KaczyVR6

Pierwsza Runda PMC & LTE - League [ Porsche Cayman CUP ] - 15.10.2017 - godzina 21:00

145 postów w tym temacie

Dobra Panie i Panowie. Stała się rzecz taka, że Sieniu zauważył, że jechałem w wyścigu nr 2 z włączoną kontrolą stabilności czy jakoś tak. Naprawdę nie miałem o tym pojęcia i nie wiem dlaczego miałem to włączone skoro w wyścigu nr 1 tego nie miałem. Teraz już wiem dlaczego tak dobrze się jechało. Przepraszam wszystkich za to, ale jeszcze raz napiszę, nawet o tym nie miałem pojęcia. W związku z tym uważam, że byłoby niesprawiedliwe wobec innych abym otrzymał komplet punktów za 3 miejsce. Poddaję się decyzji sędziów co do mojej punktacji. Jest mi mega wstyd. :buuu:

Edytowane przez Kupczyk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oldboy. Tak masz racje to nie byles ty obok mnie po prawej. To byl Kupczyk. Tak wiec ja bylem po srodku Kupczyka i Tomaszana :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o miękkie opony, to są one 1.5 sek szybsze niż twarde ale żeby dało się na nich w podobnym tempie przejechać 28 okrążeń, tak jak to robiłem na treningach i miałem w planie w wyścigu, to trzeba ustawić optymalne ciśnienia. Nie będę zdradzał jakie miałem w Long Beach ale spójrzcie tylko jak bardzo rośnie w nich ciśnienie gdy się rozgrzewają. A rośnie niewspółmiernie bardziej niż w twardych i znacznie bardziej niż to, z czym mieliśmy do czynienia w PC1. Więc jeśli ktoś napompował je na start w okolicy 1,7 i więcej, już na trzecim okrążeniu traciły trakcję :), bo robiły się twarde jak kamień. Wnioski wyciągnijcie sami.

1 godzinę temu, Kupczyk napisał:

Sieniu zauważył, że jechałem w wyścigu nr 2 z włączoną kontrolą stabilności czy jakoś tak. Naprawdę nie miałem o tym pojęcia i nie wiem dlaczego miałem to włączone skoro w wyścigu nr 1 tego nie miałem.

Jeśli nie masz przypisanej "kontroli stabilności",do jakiegoś przycisku, tak jak można to zrobić dla ABS i TCS, to samo nie ma prawa się włączyć. Musisz to zrobić sam, gdy auto jest w boksie lub na torze. Nie pamiętam jak ma Cayman ale gdy są ustawione "fabryczne wspomagacze", a auto nie jest w kontrolę stabilności wyposażone, to nawet gdybyś chciał, to nie włączysz. To może być kolejny babol gry, gdzie widać coś, czego tak naprawdę nie ma.

Ps. Errorku, a Ty się jeszcze nie nauczyłeś, że oldboy, podobnie jak "władza" ma zawsze rację ? I co zrobisz, jak nic nie zrobisz ? :D

Edytowane przez GTPL_oldboy1957
2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W menu głównym realistyczne wspomaganie trzeba mieć i reszta asyst na nie.I nie ma wtedy dostępu do wszystkich wspomagaczy,tylko do tych w które jest auto wyposażone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, GTPL_oldboy1957 napisał:

Jeśli nie masz przypisanej "kontroli stabilności",do jakiegoś przycisku, tak jak można to zrobić dla ABS i TCS, to samo nie ma prawa się włączyć. Musisz to zrobić sam, gdy auto jest w boksie lub na torze

Nie mam takiego przycisku bo to nigdy nie miało prawa bytu w naszym ściaganiu. Nie wiem jak to się stało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli w opcjach gry ma wszystko włączone a host zrobi pokoju ze wszystkim na TAK to siła rzeczy mu się to włączy,to samo było w PC1

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, Diego043 napisał:

Skiper kogo masz w avatarze ? D.fore ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jorrit Pex

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz rację Sieniu ale pokój był z realistycznymi wspomaganiami. Jeśli więc Cayman ma w fabrycznych ustawieniach kontrolę stabilności, a Kupczyk miał wszystko włączone, to powinien jechać w obu wyścigach z kontrolą stabilności, a nie tylko w R2. Chyba, że Error zmienił coś w ustawieniach pokoju między wyścigami albo Kupczyk przed R2 włączył tę funkcję u siebie w opcjach. Jeśli to drugie, to błąd popełnił także Error, umożliwiając korzystanie z niej w opcjach pokoju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tam w lobby było włączone wszystko na TAK

Mi np.na starcie w R1 wyłączyło ABS i TC wiec może u kupczyka to zadziałało w przypadku kontroli stabilności,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja postawilem pokoj po Sebie wiec powinienem miec takie same ustawienia. Potem juz tylko to co mi tam poradziliscie to zmienilem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem Sieniu ale skoro w pokoju było wszystko na TAK, to Kupczyk, jeśli też ma na TAK w swoich opcjach, powinien mieć włączoną kontrole stabilności już w R1, a nie dopiero w R2. Chyba że, tak jak pisałem wyżej, włączył to w swoich opcjach pomiędzy wyścigami, w czasie oczekiwania w boksie. Kupczyk pisał, że niczego nie włączał, więc mamy zagadkę :)

Ale ja chciałem z innej beczki. A mianowicie w kwestii dublowania i oddublowania.

W połowie R2 znalazłem się za mixJah, który miał nade mną okrążenie przewagi. Jednak w tej części wyścigu jego tempo było wolniejsze niż moje, więc się oddublowałem. Oczywiście co chwilę wyświetlała mi się niebieska flaga, głównie na dohamowaniach ale kontrolując odległość między nami i sprawdzając czy aby nie hamuję jego tempa, przejechaliśmy tak kolejne 10 okrążeń. Gdy na przedostatnim okrążeniu dojechał do mnie bliżej, zwolniłem i pozwoliłem się ponownie zdublować. Na kolejnym okrążeniu, w tym samym miejscu toru pozwoliłem na dublowanie przez skipera. Miejsce to nie było najłatwiejsze do takiego manewru ale jeśli robią to ludzie znający się na rzeczy, można to zrobić sprawnie i bezpiecznie.

Film w załączeniu :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie Oldboy mamy zagadkę,albo odkryliśmy kolejny błąd gry

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, GTPL_oldboy1957 napisał:

Kupczyk pisał, że niczego nie włączał, więc mamy zagadkę

Mam nadzieję, że mi wierzycie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed chwilą zauważyłem kolejną ciekawą rzecz. W R1 jechałem swoim autem z nr 33, a po zakończeniu wyścigu i powrocie do lobby gra wrzuciła mi inne auto, z nr 98 i takim pojechałem w R2. Zauważyłem to dopiero teraz :DCholera, w tej grze trzeba mieć oczy nawet w d... :D

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Sir Siekier napisał:

Ja tez na miekkich po wscieklym Ataku Mistrza kleju i tapety!!

Sent from my MI 5 using Tapatalk

To nie jest śmieszne,radze Ci żebyś odpuścił sobie wycieczki personalne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tymi asystami zauważyłem że gra głupiej. Przykład. Jadę sobie Mercedes dtm zwany dzik. Po wyjeździe z bosku pali mi się wszystko jak u Kupczyka. Wciskam przycisk TC. Gra podaje "nd" . Mimo tego komunikatu TC pali się. Wracam do bosku znowu wyjazd nic się nie pali:2rower:

Nie wiem czy jak zmienia się gospodarz pokoju to zapamiętuje wszystkie te same ustawienia bo ja zawszę ustawień realistyczne 

ABSnie 

TCnie 

kontrolastabilności nie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja transmisja z drugiego wyścigu z pokoju B,też pro ;) .Z pierwszego nie ma bo zapomniałam włączyć.Duża część wyścigu super walka z Gustawem i moje trzecie miejsce.  :) 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

coś my tam razem wyrabialiśmy Martusia :) już chodzą słuchy że co nie którzy są o Ciebie zazdrośni że za długo razem się bawiliśmy ;)  

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz