Yarek

Project CARS2 - Force Feedback, porady, ustawienia

52 postów w tym temacie

Założyłem ten temat byśmy mogli sobie nawzajem pomagać ogarniać ten nowy symulator. Tylko proszę, bez marudzenia tu o błędach i niedoróbkach.  O tym można zrobić osobny temat. Marudzenie dla samego marudzenia niech admini wywalają. Jeśli ktoś ma sposób na zaradzenie sobie z jakimś błędem w grze to ok. Nie napisze tutaj. 

Ja na początek zapodam moje ustawienia Force Feedback dla kierownicy T300. Na razie eksperymentalne i cały czas w tuningu ale całkiem przyjemnie się jeździ. 

PS_Messages_20170923_211137.jpg

Moją T300 musiałem bezpośrednio do konsoli podłączyć bo gra nie widziała jest przez USB Hub. 

Dla posiadaczy T500. Podobno są problemy z kierownicą gdy jest podpięta do prawego portu USB w PS4. Gra widzi kierownicę jako pada i brak Force Feedback. Podłączenie do lewego portu ma rozwiązywać problem. 

Edytowane przez Yarek
3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
43 minut temu, Yarek napisał:

Dla posiadaczy T500. Podobno są problemy z kierownicą gdy jest podpięta do prawego portu USB w PS4. Gra widzi kierownicę jako pada i brak Force Feedback. Podłączenie do lewego portu ma rozwiązywać problem. 

Ciekawe co by było po zastosowaniu takiego huba ?

hub.jpg

Edytowane przez gabdob

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To może ktoś do T150 zapoda ?

Ja na T 150 jeżdżę na tych od Arsenala. Trochę mało tarki czuć ale jest spoko i narazie nic nie zmieniam bo nie ma czasu tyle ludzi jezdzi:)

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli ktoś chce narzekać na błędy w grze to zapraszam do tematu :

Mamy już sporą listę występujących bugów 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

G29 wyśmienicie sprawuje się do tej gry. Kierownica działa nawet przed rozgałęźnik. Co do ustawień FFB testowałem Twoje @Yarek i mam lepsze pod G29 . Wiem że @Damian0709 pasowały Twoje ustawienia  do jego G29 ale ja za jakiś czas wrzucę swoję ustawienia G29 pod PS4 :0dance3:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Sir Siekier napisał:

Ja mam do 150 ustawienia petarda

To dawaj ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ustawienia T300 na PS4 od Zackspeed. Testuję i bardzo fajnie się jedzie. 

PS_Messages_20170924_182142.jpg9PS_Messages_20170924_182144.jpgPS_Messages_20170924_182145.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No też mnie to zdziwiło ale sprawdziłem i jest ok. Może to przez Load Cell. Ja używam. Zackspeed chyba też. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To moje ustawienia do T500, jeszcze ciągle nad nimi pracuję, ale jest już blisko :) ...bede uaktualniał....

IMG-20170925-WA0000.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o g29 - swoich teraz nie jestem w stanie podać, ale zapodaję znalezione w czeluściach internetuabdef2d1dd40e6216b803c0f5cbc50c9.jpg0f615839f1a1763580b2b3b286bbecdf.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wychodzi na to, że po zmianie auta trzeba wybrać w setupie Ustawienia Domyślne bo inaczej przypisze nam setup z poprzedniego auta. No a LMP raczej kiepsko się prowadzi z setem od GT3.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ogóle z tymi setupami to czasami mam wrażenie że się zmiana zapisze, czasami nie. Że wracasz do boksu po 2 okrążeniach a tam domyślny setup

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla tego ja jak już coś zmienię 3 razu zapisuję a przed boksem e trakcie GP nawet jak wcześniej ustawiłem konkretnie opony itp  sprawdzam przed pit stopem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Czy ktoś z Was mógłby poradzić odnośnie ustawień kierownicy Thrustmaster T80 do Project Cars 2 ?

Wiem, że nie jest to kierownica najwyższych lotów ale w Project Cars zawsze od początku umiałem wszystko dobrze ustawić, żeby jeździło się jak najbardziej możliwie przyjemnie. W nowej odsłonie ? Dramat. Jakbym nie ustawił to sterowanie jest zbyt czułe, zbyt gwałtowne. Próbowałem zmieniać czułość, martwą strefę, amortyzację, wibrację.. każdą opcję która przekłada się na sterowanie i nie potrafię znaleźć złotego środka.. w Assetto Corsa, PC1 mam ustawione idealnie a tutaj nie umiem znaleźć odpowiednich ustawień. Ktoś mógłby pomóc ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wrzuć zdjęcie jak masz obecnie ustawiony FFB

W PC 2 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seba nie ma w tej kierce FFB . W grze jest kalibracja kierownicy i pedałów i polecam to zrobić w pierwszej kolejności. Kalibracja jest pod zdjęciem kierownicy. W o
Pc2 puki się nie zrobi kalibracji mogą być różne kwiatki. A tak gra będzie v wiedziała jaki zakres obrotu na twoją kiera i ustawi automatycznie stering lock itd.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja kierownica nie obsługuje FFB. :) Jest skalibrowana, wklejam zdjęcia które zrobiłem. Jeśli macie jakieś rady to będę wdzięczny bo chciałem urozmaicić sobie coś od AC do Online a tak jestem w kropce bo w PC1 grałem wiele godzin online a tutaj po prostu nie umiem czerpać przyjemności z jazdy na tych ustawieniach a te które proponuje gra są zbyt czule i takie miałkie. W ogóle nie umiem wyczuć sterowania.

IMG_20170929_155027.jpg

IMG_20170929_155022.jpg

IMG_20170929_155013.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie obraź się ale ta kiera to zabaweczka jest. Więc do T80 to raczej ustawienia pod grę na padzie będą pasować. Uderzaj do Oldboya albo Popiołka. Oni śmigają na padach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tej zabaweczce to nie raz wygrywałem wyścigi online. :) Nie stać mnie na zakup droższego teraz, zależało mi na dobrej jeździe. :) Może ktoś inny pomoże jeszcze co ja ma. :) Nie potrzebuję FFB by się dobrze bawić. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj potrzebujesz. Uwierz, że Force Feedback potrzebujesz. :)

Dla tych co kierownicę Fanateca używają na PS4. Czekając na łatkę naprawiającą FF na CSL Elite można spróbować tego poradnika 

To all CSLE PS4 owners & Slight Mad Studios,

I finally found some satisfaction. 
This is very personal I think, but I would like to elaborate for the devs too.

Settings on the wheel:
SEN 042 (feel free to change of course, it's essentially steering angle divided by 10. I usually play from 380 - 540, very seldom do I race street cars)
FF 100 (this needs to be 100! Actually I never used 100 before. I play F1 2017 at 60, and that's pretty crazy if you're doing 100% races biggrin.png )
DRi 0 or OFF
DPR OFF (very important! really needs to be OFF because this even saturates more when enabled or >1. Normally I use the default value which is 100)
All other settings are personal preference and/or depend on the car you are driving.
I put FOR at 50
SPR at 100.

Overall on the wheel the values you want to use are FF 100 and DPR OFF.
Changing FOR feels like it changes the overall FFB, yet I feel like there are details that don't change 1/1.
SPR is something else, I have no clue what it does. Feels like it changes very little.

Game settings:
Flavour: RAW
Gain: 90 (not 100 to avoid clipping)
Volume: 30 (since total force (weight) on the wheel itself is already at 100 via the firmware settings I advise a sub 50 number ingame. Putting it >30 is just too strong for me personally)
Tone: 90 (100 gives max Fy forces, 0 gives you Fx forces which are already too strong by default, I need a lot of Fy or "tyre slip force" (personally) because I find the default gives me very late or even no feedback on what the back end is doing. check the ingame description)
FX: 100 (at 100 I can sometimes feel a very little kerb or bump feedback, woohoo!)

Overall the game settings feel like they have some weird offset (too low for Fy forces, Fx a bit too high (not sure) and very very very low Fz). Thankfully Tone can balance out Fx and Fy and so can the steering wheel's firmware.
Regarding the Fz force, if we could put FX on 500 it would be ok.

A lot depends on personal preference too I guess.

All settings depend on the type of car you are driving. I was testing the Mclaren 650s GT3 in Spa. 
In general there are two turns where the back tends to step out under braking. The first is the right hander at Les Combes (turn 5) and the second is the right hander at Fagnes (Pif Paf, turn 12).
Here you can really test the "Tone" settings, putting it to 0-10 will leave you clueless on what the back of the car is doing under braking in these corners. Putting it to 50, you will notice, but too late. Putting it to 80-100 gives way better feedback.

Anyone have an idea on how to stop the awful oscillation on some straights? I think it's impossible without compromising the FFB quality (Probably because the "Volume" is still to high?).

Also, the CSPv2 brake pedal rumble is working as it should, even with ABS ingame off. I was wrong on that one. The CSPv2 work perfectly.

Probably right now it's a good idea to start playing with the FOR and SPR values on the steering wheel's firmware. But I am pretty content right now.
Such a shame we can't change the saturation levels, otherwise we'd be able to put it perfect! But you can't have it all...
Also, check pages 30 and 31 of the CSLE manual, VERY INFORMATIVE!! 
https://www.fanatec.com/download/CSL...-Manual-EN.pdf

Still very much looking forward to the fix though.

Edytowane przez Yarek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tej zabaweczce to nie raz wygrywałem wyścigi online. Nie stać mnie na zakup droższego teraz, zależało mi na dobrej jeździe. Może ktoś inny pomoże jeszcze co ja ma. Nie potrzebuję FFB by się dobrze bawić.

Pobaw się czułoscią sterowania, wydaje mi się ze im niżej tym mniejsza czułość. Możesz wejść na tor i że tak powirm w locie to testować.

I być może czułoscią prędkości. Ale najpierw czułoscią sterowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz