KaczyVR6

Propozycje, przemyślenia, dyskusja na temat nowego sezonu PC2

78 postów w tym temacie

Tu piszemy o naszych pomysłach....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A widok to z hełmu czy sam kokpit wystarczy? :0ulan:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozna i to i to gra pozwala.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, axeMaltesse napisał:

Moim zdaniem każdy z nas (kto chciał)  wyraził swoją opinię na temat widoku. Mamy masę czasu na poprawę swoich umiejętności jak i zmianę przyzwyczajeń. To nie jest informacja last minute, a 3 miesiące przed wydaniem gry, a co dopiero organizacją ligi. Trzeba zacisnąć zęby i jechać ze zmienionym widokiem. Wydaje mi się, że padło też wiele argumentów dlaczego taki widok jest dopuszczalny, a inne nie. Z racji takiej, że będą nagrody, trzeba uszanować sędziów, że chcą dać wszystkim równe szanse w rywalizacji i to zrozumieć. Moim zdaniem to świetny ruch, bo tak jak nie rozumiałem dzielenia na pady i kierownicę, tak w 100% rozumiem wymuszenie widoku, bo zostało to solidnie wytłumaczone.

Miłego dnia :23_132_5:

Med tym postem myślę, że zamknął temat z kokpitem...:0wink:

4 minuty temu, Sir Siekier napisał:

Dobra. Sprawa koleina nowa. Zmieniamy system weryfikacji do wyscigu. Jest kilka propozycji ale czekam na wasze glosy i propozycje. Nawet najbardziej abstrakcyine moga byc. Zapraszamy

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Errorku tutaj....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry za Kamila on taki wygadany a ja mu na chwilę kompa zostawiłem geeez. Dzieci teraz mają wyobraźnię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widok jest już zaklepany więc dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu bo ta decyzja jest nieodwołalna @GTPL_oldboy1957 nikt Cię nie namawiam do niczego wyraża swoją opinię i doświadczenie po zmianie widoku.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sprawie weryfikacji do wyścigów. Ja, za czasów prosperity GT stosowałem dla nowych obowiązkową sesję kwalifikacyjną co najmniej na 3 dni przed wyścigiem. Każdy jechał sam przez 15 min. i był pod czujną obserwacją, a best lap jaki osiągnął kwalifikował go do odpowiedniego pokoju. Potem był krótki wyścig wszystkich nowych razem ze mną, a powtórka z niego pozwalała mi ocenić zachowanie się na torze w walce bok w bok. Kto ogarniał, jechał, a kto nie ogarniał, jechał warunkowo lub wcale, choć takiego przypadku chyba nie było. I tak "zło" wychodzi z człowieka dopiero później :) 

5 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam za sobą wiele lat sędziowania i szczerze, mam dość. Poza tym zasady CRC sa tak niejednoznaczne w wielu przypadkach, że ja się wg nich sędziowania nie podejmę.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Jestem za jednym widokiem dla wszystkich i wyrównaniem szans jak to Kaczy i jeszcze kilka osób napisało. Jestem za skrupulatnym sędziowaniem i srogimi karami. Jadąc kilka wyścigów w GT3 byłem w stanie od razu stwierdzić kto jadąc za mną używa kamery tzw. taboretu na dachu:rolleyes: Zero cierpliwości podczas ataku, zero planu, ataki w miejscach gdzie nikt nigdy by nie wyprzedzał bo widoczność (nawet w realu) by mu na to nie pozwoliła. To już nawet widok ze zderzaka na którym zawsze jeździłem w GT nie pozwalał na takie harce. Widok z dachu to patologia. Cieszę się że w PC2 będzie tylko kokpit i nic innego do wyboru.

A teraz trochę z innej beczki do zarządu i do wszystkich, którzy są przeciwko widokowi z wnętrza. Podjęliście bardzo odważną decyzję. Młyn jest spory. Kaczy stworzył Porsche Super Cup wg podobnych zasad jakie zaproponowaliście (dodatkowo brak wspomagaczy :zwyciestwo2:) i widać że tłumów nie ma. W pierwszym wyścigu było 8 osób. W drugim na Monaco (po znokautowaniu wszystkich w pierwszym przez Maxa) już tylko 3. Widać że jeżeli chodzi o budowanie frekwencji to taka decyzja była niepopularna i może spowodować jej znaczny spadek. Zastanówcie się w którą (póki możecie się wycofać) stronę chcecie iść. Wiara w to że znaczna część ludzi zrobi jak Seba i będzie czerpać z tego radość może być złudna. Takie przemyślenia:drinkwine:

Edytowane przez Bart-as
3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widok będzie z kokpitu na 100000% innej opcji nie ma z resztą większość jeździ za kierownicy :) .  Co do obecnej frekwencji Porsche ja bym jeździł ale pogoda piękna cieplutko więc korzystam z uroków lata.  Jedna niedziela w tygodniu i jeden piątek w miesiącu starczy. Po za tym jak wyjdzie PC 2 będą tłumy na forum.  A jeśli chodzi o Asysty będą zależne od tego czy fabryka dała ;) 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zwiazku ze mam dojscie do klawiatury to moze napisze znowu troche bardziej ogolnie ale kazdy zalapie caly plan. 

My chcemy zrobic krok do przodu. Dla nas jest to krok do przodu! Jednak czasami aby wszyscy na okolo zrobili ten krok do przodu nalezy zrobic krok w tyl. Dlatego potencjalny krok w tyl to brak takiej frekwencji jak za czasow swietnosci  ( i mojej rekrutacji). Jednak z czystym suumieniem swoim jak i Kaczego i Seby i nawet Sienia (no tu mi najciezej jest :/) moge stwierdzic ze juz nas frekwecja nie lechce w dyndzelek. Chcemy tego i do tego dazymy. Popelnimy blad, ( choc ja nie popelniam takowych) to i tak powiemy ze to wina gry :D Zatem wiary troche w to co sie kroi. 

Old ty nie jestes old... Ty jestes swierzy niczym pelargonia, takie pomysly i wiecej nam potrzeba. Wszyscy musimy byc swierzsi.. :)

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i git:0wink:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Sir Siekier napisał:

Old ty nie jestes old... Ty jestes swierzy niczym pelargonia, takie pomysly i wiecej nam potrzeba

To nie żadna świeżość Errorku, tylko czerpanie z doświadczenia swojego i innych i korzystanie z dawno sprawdzonych i działających pomysłów :) Wszystko już było i Ameryki nie odkrywamy :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda. No ja bym wolal ameryke jednak odkrywac ale co poczac...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zacznij od języka ojczystego, będzie jakiś progres... :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 27.06.2017 o 06:03, KaczyVR6 napisał:

1.Ogólnie kształt ligi się nie zmieni tylko nazwy PRO - pierwszy pokój ,drugi pokój PROam i trzeci jak bedzie AM... nie wiemy  w ilu w PC2 bedzie można grać,przyjmiemy że 16...

2.Jedyna taka "duża"  zmiana zasad,  w sumie to ten wymuszony kokpit.

3.Teraz najważniejsza zmiana to jak przydzielić ludzi do odpowiednich pokoji i tu Sieniu twoja propozycja jest super, żeby przed każdym GP ustalić czas ( oczywiście czas na danym torze gdzie odbywa sie GP )który będzie kwalifikował Cię do pokoju PRO, i jak on sie zapełni to reszta ląduje do pokoju PROam...będą 4 próby do uzyskania czasu, zaczynając od czwartku do Niedzieli po godzinie i każdego dnia każdy z nas jest Hostem, zaklada pokój  20 min kwali i godzina wyscigu, a poto to żeby można bylo zapisać powtórkę....oczywiście wzorujemy się  na PC1 nie wiadomo jak będzie to wyglądało to w PC2....

4.Kary musimy zaostrzyć, a w szczególności za wyjazdy! :0ulan:

O 28.06.2017 o 05:58, KaczyVR6 napisał:

P.S.

Punkt 3 tego co  napisałem i tak co weekend to będą nasze spadki i awanse...pokoje beda robione na podstawie czasu kto jaki wykręci...i ja bym dwa pokoje zrobił takie same czyli PRO a ten trzeci pokój AM zostawił luźny, takie zaplecze , tam nowi gracze bedą się uczyć jeździć na naszych zasadach....

Tak mniej wiecej ma wygladać nowy system przydzielanie do pokoji...( przypominam że to propozycja, narazie nic wiążącego....

Proszę dyskutujemy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gustaw zrezygnowaliśmy z obowiazku jazdy na kierach.....

Nie bluźnij bo teraz bedzie 10000 :0bicz:

Jak ma USB powinno pasować pod ps4...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlatego w cudzysłów wstawiłem i nie przekląłem bez jaj bo już po 100 ostatnio nie chciało mi się liczyć 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja propozycja:

Pro:

Zero asyst,

Kokpit,

Ustawienia gry pełna symulacja łącznie z pogodą

Dozwolony kontroler kierownica( z wyjątkiem olda)

Pro Am:

ABS on

Kokpit

Ustawienia gry dowolne pogoda symulacja

Amator:

Asysty otwarte łącznie z liniami

Kamera otwarta

Ustawienia gry dowolne łącznie z pogodą

Wedle obecnie panujących zasad tor ograniczają białe linie oraz krawężniki a przed wyścigiem można ustalić gdzie poszerzamy bądź zawężamy tor z tym że sędziowie nie zajmują się tym w ogóle, jedynie w przypadkach gdzie ktoś ewidentnie pomija zakręt i zyskuje czas.

Nagrody o ile w ogóle będą powinny być rozdane wedle wymogów poszczególnych klas.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podoba mi się twoja propozycja Max....:upup:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto