bedzie nic zmieniane, a w szczególnosci Asseto ,bez porządnych prób nie bedzie ligi.

Dziękuję 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm nie widze powodu dla ktorego sieniu czy ktos inny kto nie jezdzi w PC nie mogl zrobic tymczasowych pojezdzawek na boku w AC .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asseto będzie w czwartek... i to bedą PRÓBY!!!!!

Niedziela zajeta i koniec.

Dla fun sobie jeździjcie, nie widze problemu ale oficjalne próby w Asseto są w czwartek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale chyba lepiej mieć komplet 16 na Assetto :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moi drodzy to ma byc temat gdzie piszemy nasze przemyslenia o tym jak sie wam gra podoba co w niej zmienic lub jak cos ustawic. 

Temat jazd zostal juz ustalony. Jest w innym temacie.  Kazda nowa proba rozpoczynajac temat o tym aby kolejne jazdy byly w tym czy w tym dniu beda po prostu kasowane.  Na te chwile cos zostalo ustalone. Nie podoba sie no coz trudno. Kazdy jest chetny na Ac i to rozumiem ale sa eventy rozpisane i je dokonczymy chocby skaly... itp. 

Zatem kazdy post ponizej tego traktujacy o jezdzeniu w nowe wymyslone dni bedzie kasowany. Mozecie juz przyjac ze to ja wszystko kasuje aby jad szedl tylko w jednym kierunku. 

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie pytanko, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi: Jak się mają opony np. semislick z Ferrari 458 Italia do hypercar .... z Ferrari 488 GTB albo hypercar trofeo z La Ferrari?

Chciałem przetestować wszystkie autka drogowe w jednakowych warunkach, ale z tymi oponami jest problem :/

Chyba pozostaje zakładanie do każdego autka najlepszej opony jaka jest dostępna i jednocześnie nie jest full slickiem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Med:D

Myślę że to są zupełnie inne rodzaje mieszanek z odniesieniem do rzeczywistowści. Ferrari chyba korzysta z Pirelli? Znając problemy LaFerrari z trakcją to na pewno są to opony zaprojektowane specjalnie dla tego samochodu i sporo się różnią od tych dla 458, 488. Chyba Ci chodzi o to żeby była możliwość wyboru dla samochodów drogowych takich samych opon jak w GT?

====================

Jechałem wczoraj 235i Racing na Brands Hatch i muszę przyznać było super. Tor jest o wiele "łagodniejszy" niż w PC. W PC jest "ostrzej" na tarkach, spadkach itd.

Ogólnie tu i tu mi się bardzo podoba, ale zupełnie inne szkoły :D W AC jazda jest jeszcze bardziej intuicyjna w porównaniu do PC, a reakcja samochodu na kontry jest błyskawiczna i bardzo precyzyjna. 

Ciekawe jak wypadnie test? Od wczoraj nie mogę się dostać do Specjalnych Wydarzeń:S Wchodzę i mnie wyrzuca do systemu PS4. Zgłosiłem do Sony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do testów to boję się będzie kiszka O.o wczoraj wieczorem nigdzie nie mogłem dołączyć online :ph34r:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seba, nie jest to przypadkiem wina Twojego internetu ? Moze po prostu assetto i serwery wymagaja większej przepustowości łącza. Nie wiem jakie masz łącze. Ja nigdy nie miałem problemu aby mnie rozlaczylo w przed updatem po updatcie nigdy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Bart-as napisał:

Cześć Med:D

Myślę że to są zupełnie inne rodzaje mieszanek z odniesieniem do rzeczywistowści. Ferrari chyba korzysta z Pirelli? Znając problemy LaFerrari z trakcją to na pewno są to opony zaprojektowane specjalnie dla tego samochodu i sporo się różnią od tych dla 458, 488. Chyba Ci chodzi o to żeby była możliwość wyboru dla samochodów drogowych takich samych opon jak w GT?

Zgadza się, to miałem na myśli ;)

AC podchodzi do tego poważniej, dlatego co mocniejsze auta mają swój określony typ opon.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie Med czy to jest poważniej? Przydałby się jeden "laczek" dla wszystkich samochodów drogowych, żeby spokojnie można było zrobić multi tak jak lubimy:D

No nic będziesz musiał trochę potestować:D Jeden tor, 5 okr., czasy, tabelka... i gotowe:D Jak coś będziesz organizował to koniecznie daj znać. Żeby mi nie umknęło:dodgy:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asortyment aut drogowych jest trochę za mały, żebym mógł coś ciekawego stworzyć :P

Widzę że sporym problemem może być brak replayów z wyścigów online. Szczególnie gdy zajdzie potrzeba rozwiązania konfliktu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie trochę lipa oram od rana w pracy wpadło mi duże zlecenie na jutro rano raczej zabarłożę w pracy do późnego wieczora.

na tą chwilę mnie nie będzie wieczorem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i po testach :)

Moje przemyślenia:

- model jazdy - jestem pod wrażeniem. Autem jeździ się bardzo naturalnie, trzeba szanować gaz i hamulec, niby niewielka beemka ale frajdy co niemiara :) Akurat w tej klasie aut jeździ mi się lepiej niż w PCars. Troszkę odszczekuję to co pisałem na temat modelu ale też mam wrażenie, że gra nie jest do końca równa i przewidywalna jak PCars w każdej klasie; okaże się

- zmagania z dołączeniem do pokoju...To nie powinno tak wyglądać, zdecydowanie. Puścili private room w wersji beta i teraz to testujemy. Taka prawda. To nie jest skończony produkt

- oprawa gry - nie wiem, albo sobie nie radzę albo tak po prostu jest - w widoku z listą uczestników brakuje mi podglądu mapy. Pomijam też straty czasowe z dupy - wiadomo wszystko tylko nie naszą stratę/przewagę :(

- podsumowanie na koniec - nic? Totalnie nic? Kończy się ściganie i nawet listy nie wyświetlą? Best lapy gdzie?

- miodność spora, gra wciąga w jazdę i chce się jechać i jechać

Biorąc wszystko powyższe pod uwagę - gra nie nadaje się do rozgrywki ligowej i tak jak pisałem wcześniej - można się rozejść, PCars ma się dobrze. Jeśli w AC poprawią pokoje oraz dodadzą elementy interfejsu/podsumowań (powtórek już nie wspominam) to myślę, że można przeprowadzić testy ponownie. W przeciwnym wypadku to tylko strata czasu, chyba, że ktoś sobie lubi takie fun race na innej platformie urządzać...

Niemniej dzięki dzisiaj za ściganie, dawno się tak nie spociłem :)

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też jestem pod pozytywnym wrażeniem jazdy:D Mimo że przejechałem tylko 1/3 wyścigu i musiałem się ewakuować, bo lekko wypchnąłem kogoś w niebieskiej furze i został wykręcony bąk;) Zabrakło mi odwagi żeby zostać do końca. Sorry.

Sam wyścig emocjonujący, ostry i wymagający. Miałem pojedynki ze starymi znajomymi:D Killroyem i Gustawem. Super:D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to mamy za soba testy.

Na poczatek. Bez info na czacie kto zaklada i kogo pokoj jest to nic sie nie da ogarnac. Kazdy strzela zaproszeniami i nie bardzo jest wiadomo kto tak naprawde stawia serwer. Jednak to jest do wypracowania, generalnie maly problem.

Kwali...
Tu wiadomo bez ciekawostek i wogole malo nowych rzeczy. Jednak co wydaje mi sie to gdy mija czas kwali dajmy na to to kazdy powinien sie znalesc w boxie. Po prostu w menu i do boxu. Wtedy szybciej wszystko ruszy. 

Wyscig. 
Tu znowu nie za wiele nowosci. Troche rozwalka na poczatku. ale z tego co widze kazdy ze srodka jedzie to jest mega zabawa. Strzaleczki spoko. W szoku jestem ze mialem tak dobre tempo. auto czuje sie fajnie. w poslizgi nawet jak wpadam to wiem co i jak. Jak szybko zareaguje to nawet sie uratuje. 

Pitstop
Nie wiem co oznacza wartosc 30 gdy w ustawieniach patrzymy na paliwo. Czy to sa litry czy co? No i teraz tak pojechalem wyscig i w pewnym momencie zabraklo mi wachy... Fakt wyswietla sie rezerwa ale na rezerwie udalo mi sie przejechac z 6 kolek.. ten wskaznik strasznie skacze wiec w sumie to nie wiedzialem ile mialem paliwa. No i brakuje mi paliwa.. Wyprzedzaja mnie chlopaki.. Ja mysle koniec... ale wciskam opcje i tam jest opcja pitstop. Wciskam to i jestem w pitstopie (z nowymi gumamy i bakiem natankowanym) moge jechac dalej w wyscigu... Ciekawe. To nie byl blad bo Gustaw mial dokladnie to samo.

Generalnie super swietnie i fajnie... ja chce wiecej. Problem w tym ze internet mi sie konczy i nastepny dopiero za ladnych kilka dni..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba pozostaje zgodzić się z przedmowcami... Szczególnie cienglaszem. Gra super w modelu jazdy, fajnie czyje się auto. Można łatwo przesadzić z gazem i złapać uślizg ale wiesz że to się dzieje i masz czas na reakcję. Kontra na kierownicy jest wykonywana natychmiast. Duża frajda...

A funkcje sieciowe, interfejs, hud... tu dużo do zrobienia. Ale myślę że taki fun race w czwartek? Czemu nie ;)

Ps.

Mam propozycję żeby za tydzień może dwa krótkie wyścigi pojechać. Bez kwalifikacji nawet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, cieglo napisał:

podsumowanie na koniec - nic? Totalnie nic? Kończy się ściganie i nawet listy nie wyświetlą? Best lapy gdzie?

Po wyścigu przenosi nas do boxów, a następnie po chwili pojawia się Twoja lista, m.in. z Best Lapem każdego z kierowców ;)

Wyścig bardzo fajny, brakowało mi tych emocji. Co prawda miałem problem z ocenieniem odległości jadąc bok w bok, ale ostatecznie źle nie było ;)

Dobrze widziałem, że wyścig można było skończyć bez zjeżdżania do PIT ?

Poprawią stawianie pokoi, dodadzą kilka opcji (m.in. zapis powtórki) i będzie git ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz