Stan

Błąd podczas wyjazdu z Pit Lane

6 postów w tym temacie

Zacząłem wczoraj w karierze sezon  GT4 Astonem i w trakcie pierwszego weekendu w głównym wyścigu gdzie obowiązkowy jest zjazd do pit pojawił się problem. Mianowicie gdy mijam linie ograniczenia prędkości przy wyjeździe pękają wszystkie opony. Przy restarcie wyścigu sytuacja się powtarza, dziwna sprawa. Wcześniej nic takiego się nie działa. Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym? Jest jakiś sposób na to?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytałem że wystarczy zmienić opony,w strategii pitstopu, rodzaj mieszanki z miękkiej na średnią, i to pomaga, zobaczyłbym tez ciśnienie opon w strategii.

Ten błąd podobno zaczął wyskakiwać po patchu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie, pomogło. Dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie ale związane już właśnie z ustalaniem tej strategii postoju. Jak zjeżdżam do pit mimo, że mam ustawione (albo tak mi się wydaje) dotankowanie, to wyjeżdżam z taką ilością paliwa z jaką wjechałem. A druga sprawa to czy gdzieś da się wybrać na którym okrążeniu ma być zjazd czy to już moja sprawa w trakcie wyścigu. Bo zawsze inżynier wzywa zaraz na 2 czy 3 okrążeniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że nie da się ustawić na którym okrążeniu dostajesz wezwanie do boksu, ale nie musisz zjeżdżać kiedy ono wyskoczy.

Co do ilości paliwa, to może w ustawieniach gry nie masz włączonego zużycia paliwa ? niewiem jak to jest w karierze bo nie jeżdżę, ale w treningach, czy multi w kwalifikacjach, jest normalnie opcja ustawienia strategii postoju i tam ustawiasz ilość paliwa do tankowania, jeśli jest włączone zużycie paliwa to po wyjedzie tankuje tyle ile było w strategii ustawione przed wjazdem.

Może spróbuj zmienić tą ilość na maksymalna tam jest chyba 120 L, ale sprawdź w swoim profilu, w ustawieniach rozgrywki czy masz zużycie paliwa włączone,wtedy na pewno zobaczysz różnice przy tankowaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam wlaczone spalanie rzeczywiste, w trakcie wyscigu poziom paliwa spada. Kombinowaem z ustawieniami ale nic nie dalo. Nie ogaraniam tego. Moze cos zle ustawiam, ale w takim razie nie wiem co.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz polską wersje to jest w niej błąd w tłumaczeniu. Pierwszy pasek z paliwem w ustawieniach samochodu informuje ile masz paliwa na trening rozgrzewke lub wyścig. Drugi pasek informuje ile masz paliwa tylko na kwalifikacje. Być może to jest przyczyną, gdy próbujesz ustawić paliwo nie tam gdzie trzeba :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz