Yarek

Project CARS2 - Force Feedback, porady, ustawienia

43 postów w tym temacie

Na tej zabaweczce to nie raz wygrywałem wyścigi online. :) Nie stać mnie na zakup droższego teraz, zależało mi na dobrej jeździe. :) Może ktoś inny pomoże jeszcze co ja ma. :) Nie potrzebuję FFB by się dobrze bawić. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj potrzebujesz. Uwierz, że Force Feedback potrzebujesz. :)

Dla tych co kierownicę Fanateca używają na PS4. Czekając na łatkę naprawiającą FF na CSL Elite można spróbować tego poradnika 

To all CSLE PS4 owners & Slight Mad Studios,

I finally found some satisfaction. 
This is very personal I think, but I would like to elaborate for the devs too.

Settings on the wheel:
SEN 042 (feel free to change of course, it's essentially steering angle divided by 10. I usually play from 380 - 540, very seldom do I race street cars)
FF 100 (this needs to be 100! Actually I never used 100 before. I play F1 2017 at 60, and that's pretty crazy if you're doing 100% races biggrin.png )
DRi 0 or OFF
DPR OFF (very important! really needs to be OFF because this even saturates more when enabled or >1. Normally I use the default value which is 100)
All other settings are personal preference and/or depend on the car you are driving.
I put FOR at 50
SPR at 100.

Overall on the wheel the values you want to use are FF 100 and DPR OFF.
Changing FOR feels like it changes the overall FFB, yet I feel like there are details that don't change 1/1.
SPR is something else, I have no clue what it does. Feels like it changes very little.

Game settings:
Flavour: RAW
Gain: 90 (not 100 to avoid clipping)
Volume: 30 (since total force (weight) on the wheel itself is already at 100 via the firmware settings I advise a sub 50 number ingame. Putting it >30 is just too strong for me personally)
Tone: 90 (100 gives max Fy forces, 0 gives you Fx forces which are already too strong by default, I need a lot of Fy or "tyre slip force" (personally) because I find the default gives me very late or even no feedback on what the back end is doing. check the ingame description)
FX: 100 (at 100 I can sometimes feel a very little kerb or bump feedback, woohoo!)

Overall the game settings feel like they have some weird offset (too low for Fy forces, Fx a bit too high (not sure) and very very very low Fz). Thankfully Tone can balance out Fx and Fy and so can the steering wheel's firmware.
Regarding the Fz force, if we could put FX on 500 it would be ok.

A lot depends on personal preference too I guess.

All settings depend on the type of car you are driving. I was testing the Mclaren 650s GT3 in Spa. 
In general there are two turns where the back tends to step out under braking. The first is the right hander at Les Combes (turn 5) and the second is the right hander at Fagnes (Pif Paf, turn 12).
Here you can really test the "Tone" settings, putting it to 0-10 will leave you clueless on what the back of the car is doing under braking in these corners. Putting it to 50, you will notice, but too late. Putting it to 80-100 gives way better feedback.

Anyone have an idea on how to stop the awful oscillation on some straights? I think it's impossible without compromising the FFB quality (Probably because the "Volume" is still to high?).

Also, the CSPv2 brake pedal rumble is working as it should, even with ABS ingame off. I was wrong on that one. The CSPv2 work perfectly.

Probably right now it's a good idea to start playing with the FOR and SPR values on the steering wheel's firmware. But I am pretty content right now.
Such a shame we can't change the saturation levels, otherwise we'd be able to put it perfect! But you can't have it all...
Also, check pages 30 and 31 of the CSLE manual, VERY INFORMATIVE!! 
https://www.fanatec.com/download/CSL...-Manual-EN.pdf

Still very much looking forward to the fix though.

Edytowane przez Yarek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tej zabaweczce to nie raz wygrywałem wyścigi online. Nie stać mnie na zakup droższego teraz, zależało mi na dobrej jeździe. Może ktoś inny pomoże jeszcze co ja ma. Nie potrzebuję FFB by się dobrze bawić.

Pobaw się czułoscią sterowania, wydaje mi się ze im niżej tym mniejsza czułość. Możesz wejść na tor i że tak powirm w locie to testować.

I być może czułoscią prędkości. Ale najpierw czułoscią sterowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co zauważyłem to w trakcie jazdy nie można zmieniać ustawień, wyskakuje komunikat żeby zresetować sesje do menu i wtedy ustawienia się zmienią :)

Dziękuję Tarek za poradnik, na pewno się przydał. Udało mi się osiągnąć prawie satysfakcjonujące ustawienia dla mnie, przede wszystkim pobawiłem się z czułością prędkości i amortyzacją i tłumieniem kontrolera. Wrzucam swoje ustawienia które może komuś się przydadzą, testuje póki co na zawodach z caymanem i są bardzo dobre, nie powiem. :) Zauważyłem swoją drogą ciekawe bugi póki co w sesji treningowej (zarówno graficzne jak i uderzeniowe) ale to chyba nie w tym dziale. :)

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim którzy się udzielili. Jeśli coś zmodyfikuje to na pewno jeszcze podam ustawienia :)

IMG_20170929_162639.jpg

IMG_20170929_162631.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na PC ściągnij sobie ustawienia Jack Spade. Dla mnie rewelacja. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na PC ściągnij sobie ustawienia Jack Spade. Dla mnie rewelacja. 

Ściągałem ale chyba nie rozumiem do końca jak ich użyć i jakie wartości mocy ffb do tego dobrać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw robisz w grze niestandardowe ustawienia Force Feedback. Gra je zapisuje w pliku txt. W Documents/Project Cars 2. Usuwasz ten plik(wcześniej kopiując jego nazwę) i podmieniasz na jeden z plików txt od Jacka Spade zmieniając jego nazwę na tą skopiowaną. Ja używam alternate mid. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym pliku siedzi też ograniczenie martwej strefy. To potrafi cuda. Warto też płynnie zmieniać te parametry co Jack przestawial dla lo, mid, high. U mnie najlepiej działa pomiędzy mid i lo. A mam stare G25

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mi przestała się wyświetlać delta, mimo że jest włączona w każdym widoku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ona raz dział raz nie , ale możesz zbindowac na przycisku  ją i wtedy jest pokazywana albo do best lapa albo do ostatniego okrążenia  lub możesz ją wyłączyć, kto wie może wyłączyłeś ;)  ja mam na krzyżaku w górę ustawione. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde faktycznie, zapomniałem że ona do przycisku jest przypisana :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Orientujecie się jakim ustawieniem blokujemy tuning dla pokoju? Gdzie tego dokładnie szukać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma prośbę, czy może ktoś wstawić sprawdzone ustawienia dla kierownicy T300

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto