Med

Runda 4 - 17.07.2017

23 postów w tym temacie

Zapraszam do zapisów na rundę 4

Tor losuje: Kupczyk

Pokój postaram się założyć ok. 21.00, zaraz po losowaniu

Jak nie uzbiera się grupa co najmniej 6 osób, wyścig przekładamy na za tydzień (24.07.2017)

Prawdopodobnie będziemy już startowali z odwróconym gridem, tematem już kilkukrotnie przeze mnie poruszanym, próba generalna startu z odwróconym gridem odbędzie się 13.07.2017 o godz. 21.30 - zapraszam

Proszę o skopiowanie listy:

1. medmaxx89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2. Bart-as

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

4. oddball85 - Nissan r34 gtr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

5. GrandeBombik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

5. GrandeBombik

6. Rashid_ spy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

5. GrandeBombik

6. Rashid_ spy

7. alienchujen - BMW Z4

8. norber0b7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

5. GrandeBombik

6. Rashid_ spy

7. alienchujen - BMW Z4

8. norber0b7

9. RR_Jay

10. Pepe

11. Krzychu1407

12. P_kwiatek

Przypominam że o 21.45 robimy próbny start z odwróceniem gridu. Wygląda to tak: po starcie wszyscy stoją w miejscu ! Ostatnia osoba zaczyna wymijać wszystkich (najlepiej środkiem). Za nim rusza osoba przedostatnia, za nimi przed przed ostatnią i tak dalej. Ważne, żeby nie wiercić się, i ruszyć z miejsca dopiero wtedy, kiedy będzie się ostatnim!! W innym przypadku robi się burdel i nic z tego nie wychodzi. Stać i czekać na swoją kolej! Jeżeli ten próbny start nie wypali, to o 22 ruszamy tak jak dotychczas, bez odwracania gridu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

50/50 SIĘ pojawię proszę mnie wpisać i jakie auto będę miał jak coś 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

5. GrandeBombik

6. Rashid_ spy

7. alienchujen - BMW Z4

8. norber0b7

9. RR_Jay

10. Pepe

11. Krzychu1407

12. P_kwiatek

13. Gustaw - Nissan 370Z Nismo

Przypominam że o 21.45 robimy próbny start z odwróceniem gridu. Wygląda to tak: po starcie wszyscy stoją w miejscu ! Ostatnia osoba zaczyna wymijać wszystkich (najlepiej środkiem). Za nim rusza osoba przedostatnia, za nimi przed przed ostatnią i tak dalej. Ważne, żeby nie wiercić się, i ruszyć z miejsca dopiero wtedy, kiedy będzie się ostatnim!! W innym przypadku robi się burdel i nic z tego nie wychodzi. Stać i czekać na swoją kolej! Jeżeli ten próbny start nie wypali, to o 22 ruszamy tak jak dotychczas, bez odwracania gridu. 

Obowiązuje całkowity zakaz grzebania w setupie auta!

Edytowane przez Med

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak mnie w lobby nie będzie do 21.30 to mnie nie będzie. Sorry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. medmaxx89

2. Bart-as

3. kupczyk

5. GrandeBombik

6. Rashid_ spy

7. alienchujen - BMW Z4

8. norber0b7

9. RR_Jay

10. Pepe

11. Krzychu1407

12. P_kwiatek

13. Gustaw - nissan 370z

14. Aqwa

15. Sychal - Porsche Cayenne Turbo s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widać życie lubi płatać figle i pierwszym kierowcą, który miał szansę wygrać audi, a tego nie zrobił jest Med. Nie wiem stary coś Ty odwalił. Czy w boksie byłeś za długo, czy jakiś błąd na torze. Dojeżdżałeś do mnie w tempie błyskawicznym i na 33 okr spodziewałem się powąchać spaliny Twojego auta, ale coś chyba poszło nie tak na moje szczęście. Jeżeli o mnie chodzi to Nurba uwielbiam, a teraz Lotusa też uwielbiam. Lubię jak auto jest podsterowne i lepi się do drogi. Lotus w zakrętach niesamowity. Onboard od ok 11:30 min

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Kupczyk napisał:

Jak widać życie lubi płatać figle i pierwszym kierowcą, który miał szansę wygrać audi, a tego nie zrobił jest Med. Nie wiem stary coś Ty odwalił. Czy w boksie byłeś za długo, czy jakiś błąd na torze. Dojeżdżałeś do mnie w tempie błyskawicznym i na 33 okr spodziewałem się powąchać spaliny Twojego auta, ale coś chyba poszło nie tak na moje szczęście. Jeżeli o mnie chodzi to Nurba uwielbiam, a teraz Lotusa też uwielbiam. Lubię jak auto jest podsterowne i lepi się do drogi. Lotus w zakrętach niesamowity. Onboard od ok 11:30 min

Szanowny kolego, a nie masz może nagrania próbnego odwróconego gridu, gdzie wszyscy pojechali tak jak być powinno? Powklejałbym gdzie się da, oraz pokazywał dla nowych w celu szybkiego zakumania ocb.

Wyścig w moim wykonaniu, poza przydługim PITem, bez większych niespodzianek. Przez niemal całą jego długość jechałem rozkojarzony i zdenerwowany faktem, że po udanej próbie odwróconego GRIDu nie udało się normalnie wystartować we właściwym wyścigu. Trzeba było nam kontynuować wyścig po tej próbie, co prawda trochę za dużo się wszyscy rozjechali, no ale Ci najszybsi mieli by co robić ;)

Na tym felernym 33 okrążeniu, pod koniec prostej SM strasznie mną zarzuciło, dodatkowo droga hamowania mocno się wydłużyła i prawie wyleciałem z toru. Nie mam pojęcia co było tego powodem, ale uwielbiam za to Assetto Corse i drogowe autka ;) 

Samo Audi szybkie, stworzone do wygrywania, ale za długo stałem w picie. Na 12 okr. zjechałem żeby zatankować (startowałem z 30L, zapomniałem na wstępie dolać). Zanim przeklikałem zmianę opon i 60L dolweki, to już sporo czasu minęło. Później jeszcze czekanie aż się zatankuje, i myślę że z minuta minęła ;)

No nic, nie wykorzystałem swojej jedynej szansy, ale 15pkt. to też dobry wynik.

W związku ze wczorajszymi zawiłościami związanymi ze startem z odwróconym gridem postanawiam tak:

Od następnego wyścigu jeździmy TYLKO z odwróconym gridem. Wczorajsze próby pokazały, że co najmniej 10 osób było w stanie zrozumieć zasadę odwrotnej kolejności. IGNORUJEMY wszystkich tych, którzy będą od razu startować, czy wprowadzać zamieszanie - robimy swoje czyli po kolei od tyłu jedziemy. Ignoranci na koniec wyścigu dostają DSQ, nie będą brani pod uwagę przy punktowaniu. Nie będą też dopuszczani do następnych wyścigów (ewentualnie dostaną jedną szansę na poprawę, o ile zagapili się czy coś). W ten sposób chętni albo się nauczą startu z odwróconym gridem i będą z nami jeździli, albo obetniemy stawkę o kilku uczestników i będziemy jeździli w mniejszym gronie. Oczywiście nie chciał bym obcinać uczestników, za to chciał bym żeby każdy chętny respektował te zasady.

Podsumowując, Start z odwróconym gridem. Ignorujemy tych co robią zamieszanie. Robimy swoje, czyli wyjeżdżamy w odwróconej kolejności, nie wchodzimy na czat (jednocześnie nie widząc co się dzieje na torze).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Graty Kupczyk:23_130_2:

U mnie fajna walka przez pierwsze kilkanaście okrążeń z Norberem, aż do zjazdu do pit stopu. Potem go zgubiłem i sam dotarłem na trzecim miejscu. Nie wiem Norber po kiego grzyba cały czas trąbisz? ADHD?

Supra ok:0wink:

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wozu nie znałem, toru nie lubiłem, restart za restartem dekoncentrowały.

Na kwalifikacjach udało mi się wykręcić nie tak zły wynik. Za pierwszym zakrętem wpadłem na krzychu1407 i zaliczyłem porządnego spina (mam nadzieję, że u krzycha wszystko w porządku). Na początku następnego okrążenia przeżyłem bliskie spotkanie I stopnia z oddballem85 i tak sobie później jechaliśmy. Prawdziwa zabawa zaczęła się gdy wyprzedziłem GrandeBombika stojącego sobie na poboczu (?) i przez kilka okrążeń udało mi się utrzymać przed nim. Do czasu aż nie popełniłem błędu w szykanie Michelina i kolejnego w szykanie ostatniej. Po tym drugim błędzie dostałem karę za ścięcie zakrętu, a że nie ogarniam systemu kar w AC - zostałem zdyskwalifikowany :)

Nic to. Czego się o jeździe nauczyłem, to moje. Do kolejnych wyścigów będę lepiej przygotowany.

Co do startu odwróconego: Pierwszym razem ruszyliśmy dobrze, ale ktoś chyba zapomniał kiedy zacząć prawdziwą jazdę, dlatego jestem za tym, aby pierwsze okrążenie przejeżdżać tempem 100-120 km/h i robić start lotny za pierwszym zakrętem - na wyjściu z ostatniego zakrętu albo po przekroczeniu linii start/meta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, SzczwanyGapa napisał:

Co do startu odwróconego: Pierwszym razem ruszyliśmy dobrze, ale ktoś chyba zapomniał kiedy zacząć prawdziwą jazdę, dlatego jestem za tym, aby pierwsze okrążenie przejeżdżać tempem 100-120 km/h i robić start lotny za pierwszym zakrętem - na wyjściu z ostatniego zakrętu albo po przekroczeniu linii start/meta.

No niby tak, ale co jak się trafi Nordschleife czy Highlands long? Takie kółko będzie trwało zbyt długo. Według mnie wystarczy toczyć się tempem 30-40km/h, aż wszyscy się jako tako ustawią w wężyka, i tak jak Bart zasugerował, start za drugim zakrętem. :upup:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się trafi Nordschleife albo Highlands long (czy nawet Spa ze swoją ponad siedmiokilometrową pętlą), to można zrobić wyjątek. Wszystko zależy od toru, bo np. drugi zakręt Spa to Eau Rouge i co wtedy? Do Eau Rouge 30-40 na godzinę i dopiero pod górę (wchodząc w Raidillon) gaz w podłogę? :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na SPA za trzecim zakrętem ;P Na bieżąco będziemy ustalać najlepiej, na czacie w trakcie treningu. Każdy chyba tam zagląda ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, SzczwanyGapa napisał:

Prawdziwa zabawa zaczęła się gdy wyprzedziłem GrandeBombika stojącego sobie na poboczu (?) i przez kilka okrążeń udało mi się utrzymać przed nim. Do czasu aż nie popełniłem błędu w szykanie Michelina i kolejnego w szykanie ostatniej. Po tym drugim błędzie dostałem karę za ścięcie zakrętu, a że nie ogarniam systemu kar w AC - zostałem zdyskwalifikowany :)

To było po moich fatalnych wypadkach, o których piszę poniżej, a po których przez chwilę zastanawiałem się czy warto jechać dalej, bo komuś jeszcze popsuję wyścig.

Byłem trochę rozkojarzony na początku, bo żona wróciła późno z pracy i dzieliła się ze mną swoimi przemyśleniami nad szarościami życia :) Na koniec dnia to jednak niestety moje umiejętności zdecydowały, że regularnie blokowałem koła na do hamowaniach. W tym Audi ABS coś nie za bardzo działa. Na jednym z pierwszych startów przygrzmociłem w Meda (sorry),  a potem już we właściwym wyścigu po przestrzelonym zakręcie, gdy spadłem w drugą część stawki, na końcu prostej S/M straciłem kontrolę i sunąłem  jak na lodzie prosto w Aliena. Przepraszam Alien, mam nadzieję, że nie zepsułem Ci wyścigu :( Poczekałem chwilkę na poboczu aż miną mnie wszyscy i ruszyłem z ostatniego miejsca w pogoń. Znów co prawda nie rozmkniniłem zatankowania na full przed wyścigiem i kiedy zjechałem do boksu chyba na 13 lapie zatankowałem do pełna, dużo za dużo, ale nie wymierzyłem wcześniej ile to auto pali. Po wyjeździe udało się jednak podgonić stawkę i najpierw się oddublowałem, a potem wyprzedziłem Aliena i Krzycha. 

Pomimo przygód ze startami, a potem błędów to był emocjonujący wyścig :) Postaram się w przyszłości jechać ostrożniej.

Za tydzień mnie nie ma (urlop), ale 31.07 piszę się na kolejny wyścig.

To w końcu Alien czy Szczwany?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to p_kwiatek, chociaż jestem fanem aliena. Ksenomorfa czyli :)

30 minut temu, GrandeBombik napisał:

Byłem trochę rozkojarzony na początku, bo żona wróciła późno z pracy i dzieliła się ze mną swoimi przemyśleniami nad szarościami życia :)

Dlatego gram w słuchawkach :)

LSY8u6n.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Med napisał:

Szanowny kolego, a nie masz może nagrania próbnego odwróconego gridu, gdzie wszyscy pojechali tak jak być powinno? Powklejałbym gdzie się da, oraz pokazywał dla nowych w celu szybkiego zakumania ocb.

Niestety. Ja nie zapisuję moich przejazdów tylko włączam transmisję na żywo, a podczas próbnego startu nie miałem włączonej. Wkleję filmik od kolegi Errora z naszych wyścigów w LTE i PMC z gry Project Cars. Tam startujemy w drugim wyścigu w odwrotnej kolejności w stosunku do pozycji z pierwszego wyścigu. Poza tym jest łatwiej bo ten, który startuje ostatni czyta po koleji kto ma ruszać. Nie mniej możecie zobaczyć jak wygląda lotny start w tamtej ekipie. Oglądajcie od 59min 35 sek.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokladnie. Bierzcie i kopiujcie z tego wszyscy! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz