tomessi

System Fanatec ClubSport

35 postów w tym temacie

Przyszły nowe "zabawki" :)

34810216780_36672b0701_c.jpg

35071818711_9dbf1a8b30_c.jpg

Jutro testy.. jak wszystko ogarnę :) Sprzęt naprawdę robi wrażenie. Kawał dobrego metalu :D

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

How much taki zestaw ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to grubo poleciałeś. Żona wie hehe.. 😀

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wie, ale lekko ubarwiłem historię ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, tomessi napisał:

Wie, ale lekko ubarwiłem historię ;)

Rozumiem że ogromna promocja, i do tego kod rabatowy Ci się trafił? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Promocja u Fanatec..? :takaemotka: Nic z tych rzeczy :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obiecał, że się zmieni :heart:

Szacunek chciałbym kiedyś spróbować pojechać na czymś takim i uwierzyć w tą legendę o tym sprzęcie.

Jednak skoro tyle kosztuje to musi być wart tej kwoty, super zestaw :drinkwine:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak wrazenia ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też czekam na jakąś krótką recenzje....:zwyciestwo2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no tomessi chwal się .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obowiązkowa obręcz do kolekcji :) :kierowcaw:

36346483793_ca45f49c13_c.jpg

Może napiszę kilka słów odnośnie działania samej bazy oraz pedałów.

Co do samej bazy wykonanie i wygląd robi naprawdę duże wrażenie :D ale tu nie chodzi o wygląd tylko to co nam oferuje baza, a konkretnie jakie daje odczucia.

Jeśli porównam do Thrusta TX no to jest dzień do nocy, ale nie ma co tu porównywać ponieważ jest to inna półka cenowa. Thrust TX jest bardzo dobrą bazą + fajne obręcze, można być zadowolonym i tak to trwało u mnie 3 lata :) (nie obyło się bez awarii ;P)

Zmianę na nowy sprzęt spowodowało, że szukałem czegoś mocniejszego z większym momentem obrotowym :) DD odpadało bo tu już jest raczej wymagany solidny oraz stabilny kokpit. W TX moment już był jakby dla mnie za słaby.. w AC już zaczynałem śmigać na FFB "strong"

TX - 3,9 Nm

CSW v2 - 7,1 Nm

CSL - 6 Nm

Thrustmaster TS-PC - 6-7 Nm

Zastanawiałem się nad 3 bazami, a mianowicie:

Thrustmaster TS-PC niby fajna konstrukcja, ale musiałbym pozostać z pedałami T3 PA-PRO które są ok, ale to nie jest Load Cell od Fana :D także ta kiera odpada, a tym bardziej posiadałem już od dłuższego czasu shifter Fana także chyba trzeba się uśmiechnąć do Fana :)

Nowa konstrukcja od Fana CSL jak na początek przygody z Fanatec to chyba spoko, ale zdecydowałem aby zrobić spory up grade sprzętu i postanowiłem zakupić solidną i raczej niezawodną konstrukcje lekko poprawioną bazę CSW v2.5 + pedały CSP v3.

Na początku myślałem, że trochę będzie to przesada, ale jak wszystko fajnie ustawiłem (ust kiery oraz pedałów, mała poprawka kokpitu itp) to gra się wyśmienicie.. FFB jest tak mocny, że po 1h wyścigu to już mam dość jechać dalej.. czuć, że ma się do czynienia z mega sprzętem. Także wrażenia z jazdy są naprawdę mega :DŚwietny system Quick Release gdzie można podczas gry nie wyłączając bazy szybko zmienić obręcz. Co do samego HUB-a również fajne rozwiązanie można niemal przykręcić każdą obręcz oraz przyciski poustawiać według swoich preferencji :)

Co do Pedałów CSP v3 które robią również ogromne wrażenie.. działanie, precyzja i te wibrujące motorki na pedale gazu i hamulca no bajka :) 

Pozostaje czekać na pC2 i tylko jeździć. :kierowca:

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na razie się szykuje na csl elite z pedalami podwójnymi. Zobaczymy jak to wyjdzie i czekam na recenzje nowego oprogramowania. Następnym krokiem będzie obręcz która tutaj wrzuciłes :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj pomyśl nad pedałami CSP v3 jak budżet pozwoli... Ja kupiłem z myślą, że długi czas na n ich pogram :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dla pełnej reklamy dodaj ile rzuciłeś na tacę. Bo kiedyś fanatec robił fajne zabawki a teraz to raczej niezłe fanaberie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nadal robi fajne zabawki , nawet fajniejsze jak kiedyś, tylko że fajniej tez trzeba zapłacić i to sporo fajniej co już dla niektórych osób, paradoksalnie   nie jest fajne hehe :fajnie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę ceny mają lekko z kosmosu, ale przyznam, że sprzęt jest warty swojej ceny.. oczywiście byłoby fajnie gdyby te zabawki kosztowały trochę mniej.. W moim przypadku jest to inwestycja na długo dlatego na taki sprzęt się zdecydowałem :)

Przykładowo te pedały niby odwrócone to już lekka przesada.... koszt 600 euro za jakiś stelaż metalowy.. gdzie zwykła wersja CSP v3 kosztuje 360 euro. Warto zainwestować w dobre pedały nawet mając słabą kiere.. :)

CSPV3i-Big_05-1000x666.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Piszesz, że warto a mnie kosztował zestaw:

T500 z t3pa pro - 160 e

599 evo - 50 e

Th8a - 80 e

Czyli 300 e 

Kiedyś kupiłem zestaw csr z lewarkiem za 330 e od fanateca i tłukłem na nim od 2011 do 2016 w ps3, ps4 i xbox360.

Napisz ile co kosztowało i najlepiej w złotówkach. To zabawki dla zarobasów i pro driverów a nie dla plebsu.

Edytowane przez Maxtoto112

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też miałem zestaw CSR z pedałami elite i byłem mega zadowolony, ale do czasu gdzie fanatec coś odwalił i pod konsole Xbox One już ten świetny zestaw nie działał.

CSW v2.5 550 e

CSP v3 360 e

Hub 350 e

Mamy 1260 e na zł przy kursie 4,4 wychodzi ponad 5500 zł

Bez przesady z tymi zarobasami i pro driverami ;)  Są jeszcze dużo droższe zabawki.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie działał, a szkoda. 550 e to chyba promocja? Do czego służy hub i czy według Ciebie 5,5 kapcia za zabawkę to jest cena do ogarnięcia przy czym zakładam że lewarka w gratisie nie ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baza CSW v2 na początku kosztowała bodajże 750 e :cry: to już jest lekka przesada, ale 550 e za taka bazę to nie jest raczej kosmiczna kwota.. spójrzmy ile już kosztują zestawy DD.  

Przykładowo Thrustmaster TS-PC + obręcz kosztuje 2600zł vs baza CSW v 2,5 + obręcz P1 koszt 650 e (ok 2800zł) 

5,5 koła jest sporą kwotą, ale wcześniej musiałem sprzedać swój sprzęt za prawe 2 k także resztę musiałem tylko dołożyć :) Shifter kupiłem ponad rok temu super konstrukcja ;)

Hub krótko mówiąc to zestaw przycisków do których można przykręcić każdą obręcz :) 

RUHX_01-1000x666.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zestawik fajny i taki PRO wydaje się ale jednak cena 5.5 tyś to dla mnie jest ceną zaporową , za 5.5 koła to można kupić jakiegoś cinkocinko i polatać po KJesach ;)  :kierowca:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 5,5 nie tylko cienkiego można kupić :D KJS to chyba nie tylko zakup auta... może się nie znam, ale sądzę, że to są większe sumy itp..

Mi chodziło tylko o jak najlepsze zbliżone do reala odczucia z jazdy wyścigowym autem :) Wiadomo takie hobby nie jest na kieszeń każdego Kowalskiego :( a tu mam taką małą namiastkę, która sprawia mi frajdę  :kierowca:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W KJesach można latać wszystkim i nie trzeba jakoś wielkiego budżetu mieć, jasne jak chcesz sobie lepiej auto przygotować to wkładasz dodatkowe $$ , tak samo jak simracingiem ;) . Zestaw Fana naprawdę zacny i robi wrażenie, ale dla mnie to jednak za duża kwota, bo to jednak tylko moje hobby nad którym spędzam coraz mniej czasu, dzieci dzieci dzieci... żona ;) 

Żeby nie było to czekam na shifter sekwencyjny robiony specjalnie dla mnie , Jest taki koleś co się tym zajmuje hobbystycznie, bierze 280 zł za shifterek DIY . Ponoć klasa :D 

IMG_20170401_084951.jpgIMG_20170401_085018.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawie wygląda :D nie wiem czy nie lepiej było by brać ten shifter od Thrusta TH8A (H7 + sq)  tym bardziej masz bazę TX i konsole X1 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz