GTPL_oldboy1957

Project CARS 2 PS4 - waszym zdaniem

95 postów w tym temacie

Z tym pominięciem sesji to dziwna sprawa bo w karierze Offline jest taka możliwość a w multi już nie :th_dash1:.

Kolejną wkurzającą sprawą jest ustawienia auta, ja sobie na kwali chciałem zmienić na miękke slicki a gra ma w dupie to że ja chcę i sobie zmienia na twarde slicki ,masakra jakaś:016:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to wszystko wina bezsensownego sposobu wczytywania się zapisanych setupów i zapisywania w nich zmian.

Załóżmy że masz dwa zapisane ustawienia, jedno na kwali a drugie na wyścig. Aby w czasie treningu mieć set z kwali, to trzeba go wybrać z listy i wczytać. Po zakończeniu sesji i rozpoczęciu kwali wchodzisz w "tuning" i tam po chwili wczytywania pisze, że wczytał się set z kwali ale to nie prawda. Żeby to była prawda, to musisz ponownie wybrać z listy zapisanych ustawień set na kwali i go wczytać.

Tak samo przed startem wyścigu trzeba wejść w zapisane ustawienia, wybrać set na wyścig i go wczytać. Jeśli gra odpala wyścig bez oczekiwania na start, to wtedy masz jakiś set chyba domyślny, a przynajmniej domyślnie zalane paliwo, czyli przeważnie do pełna. Tak dzieje się również wtedy, gdy przewidując brak "oczekiwania na start" wczytasz sobie set na wyścig już w czasie kwali. Nic ta operacja nie daje.

Jeśli chodzi o zapisywanie ustawień, to najlepiej nie używać opcji nadpisywania, bo nigdy nie wiadomo które ustawienia gra nadpisze. lepiej wybrać "zapisz nowy" ale nie tworzyć nowego zapisu tylko wybrać z listy ten, który chce się zmodyfikować. Wtedy potwierdzasz tylko nazwę ustawień i ok.

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie do użytkowników Thrustmasterow.Jak macie poprzypisywane przyciski,które funkcje warto mieć przypisane,a które można olać ? Np. czy wycieraczki włączą sie z automatu czy trzeba mieć pod jakimś przyciskiem ? Bo trochę bida bez obsługi klawiatur.Mowa oczywiście o PS4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klawiaturę da rady ustawić,  tylko jest to kilka przycisków które działają,  Sieniu już gdzieś o tym pisał,  Ja ma Alcantare w T500 i wycieraczki,  światła,  zjazd do pity mam pod odpowiednie przyciski do kiery przypisane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak ten sposób Sienia działa,tylko mogło by być trochę więcej możliwości :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ctrl+k i potrm qweasd działają

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ale one są predefiniowane do konkretnych funkcji i chyba nie można ich przypisać do innych ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szlag by trafił ten patch. Po zablokowaniu szybkiej redukcji biegów tracę od 0,5 do 1 sek. na okrążeniu, bo dohamowania silnikiem to była moja specjalność. Teraz muszę zmienić styl jazdy i uczyć się na nowo :D Nie lubię ich !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minutes ago, GTPL_oldboy1957 said:

Szlag by trafił ten patch. Po zablokowaniu szybkiej redukcji biegów tracę od 0,5 do 1 sek. na okrążeniu, bo dohamowania silnikiem to była moja specjalność. Teraz muszę zmienić styl jazdy i uczyć się na nowo :D Nie lubię ich !!!

Nie tylko ty masz ten problem Old, sam tak jezdzilem i teraz sie budze np na 3 zamiast na 2 przy wyjsciu z zakretu... 

No i wczoraj na Sugo tym Ferrari to mi sie ewentualnei wepchales w bok, gdybym nie wiedzial, ze jestes po prawej to bym cie wypchna :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dziwne. Ja nie mam problemów z tą zmianą w biegach. Może przez to troszkę iRacing jeżdżenie? Tam trzeba sobie pilnować obrotów dość ostro. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też nie mam z tym problemu może przez to że w AC też to było i się trochę do tego przystosowałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie to czasem wkurza na Pc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi to jakoś nie przeszkadza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam klikam tak dlugo az bieg wpadnie nizszy.. Na chama!!

Sent from my MI 5 using Tapatalk

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi bez, różnicy,  kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie o to chodzi, że trudno się tak na szybko przyzwyczaić, gdy zawsze zbijało się z 6 na 2 w ciągu sekundy :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma to swoje plusy bo za szybkie zbijanie w zakrętach skutkowało często spinem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego zbijało się przed zakrętem, a w zakręt wchodziło się już na 2 biegu dohamowując silnikiem :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam dokładnie powinna być funkcja dla każdego włączenia i wyłączenia blokady zbijania szybko przełożeń. Ja tez preferowałem szybkie zbijanie w dół. Mam nadzieje że przy następnym patchu coś zostanie z tym zrobione.

A tak na marginesie dajcie swoje jakieś namiary do zawodów.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w niektórych autach można zbijać szybko i zajechać skrzynię czy tam silnik, np Grupa Tourning Cars. To co jest w autach GT3, to jest normalne zabezpieczenie przed uwaleniem skrzyni biegów. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa rzecz. Podczas wyścigów online za każdym razem mam flagę innego kraju. Byłem już kilka razy polakiem, niemcem, anglikiem, włochem i portugalczykiem. Ciekawe kiedy wrzuci mi Nową Zelandię, bo to jedyne miejsce do którego chciałbym wyemigrować :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale nie wiem czy wiesz te flagi to u każdego inaczej się wyświetlają.Ja któregoś dnia miałem u siebie polską a chyba u Errora angielską.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz