GTPL_oldboy1957

Project CARS 2 PS4 - waszym zdaniem

48 postów w tym temacie

Ponieważ nigdzie nie znalazłem tematu traktującego ogólnie o wadach, zaletach, różnicach pomiędzy PC1 i PC2, pozwoliłem sobie na założenie takowego. Proszę wszystkich którzy już mają i grają, o zdawanie relacji ze swoich doświadczeń z tym produktem aby ewentualni przyszli posiadacze wiedzieli co ich spotka :) 

Więc piszcie proszę co jest ok, a co nie tak. Co was zachwyca, a co wkurza do granic przyzwoitości. Piszcie o offline i o online. Piszcie wszystko o czym chcecie, a co dotyczy PC2. Ważne żeby to były fakty, a nie bezzasadne wychwalanie bądź wieszanie psów.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Intuicyjne menu (graficzne)

2. Prosty Force Feedback

3. Manualne pitstopy (pitlimiter, zjazd i wyjazd)

4. Monitoring (Super podgląd live wszystkich uczestników)

5. Replaye (tak jak powyżej)

6. Uszkodzenia widoczne na grafice HUD i bardziej dotkliwe

7. Host decyduje o starcie przed wyścigiem co eliminuje rozgrzewkę i pozwala na zmiany w setup

8. Poprawny timing po wyścigu ( Fastest laps i straty do poszczególnych graczy)

Na minus grafika słabsza ale więcej tekstur, bardziej dopieszczone auta i chyba lepiej z animacją

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

9. Możliwość zapisania setup w przejrzysty sposób

10. Możliwość zapisania ustawień swojego lobby

11. Mapowanie i ustawianie kontrolerów z poziomu pause menu (mistrzostwo świata)

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Maksiu, a weź sprawdź ja się ma sytuacja z padem. Jak wygląda prowadzenie auta i czy są takie same "miliony" opcji do ustawienia żeby dało się prowadzić ? Masz porównanie do PC1, więc jak to wygląda ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@GTPL_oldboy1957 wygląda prościej i lepiej sie prowadzi , łatwiej pada ustawić . Ja sprawdzałem.

jak robiłeś takie wyniki dobre na pcars 1 to tu ich poroznosisz hehe :D 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Mariusz B napisał:

łatwiej pada ustawić . Ja sprawdzałem.

jak robiłeś takie wyniki dobre na pcars 1 to tu ich poroznosisz hehe

I tego się właśnie obawiam :0shoot::takaemotka:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, GTPL_oldboy1957 napisał:

Maksiu, a weź sprawdź ja się ma sytuacja z padem. Jak wygląda prowadzenie auta i czy są takie same "miliony" opcji do ustawienia żeby dało się prowadzić ? Masz porównanie do PC1, więc jak to wygląda ?

Może nie łatwiej, ale przyjemniej :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopisałbym możliwość udostępniania setupów z menu

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W używaniu pada nic się nie zmieniło. Jest dokładnie tyle samo badziewia do ustawienia pada ile było w "jedynce". I wszystko to trzeba sobie indywidualnie ustawić żeby auto prowadziło się na padzie tak jak tego chcę. Różnica jest tylko taka, że w Pc2 są lepiej dobrane ustawienia standardowe i da się na nich jechać, co w "jedynce" nie był możliwe.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Old cos takiego sprawdź, podobno dobre. 

martwa strefa kierowania - 0
czułość kierowania - 48
martwa strefa przepustnicy - 0
czułość przepustnicy - 8
martwa strefa hamowania - 0
czułość hamowania - 15
martwa strefa sprzęgła - 7
czułość sprzęgła - 25
czułość prędkości - 86
regulacja amortyzacji - 25 (tutaj muszę spr w domu bo nie wiem czy tego parametru ostatnio nie zwiększałem)
tłumienie kontrolera - 22
wibracje - wg własnych preferencji
minimalny czas zmiany biegów - 0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy czułości kierowania na 48 nawet delikatny ruch gałką rozwala cię o bandę, a na 15 czułości hamowania nie zahamujesz przed żadnym zakrętem  :DJa mam przepustnicę i hamulce na 100 i jest ok, a siłę hamowania ustawiam dla każdego auta oddzielnie w setupie auta. Najważniejsze jest wzajemne dopasowanie czułości kierowania, czułości prędkości i tłumienia kontrolera. Te trzy elementy decydują o tym, jak lewa gałka zastępuje kierownicę. Spróbuję tych samych ustawień które mam w PC1, bo tam, po wielu dniach testów mam idealnie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No oby Ci się udało i przyjemnie jeździło :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Sir Siekier napisał:

Wrazenia. Gniot!

A może coś więcej napiszesz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Narazie jest kupa na rzadko,  Gniot że hej!

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uuuuu, pierwsi obrażeni heheh. Się napalił jak szczerbaty a tu pindol.

Ciekawe ile im zejdzie, tyle tego jest hihi.

Zapraszam obrażonych na Ruf Cup, niedziela 1.10.2017 godzina 19:00, będzie ogień.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja znalazłem swoje ustawienia Force Feedback do T300 i jest mega przyjemnie. Jazda na suchym czy w deszczu - rewelacja. Wiem co się z autem dzieje bez specjalnego grzebania w setupie.  Czuć wyraźnie gdy tor ulega nagumieniu i wzrasta przyczepność po kilkunastu okrążeniach. Jazda w deszczu i deszczowe opony są oddane rewelacyjnie. Są oczywiście auta, które dla mnie są beznadziejne zrobione. Radicalem SR8 jechało się tragicznie. Przyjdzie patch 2.0 i gra wcignie na amen. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mnie wk.. znikanie lusterka jak włączałem telemetrie. Dzięki za rozwiązanie tego problemu :0wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka.

Pytanie mam czy będąc hostem można przechodzić do następnej sesji w lobby ? Pominąć trening itd jak to miało miejsce w PC1 ?

No i znikająca opcja zaproszenia znajomych.Jak już się wyjedzie na tor to nie da się zaprosić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co zauważyłem niema takiej możliwości aby pominąć dana sesje tak jak było to w PC1 ze wszyscy głosują za zakończeniem danej sesji

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie stety nie ma opcji pominięcia sesji co jest głupotą i mam nadzieję że to naprawią jakimś patchem.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możliwość zarządzania autem i strategią w czasie wyścigu to bardzo dobra rzecz ale spróbujcie to zrobić w czasie jazdy gdy używacie pada :D

Chyba najszybszy i najmniej ryzykowny sposób zmiany strategii to wjechanie do boksów, zatrzymanie się kilka metrów przed swoim stanowiskiem, wprowadzenie zmian i dopiero wtedy dojazd do swoich mechaników, szczególnie gdy chce się zmienić opony, ciśnienia w nich lub ilość tankowanego paliwa, od czego zaczyna się obsługa w boksie gdy auto nie ma żadnych uszkodzeń. Wykonanie tych czynności w czasie jazdy jest praktycznie niemożliwe bez ryzyka rozwalenia się na torze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz