KaczyVR6

PMC & LTE - League [ Dyskusja ogólna ]

112 postów w tym temacie

Dziękuje za odpowiedzi.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde muszę złamać obietnicę milczenia :dodgy: 

Wielkie dzięki Sieniu za odpowiedź, wszystko mi wyjaśniłes i nie muszę sam testować:0wink:

To Panowie organizatorzy idziecie w złym kierunku (oczywiście to moja autorska opinia) organizacyjnym. Na początku wakacji pisaliście/ogłaszaliście że idą wielkie zmiany, a skończyło się na jednej "wielkiej" zmianie (dla niektórych) w postaci wymuszonego widoku z wnętrza. Reszta w porównaniu do GT3 pozostaje bez zmian :huh: O nowej metodzie kwalifikacji nie piszę, bo to nie ma żadnego wpływu na to jak kto jeździ podczas wyścigów i jakie zasady podczas tych wyścigów obowiązują. To są te rewolucyjne zmiany? Widok z wnętrza i koniec? Error się odgrażał że stawiacie na jakość, a nie na ilość! Yhy ;)

Ludzie dalej będą sobie na torze, a po 2,3 okrążeniach od startu będzie dochodziło do haotycznych pojedynków. Przecież nie o to chodzi żeby sobie pojeździć (to można robić z lepszym lub gorszym skutkiem w pokojach online z przypadkowymi userami), tylko porywalizować wg równych zasad w fajnej atmosferze i przy okazji się czegoś nauczyć. Z tego co Sieniu napisał wychodzi że nie ma znaczenia jak asysty będą oznaczone? Czy "tak", czy "fabryczne"? Najprościej by było gdyby wszystkie były na "Nie", każde inne rozwiązanie nie ma żadnego znaczenia. W żadnej serii wyścigowej (poważnej) online, ani tym bardziej realnej nie ma takiego bałaganu (może historycznie coś by się znalazło?) jaki tutaj w GT4 jest. Pisałem już wcześniej że różnice między samochodami są na tyle duże że to wystarczy, ale okazuje się że to jeszcze mało :huh:  Na dzisiaj w przypadku jak się chce zrobić coś poważnego w PCars na poszczególnych klasach, a chce się mieć róźne samochody na torze to trzeba wyłączyć asysty, bo w innym przypadku wychodzi parodia (chyba że wszystkie samochody mają te same wspomagacze to wtedy można dać fabryczne). Ok, popisałem sobie o poranku, więc już na pewno ostatni raz w tym temacie życzę wszystkim powodzenia w GT4 i do zobaczenia na torze :0wink::sick::sick::sick:

PS

Pewnie niektórzy się zastanawiają o co ja walczę i dlaczego nie pójdę jeździć gdzie indziej? Już odpowiadam :) Uwielbiam jak są różne samochody, marki na torze podczas wyścigu i strasznie się napaliłem na GT4. Takiego ścigania tutaj na forum jest mało, a aktualnie poza propozycją GT4 nie ma wcale. Do tego jest dużo chętnych do jeżdżenia, a na innych portalach działy dla konsolowców świecą pustkami :-/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja chciałem zapytać, nawiązując do chęci stworzenia wyścigów dla Pro itd. i częściowo do pkt 4d regulaminu, czy w czasie kwalifikacji przed R1 można wracać do boksu przy pomocy "szybkiego powrotu", czy jest to zabronione i trzeba do boksu zjechać, tak jak to jest w realu ? Jeśli to drugie, to będzie kłopot ze sprawdzeniem czy wszyscy tego przestrzegają. Można oczywiście wprowadzić obowiązek zapisania kwalifikacji i udostępnienia nagrania ale czy to nie będzie czasem objaw przerostu formy nad treścią ?

I choć to kłóci się z moją wizją "Pro" i zbliżaniem się do real races, to w tej kwestii byłbym za tolerowaniem "szybkich powrotów".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Old, ja bardzo lubie te twoje posty. One nie wynikaja z tego ze jestes skory do klotni, ze szukasz dziury w calym... One wynikaja z tego ze ty to po prostu jako Gosc starej daty ! CZYTASZ ZE ZROZUMIENIEM! MEGA SZACUN ZA TO ZE CHCE CI SIE TO PRZECZYTAC... Parafrazujac kabaret tey troche skoda ze wydawalo mi sie ze norma byl ogol a nie margines ale umiejetnosc czytania to niesterty teraz margines. 

Co do twojego pytania. Nawet nie zastanawialismy sie nad tym w tym kontekscie. Nie da sie tego sprawdzic po prawdzie. Ja wracam do boxu na szybko. Wydaje mi sie ze to martwa sprawa jest. Dlatego no zostawmy to tak jak jest z wlasna interpretacja.  Jesli chcesz to wracaj do boxu prawidlowo a jesli musisz no to wracaj przez szybki powrot.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten szybki powrót to się często okazuje powolny. Znów trzeba 2 okrążenia robić by opony rozgrzać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jak zjedziesz normalnie i w dodatku rozwalonym autem, to masz jeszcze dłużej i gorzej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ja wiem. Nie tankujesz, opon nie zmieniasz więc są rozgrzane. Do minuty czasu. No chyba, że rozwalony na max. Wtedy tak. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurczaczki miałem już w tym temacie się nie udzielać :sick:, ale muszę.

Po pierwsze na razie nie wiem czy z powodu awarii kierownicy nie muszę zawiesić startów w tej serii? Chyba że uda mi się usunąć problem? Dam znać.

Po drugie... propozycja :) Może w W2 zamiast całkowicie odwróconej kolejności na starcie zrobić coś na wzór WTCC? Pierwsza ósemka zmienia się kolejnością, a reszta jedzie wg kolejności z W1 + wykopani i rezygnujący z W1 z ostatnich miejsc. Pozwoliłoby to uniknąć destruction derby w drugim wyścigu i cieszyć się jazdą, a nie tak jak teraz i jak było w GT3. Technicznie nie sprawiłoby to żadnego problemu, bo i tak start jest lotny, a kolejność jest czytana przez hosta na czacie głosowym. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już chyba za późno na zmiany. Tylko chaos dodatkowy by powstał. Za chwilę PCars2 i opcja wyscigu z reverse grid w Race 2 jest już zaimplementowana

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł Barta uważam za dobry i można by to przetestować w GT4. A w PC2 też nic by nie stało na przeszkodzie wprowadzić go w życie jeśli się sprawdzi. W końcu odwrotna kolejność całej stawki to niezasłużony niczym start z P1 po zajęciu ostatniego miejsca w R1. Odwrócenie pierwszej ósemki jest i bardziej sprawiedliwe i atrakcyjniejsze dla samego wyścigu, no i byłoby mniej rozwałek i konfliktowych sytuacji spowodowanych przez tych nieco mniej sprawnych i doświadczonych w walce.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra co zrobimy to. Ja sobie spisze wszystkie obecne zasady ktore sa i te ktore proponujecie zrobie liste. Generalnie chodzi mi po glowie aby wypierniczyc niektore ustawienia a niektore wprowadzic.  Na te chwile zbieramy rozne rozniste propozycje. 

Natomiast co ja chcialbym sie dowiedziec to ( od kilku osob juz wiem) jaka jest wasza opinia na temat tego sposobu eliminacji. Wiemy ze sa inne sposoby. Nad nimi pracujemy. Jednak prosze sie wypowiadac na temat tego co mamy teraz. Co byscie w nim poprawili bo moze jest cos czego nie zauwazlylismy. Generalnie np podoba mi sie ta opcja z przyspieszaniem powtorki do okrazenia tego ktore sie liczy.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już kiedyś myślałem nad tym żeby tylko pierwsza 10-tka startowała w odwróconej kolejności a reszta tak jak zajęła pozycje w pierwszym wyścigu ale 8 tez dobrze brzmi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł z odwróconym gridem uważam za udany i może fajnie zmienić to jak wyścig się potoczy. Dzięki temu byłaby rywalizacja i zacięta walka. Jak sprawdzicie to czy nikt nie odwala maniany I specjalnie nie zostaje na ostatnim miejscu? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Axe, ale to w tej chwili i już od dawna jeździmy z całkowicie odwróconym gridem w R2, czyli ostatni w R1 startuje z P1 w R2. Teraz jest propozycja żeby to nieco zmienić i odwracać tylko pierwszą ósemkę po R1, a pozostali startują wg zajętych w R1 miejsc.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To czemu nie zrobić pierwszej 8 odwróconej według siebie, oraz drugiej 8 odwróconej według siebie :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
8 7 6 5 4 3 2 1 16 15 14 13 12 11 10 9

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Yasiek.B to nam niedzielnego wieczoru zabraknie żeby wszystkich wyczytać a ile restartów łooo panie

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie dobrze jest jak jest. Ktoś kto był ostatni w r 1 nie znaczy że jest dużo słabszy . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sebaws, nie znaczy. Ale nie znaczy też, że za zajęcie ostatniego miejsca ma w nagrodę startować z P1 :) W realu nie ma tak nigdzie, a my przecież dążymy do reala.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze ze Real przekształcili na Auchan

Czy ja wiem czy to nagroda startować z P1 w R2 wiedząc ze goni cię grupa szybkich kosmitów która weźmie cię z każdej strony i ucieknie

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam też nie widzę konieczności zmieniania tego. Specjalnie dojeżdżać ostatnim w R1, żeby startować w R2 z P1? Przecież to strata punktów.

Zresztą i stres większy, bo ciągle musisz w lusterka patrzeć, więc w sumie wątpliwa nagroda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ja mam pytanie odnośnie wyścigu kwalifikacyjnego. Ma trwać 5 minut. Widzę na filmie Gelunino, że olał 3 okrążenie choć zmieściłby się w czasie. Są jakieś wymagania odnośnie obowiązku jechania do końca no i by paliwa starczyło?

Bo jak nie to ja walę 5-6 litrów do baku. Na startowym oszczędzam wachę i rura na 1 liczonym. 

Edytowane przez Yarek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yarek.Nie zapominaj,że to nie ma żadnego przełożenia na tempo wyścigowe,więć po co urywać te setne,dziesiąte sekundy ? Nie widzę sensu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja mam pytanie odnośnie wyścigu kwalifikacyjnego. Ma trwać 5 minut. Widzę na filmie Gelunino, że olał 3 okrążenie choć zmieściłby się w czasie. Są jakieś wymagania odnośnie obowiązku jechania do końca no i by paliwa starczyło?

Bo jak nie to ja walę 5-6 litrów do baku. Na startowym oszczędzam wachę i rura na 1 liczonym. 

Yarek taktyka jest dowolna. Teraz gdy mamy w miare mala ilosc ludzi to pewnie nie ma to znaczenia... Ale przy duzej ilosci to moze miec znaczenie aby urwac 0.2s

Sent from my MI PAD using Tapatalk

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.