Yarek

Project CARS2 - Force Feedback, porady, ustawienia

52 postów w tym temacie

Z tego co zauważyłem to w trakcie jazdy nie można zmieniać ustawień, wyskakuje komunikat żeby zresetować sesje do menu i wtedy ustawienia się zmienią :)

Dziękuję Tarek za poradnik, na pewno się przydał. Udało mi się osiągnąć prawie satysfakcjonujące ustawienia dla mnie, przede wszystkim pobawiłem się z czułością prędkości i amortyzacją i tłumieniem kontrolera. Wrzucam swoje ustawienia które może komuś się przydadzą, testuje póki co na zawodach z caymanem i są bardzo dobre, nie powiem. :) Zauważyłem swoją drogą ciekawe bugi póki co w sesji treningowej (zarówno graficzne jak i uderzeniowe) ale to chyba nie w tym dziale. :)

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim którzy się udzielili. Jeśli coś zmodyfikuje to na pewno jeszcze podam ustawienia :)

IMG_20170929_162639.jpg

IMG_20170929_162631.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na PC ściągnij sobie ustawienia Jack Spade. Dla mnie rewelacja. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na PC ściągnij sobie ustawienia Jack Spade. Dla mnie rewelacja. 

Ściągałem ale chyba nie rozumiem do końca jak ich użyć i jakie wartości mocy ffb do tego dobrać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw robisz w grze niestandardowe ustawienia Force Feedback. Gra je zapisuje w pliku txt. W Documents/Project Cars 2. Usuwasz ten plik(wcześniej kopiując jego nazwę) i podmieniasz na jeden z plików txt od Jacka Spade zmieniając jego nazwę na tą skopiowaną. Ja używam alternate mid. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym pliku siedzi też ograniczenie martwej strefy. To potrafi cuda. Warto też płynnie zmieniać te parametry co Jack przestawial dla lo, mid, high. U mnie najlepiej działa pomiędzy mid i lo. A mam stare G25

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ona raz dział raz nie , ale możesz zbindowac na przycisku  ją i wtedy jest pokazywana albo do best lapa albo do ostatniego okrążenia  lub możesz ją wyłączyć, kto wie może wyłączyłeś ;)  ja mam na krzyżaku w górę ustawione. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Orientujecie się jakim ustawieniem blokujemy tuning dla pokoju? Gdzie tego dokładnie szukać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma prośbę, czy może ktoś wstawić sprawdzone ustawienia dla kierownicy T300

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, 

Podpowie ktoś jak ustawić T150 na ps4? Jestem nowy w symulacjach i zachowanie kierownicy jest dla mnie jakieś nierealne. Chciałbym żeby kierownica zachowywała się jak najbardziej realnie tak jakby była w prawdziwym samochodzie ( z nastawieniem czucia przyczepności), żeby kierownica np. przy 100km/h  przy jeździe na wprost nie latała jak wściekła od lewej do prawej. Obecnie jeżdżę w gt4 (bmw).  Moje ustawienia aktualne:

Czułość kierownicy:50

Tłumienie kontrolera: 5

FFB: surowy

Korekta: 97

Moc: 35

Ton: 75

FX: 40

Da się wg was poprawić te ustawienia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Czułość - 0 lub 1

FFb - nie surowy ,tam masz dwie inne opcje nie pamiętam jakie, wybierz jedną z nich.

Tłumienie -0

Korekta - od 30 -75

Ton- od 20 -80

Fx - od 20 - 65

Próbuj , te ustawienia są pod T500 ale to Thrustmaster i powinno pasować,powodzenia.

Edytowane przez KaczyVR6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprawcę po powrocie z pracy ;). Trochę mnie dziwi czułość na 0. Samochód nie będzie reagował z opóźnieniem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czułość kierowania powinna być na 50 . jak dasz na zero to będzie powoli reagować na ruch a jak dasz na 100 to będzie bardzo szybko i będzie za czuła 50 to jest optymalne ustawienie czułości kierowania . Chyba coś @KaczyVR6 nie o tym  parametrze może mówi ?

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Tak Mariusz masz racje...:Dw pracy byłem z głowy pisałem :0dash2:chodziło mi o "Martwą strefe kierowania" :0ulan:

Czułość kierownicy:50

Tłumienie kontrolera: 30

FFB: immersyjny

Korekta: 65

Moc: 35

Ton: 37

FX: 25

Menu siły sprężyny : 0,29

To moje ustawienia.

Edytowane przez KaczyVR6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem czułość kiedyś na 100, ale SMS samo proponuje ust na 50 czułości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz jeszcze coś z tych filmików spróbować 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Mam pytanie i w sumie to nie wiem gdzie je napisać, więc dam tutaj. Mianowicie nie wiem czemu w autach z manualną skrzynią do startu normalnie trzeba użyć sprzęgła, ale w trakcie jazdy mogę zmienić np. z pierwszego na drugie przełożenie bez użycia sprzęgła bez żadnych konsekwencji - brak uszkodzeń, bieg normalnie wchodzi. Wy też tak macie? Może da się coś z tym zrobić?

Edytowane przez Hubinic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyłacz automatyczne sprzegło.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 21.03.2018 o 16:53, KaczyVR6 napisał:

Wyłacz automatyczne sprzegło.

Nie pomaga, z resztą wyłączone miałem cały czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie mam pedałów ze sprzęgłem więc zawsze auto clutch jest on

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Hubinic napisał:

A Wy nie macie tego problemu?

Z tego co szukałem w internecie to jest to bug, który miejmy nadzieję zostanie szybko naprawiony ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz