tomessi

TESTOWY WYŚCIG | Project CARS 2 | GT3 | Road America | 8.10.2017 | 20:00

29 postów w tym temacie

IMSA_1200x465.JPG

W najbliższą niedziele tj. 8.10.2017 Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny testowy wyścig Project CARS 2 na torze Road America, klasa aut GT3, start godz 20:00 (19:30 Trening).

Komunikator Discord  https://discord.gg/xQ3RqUp

Nazwa pokoju: pcars.com.pl Hasło: pmccup

Ogólne zasady/ustawienia serwera poniżej (kilka opcji jeszcze sprawdzamy także nie są to ustawienia typowo pod ligę).

1. USTAWIENIA REALIZMU

- Dopuść automatyczny start silnika - Tak

- Wymuś widok wnętrza – Nie

- Wyłącz linię jazdy – Tak

- Wymuś konfiguracje domyślną – Nie (odblokowana konfiguracja pojazdu)

- Wymuś ręczną skrzynię biegów – Nie

- Wymuś realistyczne wspomaganie – Tak

- Zezwól na system ABS – Nie

- Zezwól na kontrolę trakcji – Nie

- Zezwól na kontrolę stabilności – Nie

- Kolizje – Tak

- Rodzaj uszkodzeń – Pełne uszkodzenia

- Usterki mechaniczne – Tak

- Zezwól na pojazdy duchy – Tak

- Wymuś ręczne zjazdy do boksów – Tak

- Błędy przy zjeździe do boksów – Tak

- Zużycie opon – Realizm

- Zużycie paliwa – Tak

- Wymuś okrążenie rozjazdowe - Tak

2. USTAWIENIA WYŚCIGU

- Rodzaj czasu trwania – 45min – 60min (ustalimy na Discord ile pojedziemy, wszystko zależy od ilości osób w pokoju)

- Rodzaj daty – Bierząca data

- Czas startu rundy – 12:00

- Upływ czasu – 2x

- Pora roku – Jesień

- Prognoza pogody – Prawdziwa pogoda (pogoda z serwera Projec CARS)

- Rodzaj startu – Zatrzymany

- Wymagany postój w boksach – Tak

3. USTAWIENIA SESJI

- Trening – Czas startu: 12:00, Długość sesji: 30min

- Kwalifikacje – Czas startu: 13:00, Długość sesji 15min

4. ZASADY I REGULAMIN

- Zasady i kary – Włączone

- Kary za ścinanie toru – Włączone

- Dozwolona kara czasowa – 5

- Kara przejazdu – Włączona

- Kara wyjazdu z boksu – Włączona

- Licencja wyścigowa – Wyłączona

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Małe moje spostrzeżenia, uwagi itp.

W końcu udało mi się usiąść na dłuższą chwilę do pC2 także wypadało odpalić pliczki naszego dobrego kolegi Jack Spide :)

Testowałem dwa pliczki "standard low" i "alternative low" Autka i tor wybrałem na początek te same co Jack czyli Porsche 911 GT3 oraz wyśmienity McLaren 650S GT3 :D tory skanowane Oulton Park, który jest jednym z moich ulubionych torów oraz nowy tor w pc2 Fuji, który tylko znałem z serii GT, ale nie ukrywam, że nitka jest też dość przyjemna :)

Przechodząc do sedna nie spodziewałem się tak świetnych odczuć oraz takiego przeskoku ze standardowych ust FFB w grze przypadku tych dwóch pliczków ;) Zdecydowanie do gustu mi przypadł pliczek "standard low" teraz tylko pozostaje śmigać z bananem na twarzy :kierowcaw:

Wczoraj jeszcze sobie testowałem autka GT3 na torze Road America w różnych warunkach.. Oczywiście wszystkie ust były ustawione jak powyżej w poście :)

Startowałem różnie ze startu lotnego i zatrzymanego.. Wiadomo zachowanie AI ma dużo do życzenia, ale jakoś trzeba sobie radzić ;)

Podczas jednego wyścigu spotkała mnie dość fajna sytuacja, ale w konsekwencji skończyło się awarią silnika i komunikatem "silnik stop, koniec wyścigu" a mianowicie przy dojeździe do pierwszego zakrętu uderzyłem dość solidnie i jeszcze poprawiłem przodem co za skutkowało uszkodzeniem przodu na 42% nic sobie z tego nie robiłem, ale na kolejnym okr dostałem komunikat "silnik się przegrzewa" uuuu la la ;) zwiększył się procent uszkodzenia silnika na 4%. Starałem się dbać o silnik, ale temp cały czas rosła aż % uszkodzenia poszedł tak szybko w górę, że musiałem się zatrzymać i to był koniec wyścigu. Temp silnika/oleju prawie 150 st. Autko Mclaren 650S GT3.

I tu nasunęło mi się pytanie... Dlaczego??? Według mnie uszkodzenie przodu to nie tylko aero, ale zapewne wloty powietrza do hamulców oraz do chłodnicy itp. i zapewne sama chłodnica została uszkodzona :D jak dla mnie bomba :D A jeszcze dodam, że inżynier zapraszał mnie do pit stopu na naprawę, ale ja chciałem być mądrzejszy ;) także istniała szansa dokończyć wyścig, ale zignorowałem zaproszenie inżyniera :) Dziękuję za uwagę dziś kolejne testy :fajnie:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

ABS niedostępny? Jaki jest cel tej decyzji? Pozwolenie na jazdę ze skrzynią automatyczną jest a ABS nie?:huh:

Edytowane przez Yarek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

On jest i tak dostępny bo są włączone assysty fabryczne a każdy gt3 ma abs i tcs i to tak  działa. Pomimo że wygląda inaczej to one są dostępne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zmieniam rozdzielczość na 1920x1080 i jadę w niedzielę :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

szykuje się dobre ściganko :) tylko musze jeszcze raz zainstalowac grę niestety :( cos mi sie psuje i mysle że to jedyne wyjście :)

Edytowane przez Mariusz B
robaczku nie klnij :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@kamilku drogi nie klnij bo będzie lanie po dupsku :krzeslo: :takaemotka:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie przejechałem testowy wyścig  GT3 na torze Road America. Pogoda rzeczywista, czas x2, 20 okr.

Zaczęło się przyjemnie, sucho aczkolwiek za chmurkami. Na drugim okrążeniu zaczyna kropić. Testowałem już deszcz i było fajowo więc dla mnie bomba. Przejadę ze dwa kółka i zjadę po deszczówki. Już na następnym okrążeniu okazało się, że tor miejscami zalany. Myślę sobie trochę szybko jak na taką mżawkę ale nic to zjeżdżam teraz. Oczywiście przy zmienianiu strategii wyleciałem z toru, genialne menu ..... Zjechałem, zakładam wety, wracam. Tor gdzieniegdzie suchy, miejscami  zalany, kałuże się robią.  Miód malina. Swoją drogą zarąbiste te kałuże są, najlepsza rzecz w PC2.  Na 8 okrążeniu coś jakby mniejszy deszczyk, na 9 błękitne niebo, 10 okrążenie i calutki tor suchy, kałuże tylko zostały. WTF? No dobra, sucho to sucho, nie wnikam, zobaczymy jak na deszczówkach się jedzie po suchym. No jednak nie, bo znowu zmiana i na 12 okrążeniu cały tor zalany. Na 16 przestało padać, zrobiło się sucho, po czym na 19 znowu zaczęło. 

Ręce opadają. Nie wiem czy to wina pogody z serwera czy przyśpieszenia x2. 

A jakby się ktoś zastanawiał jak AI 100% sobie radzi w takich warunkach, to uprzejmie donoszę, że wszystkich zdublowałem. Zjechali raz jak zaczęło padać i drugi raz na przedostatnim okrążeniu :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godzin temu, Mariusz B napisał:

@kamilku drogi nie klnij bo będzie lanie po dupsku :krzeslo: :takaemotka:

oesu, noo ten zapomniałem, na szybko pościk :D:0dash2::drinkwine:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie jakie czasy, jakie auto, jakbwrazenia po treningach?;d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko w tajemnicy do ostatniej chwili, dobrze dobrze :)

Może, pierwszy musi się wyłamać żeby zmobilizować resztę :)

Na początek trochę ploteczek, Mariusz nie będzie jechał Ferrari :)

Za to ja wybieram ferrari, na Road America czas okolo 2:12:2xx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jeździłem kilkoma autami. Audi, Merc AMG, Acura, McLaren i BMW M6 nimi mi się jechało najlepiej na America i nimi robię podobne czasy 2:12:xxx i nadal nie wiem który wybrać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Witam po długiej przerwie ^^ Zagoszczę na dzisiejszym spotkaniu ;)

Wybór auta prawdopodobnie padnie na Audi ;)  ABS - on , reszta OFF i czas 2:11:980  Jeszcze trzymam wasze tempo po długim odpoczynku ^^  

Tak ogólnie to dzisiaj PC2 zakupiłem hehe

Edit. Testowałem na wyścigu niestandardowym, teraz widzę że na Próbie czasowej kontrola trakcji jest odplona lel

Edit2: Na Próbie czasowej teraz miałem 2:11:700 xD

Edit3: Ferrari - 2:10:880 ^^

Edytowane przez AjsHDP
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Postój w boksie wymagany. Co trzeba tam zrobić? Opony+paliwko czy tylko przerwa na tankowanie chmielu? :D

Edytowane przez Yarek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jakoś nie czuje Ferrarki , Fajna jest i mi się podoba, ale jazda nią jest dla mnie średniawa. Benek To byo moje ulubione auto w pc1 a w pc2 jakoś go też nie mogę poczuć :dodgy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ferrari jest kozak. Wczoraj na SUGO rewelacyjnie się nią jechało. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi sie bardzo podba wizulanie ferrari, ale do lambo to ma duzo straty ;) chyba ze jakis dobry secik to moze, kto wie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie pokoj na discordzie to free 1

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z małymi  problemami po kwalifikacjach ale ogólnie wyścig na plus :drivingauto:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Zabawa przednia! Czekam na kolejne spotkanie! :kierowca:

Filmik z wyścigu, kto chce to zapraszam ( taka jakość a nie inna bo na Twitch zapisywałem )

https://www.youtube.com/watch?v=eDGo2Xb6MgI

Edytowane przez AjsHDP
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc.

Dzieki za wyscig. Ciekawe czy te bugi ktorych bylismy swiadkami sa faktycznie zwiazane z pogoda z serwera pogodowego.

Dla mnie to byl pierwszy wyscig online po chyba 4 latach. Super sie bawilem i ciesze sie ze az tak bardzo nie odstawalem. Na T5 pierwszego okrazenia ktos we mnie wjechal (jechalem po kerbach w apexie) ale nic sie nie stalo. Pozniej fajna walka z GRE (sorry, ale w wyscigu i na powtorce sa tylko 3literowe skroty) w pierwszej polowie wyscigu. W drugiej czesci wyscigu mielismy tez spotkanie tym razem niechcacy go zamknalem myslac ze nie bedzie atakowal w miejscu gdzie walczylem z kims innym.

Dla mnie jeszcze pC, setupy i cala ta klikologia to troche bladzenie po omacku, wiec jechalem na secie stable, tylko TC mialem na 75% bo defaultowo zbyt odbiera moment na trawie, kerbach w lekkich uslizgach.

Miejmy nadzieje ze SMS naprawi co naprawic mozna, bo zapowiada sie na fajne smiganie.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra frekwencja, czysto na starcie. Trzeba jechać ligę :>

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podczas zjazdu do boksu nie miałem ustawionej pod przycisk stałej prędkości i musiałem manualnie utrzymać 37 km/h xD Miał ktoś podobnie :D ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej 37 mil/h :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto